Какво си хапват вашите бебчета

  • 1 755
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Айде да се не излагам  Joy, може пък наистина да готвя гадно. Ама е екологично. Хаквам квито имам екологични зеленчуци и месо евентуално с малко студено пресовано олио, паста или оризово брашно, готвя и накрая пасирам  Joy Мляко с оризово брашно с ванилийка или канела... абе уж като купешките ама не и не ooooh! Плодови пщрета купени хапват с кеф, ама настъргана ябълка, банан  или друг плод не щат да погледнат . Парченца иначе гризат ама нищо си не гълтат

# 16
  • Мнения: 1 155
Любими са ни всякакви сокчета и домашно направени и купени. Аз купувам само на ХИП. Иначе много обича банан, круша, ябълка и киви. Бисквити с кисело мляко, това ни е едно от любимите храни. В общи линии хапва всичко от детската кухня.

# 17
  • Мнения: 54
А кивито от кога започнахте да го давате?

# 18
  • Мнения: 417
Ще споделите ли как приготвяте овесените ядки baby_neutral

# 19
  • Плевен
  • Мнения: 854
Ние хапваме всякакви плодови пюрета, но най-много круша и сличи, че имахме запек. Тях ги купувам. Пробвах към купена круша да рендосам сурова ябълка, но не иска, явно сме малки и тези рендосаните парченца я дразнят. Иначе зеленчукови и купени и домашни, когато каквото има. Само спанака не го прие, плюе и и се повръща чак. Но асновно сме на кърма.

# 20
  • Мнения: 4 965
А кивито от кога започнахте да го давате?

Около 2-та година. Като цяло, цитруси въведох постепенно между 1-та и 2-та годинка.

На 9 месеца моите деца хапваха АМ (Милумил) - сутрин и вечер; второто хранене беше попара (сухари, АМ и бучка обезсолено сирене) или каша (Милупа); на обяд - пюре (зеленчуково - предпочитаха Семпер); следобед - плодово пюре, банан или безгутенов Плазмон с АМ.
Месните пюрета ги въведох след 10-тия месец. Киселото мляко - след 1 годинка.

# 21
  • Мнения: 8 229
Моят син така и не прояде готовите пюрета и каши. Хапвал е съвсем малко от тях, ако е наистина много гладен, но с голямо отвращение. След като хвърлих няколко пъти отворените пюрета, спрях да ги купувам. Храната от кухнята не я е отказвал. Затова от около 7 месечен започна събота и неделя да си хапва от нашите манджи и супи с най-голямо удоволствие. Няма да забравя как веднъж на обяд си подлютих супата в чинията и той се настани до мен да я опита. Така му хареса, че омете половин купа люта супа. Киви и мандарини започна да яде през есента, когато свършиха прасковите и гроздето. Беше на около 1г. На ден редовно си изяжда по 2 мандарини или 2 кивита. Другото любимо ядене освен плодовете, му е киселото мляко. По една кофичка на ден си омита.

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Дъщеря ми обича домашно приготвени зеленчукови пюрета.От кашите й се гади.Плодовите пюрета понякога ги яде с кеф, друг път не ги иска. Tired

# 23
  • Мнения: 9 973
ние не ядем нищо-каши пюрета.........
кошмар сме ooooh!

# 24
  • Мнения: 2 231
Защо моите деца предпочитат купешки пюрета и каши, а домашните, които за мен ми се струват в пъти по-вкусни не ги щат? Винаги съм предпочитала да си готвя на децата, мразя купешки боклуци, и ето че нямам късмет - децата ми до едно изключително ядат купени бебешки храни, в смисъл, че благоволяват да ги опитат и в добрите случаи да изядат няколко лъжици, а от моите храни получават позиви за повръщане и ги плюят. Чудя се кви ли фатки прилагат крупните производители на бебешки храни, за да им се ядат боклуците.  В същото време майките на абсолютно всеядни деца ги мързи да им готвят и им купуват от полуфабрикати или ги записват на детска кухня.  Close Яд ме е  Twisted Evil

NikiFin , едва ли е от кулинарните ти способности, има си просто такива деца. Мойто за щастие яде всичко ( с много малки изключения ), но пък на мен не ми се отдава  готвенето и по-специално правенето на детски храни. Но продължавам да се опитвам. Би ли споделила някоя рецепта  Praynig
Благодаря на всички майки  bouquet. Изключително сте ми полезни   Peace


Моята дъщеря също предпочита готовите пюрета (Хип, Гербер). Кокото пъти и да съм и направила нещо сама всеки път го плюе и се опитва да го повърне, мисля че си е до детето. За мен още по-добре и без това ме мързи да готвя. От кашите взимам Фризокрем ориз и царевица или зърнена с плодове. Приготвям ги с адаптирано мляко и добавям плодово пюре.

