За кръщенето

  • 1 412
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Здравейте момичета.
Снощи си говорихме с малчо и доста добре се разбрахме.
Решихме да я кръстим най-вече за здраве пък и защото
бабите и дядовците държат на това.
Не исках да обидя никого.
Много благодаря за съветите   bouquet

# 16
  • Мнения: 4 965
Здравейте момичета.
Снощи си говорихме с малчо и доста добре се разбрахме.
Решихме да я кръстим най-вече за здраве пък и защото
бабите и дядовците държат на това.
Не исках да обидя никого.
Много благодаря за съветите   bouquet


Доводът ти за кръщене ме оздачава, но вие си знаете.
 Peace
Значи спокойно можеш да й го кажеш в прав текст и точно с тези думи. Детето ти вече не е бебе и ще разбере.

# 17
  • Мнения: 1 134
Ок, тогава попитай бабите и дядовците защо държат на това. Laughing

Светото Кръщение е едно от най - хубавите Тайнства в живота на човек, но то освен с небесната закрила е свързано и с определени задължения и отговорности. Хубаво е да сме запознати добре с това, когато правим този избор за себе си или за децата си.

В действията като "къпане", "подстригване", "помазване" има символика и отражение на същината на православна вяра, така че за да й ги обясниш, ти самата трябва да си наясно, поне малко.

Заведи я в храма преди това, поговори със свещеника, за да сте наясно и двете какво ви предстои.  Peace

# 18
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Е не искам да стигаме до спор за или против кръщенето.Аз просто исках да ми дадете идеи за това утре като й кажа и тя ме попита - Защо ще ме подстригва дядото? или Защо ще ме къпе той а не ти?

Моя син го кръстихме като беше на 2 годинки - обясних му, че ще има празник, който ще бъде само негов, ще присъстват всички, които го обичат, там ще има чичко с дълга черна дреха - не трябва да се страхува от него, той е добър и ще му помогне да бъде по-здрав и силен и така! Grinning Всичко си мина нормално, имаше малко плач при миросването, защото го пипна отец Боян със студеното желязо по телцето, но го успокоихме!Тези въпроси за къпането и подстригването - просто и кажи, че това е част от празника и, и че именно тези ритуали го правят специален и различен от рожденния ден да речем! Peace  bouquet

# 19
  • Мнения: 625
Не разбирам защо се ровите толкова в това защо една майка иска да си кръсти детето.Просто така си е преценила и толкова.Необходимо ли е всички да сме завършили поне семинарията за да си кръстим децата?

# 20
  • Мнения: 21
   Моята дъщеря е на 6год. и все още не кръстена!Решихме да я оставим сама да избер вярата си.Сега тя сама пита кога ще я кръсти дядо поп.И това сигурно скоро ще стане,но по нейна воля. newsm10Мисля,че всеки сам решава защо и кога да кръсти детето си.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
Необходимо ли е всички да сме завършили поне семинарията за да си кръстим децата?

Съвсем не. Достатъчно е ние и децата ни да знаем защо го правим.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Аз пък не мисля, че едно тригодишно дете ще обърне някакво внимание на значението на кръщаването  Stop Ще му бъде интересно в църквата, попа, самото събитие, но чак пък да се дават кой знае какви смислени обяснения... С времето детето ще осъзнава тайнството на светото кръщение( ако се възпитава в подобен дух).

# 23
  • Мнения: 4 965
Необходимо ли е всички да сме завършили поне семинарията за да си кръстим децата?

Съвсем не. Достатъчно е ние и децата ни да знаем защо го правим.

 Peace
Единственото задължително и достатъчно условие е да вярваш. Другото е лицемерие.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Единственото задължително и достатъчно условие е да вярваш. Другото е лицемерие.
Лицемерие, мода и шумни смеещи се компании на Великденската служба, викащи с пълна с яйца уста "Христос Воскресе".

# 25
  • Мнения: 4 965
Единственото задължително и достатъчно условие е да вярваш. Другото е лицемерие.
Лицемерие, мода и шумни смеещи се компании на Великденската служба, викащи с пълна с яйца уста "Христос Воскресе".

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт