От кога в проходилка?

  • 3 113
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 011
Ние сме ползвали много малко проходилка, дори си давам сметка, че можеше да минем и без нея. Като цяло съм против проходилките.
Иначе съм го слагала когато беше готов - вече можеше да стъпва сам на крачетата си, да се изправя сам, пълзеше и т.н.
Т.е. след 11-ия месец.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 271
Лази го сложих на 9 месеца, сега чакам да видя малката как се развива и расте.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 808
И ние се сдобихме с проходилка и с бънджи и вече го слагам по малко, най- вече когато имам работа, но на моя син не му харесва особено. Може би е малък още  newsm78

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На 6-7 месеца.

# 49
  • Плевен
  • Мнения: 858
И ние се сдобихме с проходилка и с бънджи и вече го слагам по малко, най- вече когато имам работа, но на моя син не му харесва особено. Може би е малък още  newsm78
Сисе, мисля, че си е до детето. Всяко харесва различни неща. Нашата на 6 м. започнахме да я слагаме по малко и в двете и си умира от кеф, особено на бънджито. Аз преди бях против проходилките, ама като ми се схвана кръста и ръцете и се примирих. Все пак не прекаляваме с времето на тях, но тя все иска. От 4-месечна иска да се изправя и си изпъва крачетата, като я сложим седнала, тя напира да се изправи. Характер!

# 50
  • Мнения: 673
  И двамата съм ги сложила преди да навършат 6 месеца. В началото ,разбира се не са ходили , не са и стъпвали дори, просто си висяха там и си играеха с дранкулките.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 10 831
Към края на 9я месец.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 150
Добре де и аз мислех че проходилките са супер но нашия ортопед категорично ги забрани както и придържането на детето я за якичката я за някоя друга част от дрехата като започне да ходи, според него трябвало само да се научи като пада да си слага ръцете напред иначе дълго време щяло да си ожулва лицето. Спред него нямало нищо по-добро от едно одеяло на земята и детето да си лази пък като му дойдело времето само щяло да си проходи.

# 53
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Към 10 м.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 249
Добре де и аз мислех че проходилките са супер но нашия ортопед категорично ги забрани както и придържането на детето я за якичката я за някоя друга част от дрехата като започне да ходи, според него трябвало само да се научи като пада да си слага ръцете напред иначе дълго време щяло да си ожулва лицето. Спред него нямало нищо по-добро от едно одеяло на земята и детето да си лази пък като му дойдело времето само щяло да си проходи.

Всяка крайност според мен е нежелателна. Stop То не може да не придържаш детето въобще. Моето в началото падаше като дъска и ако не я хвана, директно се приземяваше на глава. ooooh! Но всяко здраво дете рано или късно се научава да пада, да се държи и да се пази. В един момент просто видях, че не трябва да я държа, защото тя се научи как да пада и аз най-много да я бутна или да й бръкна я в око, я нещо подобно. Сама ще усетиш, когато детето е готово да ходи само и да не се придържа. На някои им отнема седмица, на други месец, на трети дори повече, но... бърза работа нямаме Wink

Пълзенето на земята е най-добрата идея, ама е до време. В един момент малчуганът открива изправената стойка и няма как да го спреш. Тогава идва и моментът с падането и придържането

 Peace

# 55
  • Мнения: 270
и аз почнах даа слагам да стои във въздуха-на почти 7м.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 969
към края на 6 месец , началото на 7.Синът ми предпочиташе пълзенето обаче.

# 57
  • Мнения: 374
аз за пръв път сложих дребния в паяк на 6 месеца, а лекарката казваше, че трябва поне на 8 да е.той не се заседа много там.съвсем малко време съм го слагала в паяка, предпочитах да му слагам играчки на земята и той да си пълзи така и да се изправя по мебелите, а на 9 месеца проходи сам.ранното прохождане е свързанно с това, че и двамата с таткото сме проходили на 9 месеца едно време, едва ли е заради това, че не е седял много в паяка, каквато връзка правят някои хора  Peace

# 58
  • Мнения: 9 814
На 7 месеца  Peace. Дъщеря ми на 10 месеца проходи . Нито е пълзяла , нито се изправяше самичка 

 Peace

# 59
  • Мнения: 1 586
На 6 навършени, той обожаваше проходилката и не пълзеше изобщо.Започна да пълзи преди не повече от месец...... Crazy добре,че проходи на 10 месеца!

Общи условия

Активация на акаунт