Гърция-10

  • 29 677
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 65
OLYMPIA,
и аз съм на тема кръщене. Ние ще кръщаваме малката в края на лятото. Честно казано както са писали другите мами, вече каноните са много по-толерантни. Ние ще правим кръщене без да имаме църковен брак. Относно имената, на мен и двете ми харесват, имат разбира се различно звучене, едно по-латинско, другото по-гръцко, по-славянско. А умалителните имена на децата си ги избираме родителите и близките и има много варианти Hug

Ще се радвам ако сподели как са протичали кръщенетата на вашите деца, или кръщенета на които вие сте присъствали. Аз лично не съм била на друго кръщене (освен на моето и на брат ми Blush), а още по-малко на гръцко. Поканенени сме сега на великден на 2, но за съжаление няма да можем да отидем Thinking та не знам как са традициите, почерпки, облекло, абе нищо само предполагам Blush

# 76
  • Мнения: 183
Здравейте дами,
не знам към кого да се обърна и затова реших да обезпокоя вас.Бих искала да ви попитам, дали в Гърция има газ станции, зареждащи с метан?Или  евентуално, от къде мога да получа такава информация?
Извинявайте, че ви прекъсвам темата.
Весел ден!

# 77
  • Мнения: 1 536
Здравейте дами,
не знам към кого да се обърна и затова реших да обезпокоя вас.Бих искала да ви попитам, дали в Гърция има газ станции, зареждащи с метан?Или  евентуално, от къде мога да получа такава информация?
Извинявайте, че ви прекъсвам темата.
Весел ден!
Тук е забранено,само таксиджиите карат с газ.Има мисля,само на две-три места (за Атина говоря)
Когато преди 5-6 месеца идва баща ми с колата,мъжа ми го води някъде,май беше в Агиа Параскеви да зареди газ.Много е изгодно, с един резервоар и стигаш от София до Атина без проблем.

# 78
  • Мнения: 1 372
И аз силно се вълнувам от темата кръщене - мислим да го организираме за август и ще ми е любопитно да разбера повече подробности. Присъствах на едно но беше в комбинация със сватба и бяха повече от 700 човека, така че не успях да видя много!

# 79
  • Мнения: 183
Благодаря, Сузи.

# 80
  • Мнения: 2 149
Олипмия според мен Георгия не е лошо име,и при нас беше като вариант,но решихме да я кръстим на майка ми,евентуално и с второ име за свеки Heart Eyes
Ние края на юни ще правим кръщене и също нямаме църковен брак.Ще споделям като наблежи времето.
slavcheto_new добре дошла Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, мили мами!  Hug
Олимпия, подпалих метлата   #Cussing out Embarassed Какви са вариантите за превод на "Дж" в официалните документи - "Γ" или "Τζ"? Джорджия много ми харесва, иначе и Георгия е хубаво име! Абе гледай напред и не се ядосвай!  Peace
Да споделя аз за кръщането, т.е. кръщанетата  Party Направихме ги на 17 септември, когато младежите бяха на 5 месеца. Чувала съм, че е хубаво на голям празник да се кръщават децата и при нас чудесно съвпадна неделята. Бяха около 140-160 гости. Църквата си я украсихме от вън с балони в бяло и синьо, от вътре с цветя, а купела (май така се казваше) беше отново в бяло и синьо - въобще наблегнахме на украсата  Mr. Green Кръстниците купиха бонбониерите (бяха пъстроцветни купи и касички с животни), ламбадите, златните кръстове, дрехите, кърпите, обувките и т.н. - бяхме се разбрали отново всичко да е в бяло и синьо (Митачето беше в костюм с яке на Lapin House, Стратос беше с ленен костюм на Baby Moda). С тези дрехи посрещнахме и първия ни рожден ден, а в Гърция казват, че детето прохожда с обувките, които кръстника е купил и при нас май точно така стана. Кутиите, в които беше всичко сега се ползват за играчки и децата много си ги обичат. От нас бяха пастакията. Улеснихме си работата, като попитахме кумовете какво да им подарим (е, на единия пътешествието още виси във въздуха, защото търсим идеалната кума...). Церемонията е страхотна и няма много общо с тази в България! Незабравими моменти  Laughing Задължително камера и фотограф!!!!!
После процедурата е ясна - таверна, агнета и други мръвки, танци и т.н.
Ако имате въпроси, питайте - още ми е пресно  Wink А, ламбадите при нас държаха първите ни братовчеди. Жените е хубаво да не са разголени много-много и да не са облечени с панталони -  поне в града на мъжа ми все още на това се гледа много осъдително  Tired

# 82
  • Мнения: 132
Здравейте, хубави мами в хубава Гърция  Grinning. Рядко чета и още по-рядко пиша тук, но ви поздравявам всички и най-вече сдобилите се напоследък с бебоци!!

