АВГУСТовското човече личи в корема отдалече

  • 12 287
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
Привет момичета. Искам да благодаря за щъркелчето. Що се отнася до килцата... хммм... чувствам се много странно. Бях си пълничка като забременях, после покрай гаденето свалих доста, а сега коремът ми изведнъж сякаш се наду като балон. Кръгла съм като бъчва, а мъжа ми  ми се радва. Просто не мога да го разбера, колкото поваче надебелявам толкова повече ми се радва. Чувствам се като прасенце, което угояват за коледа  Animal Pig

# 61
  • София
  • Мнения: 7
Остава, обаче, открит още един въпрос свързан с плащанията в тия 9-месеца, по който получих противоречива информация и съм в процес на проучване! Става въпрос за това, дали в течение на тия 9-месеца, всеки следващ месец ти преизчисляват тия 90% на база предходни 6месеца, защото ако е така, с всеки следващ месец сумите, които ще получаваме ще намаляват!Ако 90% се изчисляват на база 6те предхождащи излизането в 45дневния болничен за раждане месеци и после 9месеца се получава тая твърда сума, не е толкова зле! Като разбера отговора и на тоя въпрос, пак ще ви напиша по тая тема!

Sindarella, 90-те% не се преизчисляват всеки месец. Винаги за база се взимат 6-те месеца от момента, в който излезеш в болнични и не го прекъсваш, т.е. ако от този момент не се върнеш на работа базата за майчинството ще ти е и тази база, която взимаш като болничен, само че сега процента е 80, а после ще стане 90. Разбира се, всеки месец сумичката на майчинството през 9-те месеца ще варира в зависимост от броя работни дни в месеца.

Дано да съм го обяснила ясно и вече и този въпрос да не стои открит Simple Smile, че хич ме няма в обясненията.

IntRiGa_GirL, много ми е чудно за какво ти искат 15 лв. за издаване на болничен лист, освен ако лекаря ти не работи само на частно и не минава през здравната каса. Не знам, много странно?!?!?

# 62
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
.. Искам да те попитам как мога да си сменя лекуващия лекар ако реша, че не съм много запозната?.... Thinking

Ето извадка по въпроса от сайта на НЗОК : Всяка календарна  година в периода от 1 до 30 юни и от 1 до 31 декември здравноосигурените лица могат да сменят своя личен лекар. За да стане това, необходимо е да закупят от книжарниците за медицинска документация ( за София –  в ХХІІ, ХХІХ ДКЦ ) специален талон-формуляр (т.нар. регистрационна форма за постоянен избор на общопрактикуващ лекар).  С формуляра здравноосигурените лица отиват при новоизбрания от тях личен лекар и на място попълват своите, и на лекаря, лични данни. Представят му и здравноосигурителната си книжка и третия екземпляр от регистрационната форма на първоначален избор, в случай че нямат здравноосигурителна книжка.

Не е необходимо здравноосигурените граждани да уведомяват досегашния си личен лекар за извършената смяна. Това става по служебен път.

При промяна на настоящия адрес здравноосигуреното лице има право на нов избор на лекар, без да спазва определените годишни срокове. В този случай изборът се извършва с попълване на регистрационна форма за първоначален избор на общопрактикуващ лекар, която лицето получава от районната здравноосигурителна каса.

 

XXII ДКЦ - София, ул."Николай Коперник" №9 /зад хотел "Плиска"/

XXIX ДКЦ - София, кв."Мотописта", ул."Георги Измирлиев" №8



ЕDIT - Опс сега видях, че ме питаш за лекуващ, не за личен лекар! Thinking Според мен това си е въпрос на личен избор - просто си вземаш документите от единия и си ги занасяш при новоизбрания и готово! Аз например ходя на консултации тук в Разград при един лекар, но смятам да отида да раждам във Варна и скоро ще се обадя на лекаря, когото съм избрала! Вече на място с него ще се уточня, дали там той ще ми заведе картон или ще трябва да взема картона от тукашния лекар и да го нося със себе си на прегледите във Варна!

