Автоимунен тиреоидит на Хашимото (2)

  • 131 056
  • 787
  •   1
Отговори
# 615
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
А точно лекар ми каза това, не си измислям, да с хашимото съм.

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 79
dorothy тази кандида  е в последствие от заслабване на имунитета  причинено от високите антитела и приемането на антибиотици.Трябва да пиеш и витамини аз бях по същия начин с гърлобол но без кашлица.лекувах се 9 месеца защото постояно се появяваше рецидив.Много е опорита тази кандида.Успех

# 617
  • Пловдив
  • Мнения: 79
smurfette екографа не се поема от здравната каса обърниси внимание докато е време за да не съжаляваш по късно.Не толкова страшно да си пиеш хапчето има мнбого по лоши и необратими неща.Приемиго и мисли позитивно.  bouquet

# 618
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
dorothy тази кандида  е в последствие от заслабване на имунитета  причинено от високите антитела и приемането на антибиотици.Трябва да пиеш и витамини аз бях по същия начин с гърлобол но без кашлица.лекувах се 9 месеца защото постояно се появяваше рецидив.Много е опорита тази кандида.Успех

Благодаря за инфото - пощата ти е пълна, а исках да ти задам въпрос за диета - ти прави ли и ако искаш на лични ми отговори, какви лекарства ползува

# 619
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Самолекуване? Не мисля. Самообразоване - Да. 90% от тестовете, които личната ми лекарка е пускала са били по моя молба. Ако съм научила нещо полезно досега по темата, то не е било от лекар или медиц. книги, по които учат лекарите. Било е от книги на хора, които са страдали с години, много от тях са загубили я работа, я семейство докато открият как точно да си помогнат. Аз също напуснах последната си работа по принуда, бях изнервена до крайност, а от месеци преди това пиех Л-тироксин.
Ако мога да си позволя един дребен съвет - никога не спирайте да се самообразовате по въпроса, интересувайте се, защото до тук най-често срещаното изречение от лекарите около мен е било: "За съжаление традиц. медицината все още изостава по въпросите за жлезите с вътр. секреция"

# 620
  • Мнения: 902
smurfette екографа не се поема от здравната каса обърниси внимание докато е време за да не съжаляваш по късно.Не толкова страшно да си пиеш хапчето има мнбого по лоши и необратими неща.Приемиго и мисли позитивно.  bouquet
да, права си, но в л-тироксина има и помощни в-ва, както във всяко лекарство де, към които правя алергична реакция и като пия хапчето после съм се обринала доста. Искам само да кажа, че и Л-тироксина не е толкова безопасен.

dorothy, не знам какво ти е казал лекарят ти, но Хашимото ти е доживотно, Л-тироксин се предписва, когато вече има хипофункция, иначе за телата може би селен.

Аталанта го е казала много добре  bouquet

# 621
  • Мнения: 13 822
Мисля, че точно по тази причина вече предписват предимно Еутироксин. По-изчистен бил! А и има повече възможности за правилно дозиране. Чупенето на хапченцата не е най-добрият вариант.

# 622
  • Мнения: 9 052
Мисля, че точно по тази причина вече предписват предимно Еутироксин. По-изчистен бил! А и има повече възможности за правилно дозиране. Чупенето на хапченцата не е най-добрият вариант.
Как точно се пише Еутироксин на латински?

# 623
  • Мнения: 498
Да ви се оплача набързо, днес си взех от контролния ТСХ-то качило се е на 6.6 ужас... така съм се притеснила... направо не знам докато отида в края на седмицата на преглед по колко да пия по 50 ли да си продължа или  newsm78

# 624
  • Мнения: 13 822
Ина, нищо не променяй! За няколко дни няма не е чак пък проблем. Дори може и да не ти увеличи дозата - през лятото не било добре да се увеличава! Макар че моята лекарка, която години наред така твърдеше, сега ми я качи с 25мг (и моето ТСХ беше 6). Но определено не се чувствам добре с новата доза.

Пообъркала съм малко името - Еутирокс   -   Euthyrox, на Merck, Germany

# 625
  • Мнения: 902
Ина, нищо не променяй! За няколко дни няма не е чак пък проблем. Дори може и да не ти увеличи дозата - през лятото не било добре да се увеличава! Макар че моята лекарка, която години наред така твърдеше, сега ми я качи с 25мг (и моето ТСХ беше 6). Но определено не се чувствам добре с новата доза.

Пообъркала съм малко името - Еутирокс   -   Euthyrox, на Merck, Germany
oбърка ме newsm78
Еутирокс не е ли 25мг, а Л-тироксина от 50 нагоре?

# 626
  • Мнения: 498
птица, ох незнам... миналат агодина ляото и аз не пих никакъв еутирокс, и аз така знам, че лятото е хубаво да се намали даже, ама сега заради бременността направо ми е супер притеснено  Tired

Ето ви и развасовките на БГ пазара, с максималната им крайна цена в аптека.

Levothyroxine sodium   Euthyrox 25 mcg x 50 tabl.   Merck KGaA    4,01
Levothyroxine sodium   Euthyrox 25 mcg x 100 tabl.   Merck KGaA    4,96
Levothyroxine sodium   Euthyrox 50 mcg x 50 tabl.   Merck KGaA    4,08
Levothyroxine sodium   Euthyrox 50 mcg x 100 tabl.   Merck KGaA    5,29
Levothyroxine sodium   Euthyrox 75 mcg x 50 tabl.   Merck KGaA    5,14
Levothyroxine sodium   Euthyrox 75 mcg x 100 tabl.   Merck KGaA    6,25
Levothyroxine sodium   Euthyrox 100 mcg x 50 tabl.   Merck KGaA    4,81
Levothyroxine sodium   Euthyrox 100 mcg x 100 tabl.   Merck KGaA    6,58
Levothyroxine sodium   Euthyrox 125 mcg x 50 tabl.   Merck KGaA    6,49
Levothyroxine sodium   Euthyrox 125 mcg x 100 tabl.   Merck KGaA    8,02

# 627
  • Мнения: 13 822
oбърка ме newsm78
Еутирокс не е ли 25мг, а Л-тироксина от 50 нагоре?

Не, производителите са различни. Еутирокса има повече възможности като дозиране - през 25 мг,  Л-Тироксина е май през 50 мг.

Зимата пих Л-Тироксин около месец, защото нямаше Еутирокс в аптеката, а бях останала без лекарство, и, не знам дали си внушавам, че е от него, но ми наизлязоха някакви брадавички по врата. Сега и тях трябва да мисля ooooh!

# 628
  • Мнения: 365
Ина, спокойно, няма ли начин да се обадиш на лекаря си?

Вероятно е и заради бебето, така че не се притеснявай, може би ще ти увеличат дозата, заради бременността, но спокойно и аз имах такива изпълнения, но всичко си влезе в ритъм...
  bouquet

# 629
  • Мнения: 9 052
тук има интересна информация
http://www.schilddruesenselbsthilfe.de/

Доколкото раzбирам лтироксина и еутироксина имат едно и също действащо вещество и само спомагателните са раzлични, но наистина хората каzват, че усещат раzлика или чЕ си мсилят така ... никой не е сигурен.
В клиниката иzописват л тироксин хенинг, сега попреочетох и се окаzва, чЕ цената е една и съща, просто раzличните лекари, каси , аптеки имат раzлични договори zа доставка на едро с проиzводителя и в zависимост от това се иzписват лекарствата (това zащотот се поемат от касата)

igf-1 хормона иzследвал ли е някой? Какво ще рече ниски стойности?

Последна редакция: пн, 14 юли 2008, 14:57 от jabata_dil

Общи условия

Активация на акаунт