Аз пътувам утре за Гърция (хм... 800 км. сама с кола, стискайте палци, дано да не вали...) и се впускам с пълна сила в организация на кръщене на нашия капитан.
Mikki, хубаво си го описала. Изненада ме с това, че бонбониерите ги е купил кръстника, аз мислех, че е задължение на родителите...
Иначе по повод на имената Хипатия е много права, че зависи от свещеника - ако е по-гъвкав и модерен, разрешава име, което не е много "по канона". Напоследък чувам за много такива случаи.

Олимпия, моя роднина се казва Георгиа и никой не й казва Гого. Не се притеснявай, ще й казват така, както вие си я наричате.   

# 83
  • Мнения: 102
Здравейте мами!
И аз напоследък не съм отваряла форума,но виждам хубава приказка сте отворили.И на нас ни предстои скоро кръщене.Ние позакъсняхме,но с нашето обикаляне по белия свят няма време да го организираме.
Микки,как са близнаците.Говорят ли вече?Трябва аз да те проследя в близнашкия форум да се осведомя LaughingБихме могли да ги срещнем,когато сме в София да "премерим сили".Аз други бг-гръцки близначета не познавам и ще ми е приятно да "ги видим" Embarassed
Олимпия честито малко човече!Изпуснала съм аз раждането!Аз лично много го харесвам това име Георгиа.Даже си мислех че едно от близнаците ако е момиче ще го кръстя така.А и всички Георгиа,гъркини,които познавам са много готини и може би заради това Laughing
Хайде целувки на всички

# 84
  • София
  • Мнения: 137
Микки,как са близнаците.Говорят ли вече?Трябва аз да те проследя в близнашкия форум да се осведомя LaughingБихме могли да ги срещнем,когато сме в София да "премерим сили".Аз други бг-гръцки близначета не познавам и ще ми е приятно да "ги видим" Embarassed
Привет, Orchestra!  Grinning Добре са си момчетата, специалисти са по белите и на принципа "двама сме, много сме" ни правят нас на маймунки... Само навън са по-тихи и от тревата  Joy Имат периоди, в които научават повече гръцки думи и други, в които си говорят и с баща им на бг и той направо откача. Не знам защо толкова тежко го приема  Rolling Eyes Сега сме на бг вълна и преди да заспи Митачето искаше "няко, няко" (мляко) и мъжа ми го чака 5 мин. да каже "гала" и после му даде шишето Crazy
Другите софийски бг-гръцки близначета, които бегло познавам са на актрисата Елена Петрова  Laughing Ако има друг, да се обади  Laughing
С Олимпия се виждаме в Южния парк и ще ни е приятно да се присъединиш в нашата компания, когато сте в София  Hug

# 85
  • Мнения: 102
Mikki и нашия татко много тежко приема "българската вълна".Но това е разбираемо имайки предвид какви националисти са гърците Laughing
даже и бабата и дядото гърци са разтревожени че и тези внуци няма да говорят гръцки(другите им внуци говорят само английски)
Та като сме в София непременно ще се присъединя да "обменим опит" Laughing

# 86
  • Мнения: 65
Здравейте мами,

HappyCat - дано пътуването да е било леко и бързо да сте пристигнали. На нас след 2 седмици ни предстои пътуване до Гърция и отсега съм го заразмисляла. Ще го делим на 2, че иначе много път се събира, ама пак не знам малката как ще се чуства Thinking Ти с бебчо ли пътува? А, и ще се радвам да разказваш относно прганозацията на кръщенето Blush да дадеш ум и разум.
Микки,как са близнаците.Говорят ли вече?Трябва аз да те проследя в близнашкия форум да се осведомя LaughingБихме могли да ги срещнем,когато сме в София да "премерим сили".Аз други бг-гръцки близначета не познавам и ще ми е приятно да "ги видим" Embarassed
Другите софийски бг-гръцки близначета, които бегло познавам са на актрисата Елена Петрова  Laughing Ако има друг, да се обади  Laughing
И аз се сетих за тях. Големи са сладурчета, но за други близначета с такъв произход и аз не се сещам  Thinking

Пожелавам ви лека нощ и до скоро Heart Eyes

# 87
  • Мнения: 4 111
OLYMPIA, честит рожден ден! Много щастие, здраве и късмет ти пожелавам! Да си много обичана и много обичаща!

 bdbaloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni baloni

# 88
  • Мнения: 1 372
Честит рожден ден Олимпия!!! Желая ти здраве, да бъдеш много обичана и уважавана, в живота ти да има само щастие и дни изпълнени с много усмивки! Весел празник!

# 89
  • загубено
  • Мнения: 6 601
Честит Рожден Ден Олимпия!
Да си жива и здрава!
Много щастие и прекрасни мигове с хората
които обичаш!



Общи условия

Активация на акаунт