# 25
  • Мнения: 119
Моята щерка е на 5 месеца и 10 дни. Зеленчуково пюре, готвено от мен не иска и да близне, плюе и плаче  Sad, за жалост на тази възраст освен картоф, морков, тиква и тиквичка друго не може да яде и така каротена /от тиквата и моркова/ и идва в повече и е с доста червени бузи а друго не мога да и предложа. Само за варен картоф не ще и да чуе... Confused Направо не знам какво да и давам. Тиквичката също не е фаворит, но успявам да я пробутам размита с мноооого АМ.
Днес педиатърката ми каза, че ако продължава с това меню ще стане оранжева.  Shocked Shocked Shocked

Вие какво давате на подобни злояди деца?

# 26
  • Мнения: 502
Моят син пък обожава всичко,което му мирише на пилешко месо.Варя пиле съз зеленчуци(картофи,моркови,лук,праз),пасирам и му давам.Не слагам винаги от месцето при пасирането.Друг път пиле с ориз,яде ориза и няма търпение за още...Определено харесва моите манджи повече,от готовите пюрета.Има една каша на ХИП в бурканчета-круши с пшеница и овес,нея я хапва за следобедна закуска.Не съм го записала още на детска кухня,защото знам,че там готвят с прясно мляко.Иначе много ми се иска,но незнам дали не е рано,а?

# 27
  • Мнения: 54
Да, за прясното мляко и аз незнам от кога е подходящо да се дава. Но се изуших и му направих грис с краве мляко ( 100гр. мляко на 100 гр. вода ). Много му хареса.
Ако някой е наясно кога може да се започне с млякото, нека сподели. А и има доста вкусни неща, които могат да се направят с него   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 28
  • Мнения: 690
прясното пляко мисля, че се дава около 1 г.

предложение за едно млечно  кремче- вече два поредни дни правя следното:
чаена лъжичка натурално царевично нишесте сварих в малко воичка, докато се сгъсти, махнах от огъня и добавих 90 мл. АМ и няколко лъжици плодово пюре, каквото имах отворено. Можете да добавите и повече АМ. Малкото прасенце облиза всичко, но дадох само 90 мл. ... мисля вместо
плодово пюре, да добавям настъргана ябълка /без да я варя обаче/, банан и т.н... 
тази
порцийка става за по-малко от 10 минути, но аз не замествам все още хранене и първо давам
да суче,  та затова додавам обикновено към 80-90-100 мл. зеленчук/плод/крем.   

# 29
  • София
  • Мнения: 1 504
Мамата пише, че бебока е на 9 месеца, какво прясно мляко, каква детска кухня...то верно, че ДК почва и от 6 месечна възраст, ама зависи какво е въвела.
Ами на 9 месеца бебка ядеше месни/пиле, пуйка, заек и телешко/, зеленчукови/бях въвела почти всички зеленчуци без патладжан, бамя и разни по такива/, плодови пюрета и каши/безглутенови и глутенова редувах/. Сурови плодове - ябълки, круша, банан, манго. Като цяло нямахме заместено кърмене и количсетвата не бяха огромни. Любими каши бананова  и бисквитена на Милупа, на Хумана  грис с банан и сухари с ябълка, на Фризокрем 7 зърна с плод...Мисля, че към 9 10 месечна възраст дадох на бебка и плодовите дуети на ХИП с извара...много й харесаха. Обича и вякакви готови каши в бурканчета/елда с ябълка и банан на Сънвал, на Нестле готовите каши/Тогава въведох и сиренето, та в зел.пюрета слагах сирене.
От 8 месечна й готвя/купувам пюрета само със заешко и пуйка/ Относно разнообразието - еми осигурявам й го...готвенето не отнема кой знае колко време, а и не съм си зарязала детето без внимание...Определено не му пазя тишина докато спи, а гледам да сготвя. Оня ден комшийката взе от ДК боб с кренвирш... ееее моите уважения... #Crazy

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 23:59 от EmiR

Общи условия

Активация на акаунт