Надявам се, че съм отговорила на въпросчето! Peace
Оставям прекопнатата информация за личния лекар, може да е от полза за някого! Wink

ralfi76, супер си! Благодарско много! Hug

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 16:41 от sindarella

# 63
  • Мнения: 990
Здравейте момичета, виждам че днес сте на срещичка, ами хайде чакаме снимки Wink

Аз пък тази седмица вземам заплата и съм пред дилемата да отида ли до Ямбол на 3D!!!  Thinking До сега като нямах парички и си чаках кротко, но сега много ме човърка  Mr. Green Да отида или да изчакам още! Вие какво ще кажете!  Crazy

# 64
  • София
  • Мнения: 5 738
Хоп..... Mr. Green
Една августова 2007 г. мама малко шпионира Mr. Green
Да видя как сте Party Flutter
Желая на всички ви леко бременеене Praynig Hug
Ще надникна скоро Peace
Пазете се Hug  bouquet

# 65
  • Мнения: 92
Здравейте момичета, виждам че днес сте на срещичка, ами хайде чакаме снимки Wink

Аз пък тази седмица вземам заплата и съм пред дилемата да отида ли до Ямбол на 3D!!!  Thinking До сега като нямах парички и си чаках кротко, но сега много ме човърка  Mr. Green Да отида или да изчакам още! Вие какво ще кажете!  Crazy
Мисля че ти е малко раничко.  По малък е сега плода и няма да разбереш много от 3д,по добре изчакай малко и иди към 20седмица.Тогава е много забавно и наистина ще ти достави удоволствие с движенията които прави .Мое мнение ,все пак ти си приценяваш Peace
Димяни радвам се че намина,по честичко да наминаваш и да разказваш как е малкия Райън Laughing

# 66
  • София
  • Мнения: 5 738
Ще наминавам  Mr. Green
Райън не слуша иначе е добре Party

# 67
Здравейте момичета!
Пиша набързо,че съм заета .
Снимките от срещата ни са качени,приятно разглеждане!Не съм писала кои сме на снимките,защото така и не разбрах почти на никой ника.
Затова предлагам сами  да си въведете никовете,но не е задължително може и така да си останат.
Срещата беше чудесна,много добре си изкарах,скоро като се постопли може да я повторим, само че този път някъде навън.
Приятен уикенд на всички!

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 18:23 от steis

# 68
  • Мнения: 31
бреи бреи какви сте сладки много ви се радвах но не можах да ви разпозная всичките само мама дона,ася.мама галка камето и деси разпознах по предишните снимки ако можете да си напишети никовето отдалу още по добре.Като гледам добре сте се забавлявали чакам да пишете

# 69
  • Мнения: 1 266
Егати  #Crazy Shocked
Вие имате кореми, аз имам коремче... Днес съм 18с0д, демек влизам в 19-та г.с. и още никой не ме рита... аааа!!!  Crossing Arms

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 19:04 от Котката Марта

# 70
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен!  Hug

Аз си изкарах страхотно Hug Седнахме във една пицария в Мола и едва се надигнахме около13:00 часа. Бяхме страхотна гледка, около 15 бременни грации. Премерихме си и коремите, обсъдихме нещата от живота и бременностите и така.
Не съм голям писател, така че нека другите разкажат. Аз се чувствах прекрасно  newsm51

# 71
  • Мнения: 92
Пу-Пу-Пу брей че сладуранки  ,и аз не видях дебеланки(както описвахте)!
Радвам се че сте си изкарали  хубаво ,аз само завидях Party
И да хванете да напишите никовете,че и аз като Бобито разпознах само няколко мами.
Чакаме още фото и подробно разказче....



п.п Отивам да правя пица,че видях на бая от снимките и ми се прияде Embarassed,пък и не съм яла от 06,01 тази година(ама че и бременен мозък-помня и датата  Joy)

# 72
  • Мнения: 7
красивите ни бременушки, пу пуу искренно ви завиждам за срещичката прекрасни сте  smile3501 preggo
 а и аз си правя пица  chef Joy

# 73
  • Мнения: 31
Стига с тая пица че съм пощелива ужасно нямам нищо да правя пица ще тича мъжо маи за пица ooooh!Котката Марта я се средоточи двете сме заедно аз моето го усещам от седмица че и повече.Легни по граб и се отпусни осеща се все едно ти пукат черавцата абе с извинение все едно имаш газове или леко гъделче сякаш рибка шава вътре лекичко е много но полежи малко  или утре сутринта преди да станеш се съсредоточи аиде успех дано да те ритне бебока пиши ако има резултат от тая странна медитация. smile3534

# 74
  • София
  • Мнения: 5 738
Ех.... разгледах ви снимките Heart Eyes
Колко беше хубаво да съм бременна Flutter

Общи условия

Активация на акаунт