какво представлява лапароскопия

  • 13 932
  • 43
  •   1
Отговори
# 30

А  ми да аз вчера най накрая успях да се свържа с клиниката на д-р Стаменов и да запиша час за 14.04.2009г. като това беше единственния за тази дата останалите са за следващи дати. #Crazy
А и вчера ходих на превръзка при моят гинеколог и той ми каза че е нужно да минат поне 2-3 цикъла за да могат яйчниците да възстановят нормалната си дейност. Каза също и още нещо което много ме озадачи:при положение че се е слагало контрастно вещество под налягане имало шанс някоя от тръбите да поддаде на налягането и да се отпуши. newsm78
НЕ СЪМ МНОГО В ЧАС НО ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ТОВА?
ИМА ЛИ СМИСЪЛ ДА ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА ЖИВЕЕМ В ИЛЮЗИИ ?
Здравей Alm@ не сам много на ясно всичко което знам за фенестрацията съм го чела в форумите  и всичко което съм чувала от доктора .Не знам защо ще ти правят на теб фенестрацията ?При мен беше защото обвивката на яйчниците беше удебелена и не позволяваше на фоликулите да се спукат.Наистина също съм чела че тази манипулация се отрича от много лекари но поне при мен нямаше друга алтернатива. На теб защо ще ти правят фенестрацията?

И при мен е заради това - предполага се само обаче, че е така и че заради това нямам ОВУ - заради удебелена обвивка. Но, тъй като не е категорично доказано, че нямам и че е заради това, за сега ще отложа фенестрация. Особено и след това, което чета тук.




Защо не опитате с хормонални изследвания при мен се оказа че от завишените нива на хормоните имам липса на овулация? Доколкото знам има 2 начина за отчитане на овулация чрез тестове за овулация и чрез измерване на базалната температура. Не съм много сигурна може и други да има но на мен ми препоръчаха тези двата.
2 месеца бях на тестове и после още 3 месеца си мерих базалната температура и в крайна сметка се оказа че ову няма.
КЪСМЕТ

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз да се изкажа против фенестрацията.Преди две години ми направиха и на мен,макар че си имах спонтанна овулация!Резултатът сега е намален яйчников резерв и ЛУФ като бонус Confused

# 32
Наистина много съжалявам за това което ти се е случило и започвам да се плаша направо ми идва да се #2gunfire #2gunfire.
Ако знаех че може да се случи нещо подобно никога нямаше да позволя да ми се прави фенестрацията #Cussing out.
На теб как ти откриха тази диагноза?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Бившият ми лекар твърдеше,че имам поликистозни яйчници и че обвивката им била много дебела,което пречело на фоликула да се пука.Тази диагноза беше поставена заради една-две кисти след прием на Колостил!Единият път път пиех Клостил без дори да ме просследи на УЗ дали не е останал някой неспукан фоликул от предходния цикъл.Добре,че не си докарах по-голяма беда тогава.

# 34
  • Мнения: 106
Защо не опитате с хормонални изследвания при мен се оказа че от завишените нива на хормоните имам липса на овулация? Доколкото знам има 2 начина за отчитане на овулация чрез тестове за овулация и чрез измерване на базалната температура. Не съм много сигурна може и други да има но на мен ми препоръчаха тези двата.
2 месеца бях на тестове и после още 3 месеца си мерих базалната температура и в крайна сметка се оказа че ову няма.
КЪСМЕТ
Правих си хормони съвсем скоро, дори ги пусках тук. Момичетата казаха, че са добри. Според лекарката май беше Естрадиола, ми е леко нисък и това предполагало късна или липсваща ОВУ. Но, пък ми предписа Дуфастон защото май  фазата след ОВУ ми била къса и да съм забременявала не съм задържала ... и сега препоръча и на мен мерена на БТ + тестове за ОВУ. Започнала съм го и ще видим.

Цецинка съжалявам за това, което ти се е случило. Но, от фенестрацията ли е наистина? Ти съвсем ме отказа от нея.

# 35
Късмет на всички .
Alm@ стискам палци всичко да е на ред при теб.
Цецинка много съжалявам за това което ти се е случило и много се надявам всичко да се оправи и да започнем да се срещаме в някой от по веселите форуми на bg.mamma.

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
А и вчера ходих на превръзка при моят гинеколог и той ми каза че е нужно да минат поне 2-3 цикъла за да могат яйчниците да възстановят нормалната си дейност. Каза също и още нещо което много ме озадачи:при положение че се е слагало контрастно вещество под налягане имало шанс някоя от тръбите да поддаде на налягането и да се отпуши. newsm78
НЕ СЪМ МНОГО В ЧАС НО ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ТОВА?
ИМА ЛИ СМИСЪЛ ДА ПРОДЪЛЖАВАМЕ ДА ЖИВЕЕМ В ИЛЮЗИИ ?
БАбангида,понеже това контрастно вещество се вкарва под налягане се разширяват тръбите и се смята,че в рамките на около 3 месеца забременяването е по-лесно(ако са проходими разбира се ),След този период тръбите възвръщат нормалните си размери.
Поне на мен така ми обясниха след ЦС.Не съм чувала обаче чак пък да се отпушват.





# 37
Аз също четох доста по темата но никъде не открих такъв феномен така че определено започваме със подготовката за ин витро. Дано поне там имаме някакъв шанс Peace.
Е има доста време цяла година  newsm78.
Но поне ще се опитаме да осигурим финансовата страна.
 Peace

# 38
  • перник
  • Мнения: 67
Здравейте момичета
Аз правих лапаро май 2007,и ми направиха и фенестрация,Направо се ужасих като прочетах за последиците.И освен това имам и ендометриоза,сега съм на Дуфастон за да ми идва редовно,защото пак закъснява.Ще имам ли проблеми заради фенестрацията,защото ми предстои ин витро smile3518.Засега поне няма и следа от кистите,но до кага не се знае.....

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Дороти,не се тревожи,миличка.При теб е имало явно нужда от тази процедура щом си с ендометриоза и дори така шансовете ти за успех ще са по-големи.Не се плаши,при мен се получи така,защото аз нямах нужда от никаква фенестрация!Щом са махнали ендометриозата и кистите,всичко ще е наред.Чела съм,че на много момичета с ендометриоза им правят фенестрация.Успех с процедурата!

# 40
  • перник
  • Мнения: 67
Благодаря Цецинка Grinning
Аз се притесних,защото не съм много запозната. Embarassed
Успех на всички и много късмет  bouquet
 

# 41
  • Мнения: 1 187
имам здраво , хубаво дете , родих секцио, заради висок диоптер. дотук добре. забременя втори път, но в 6г.с. направих спонтанен аборт. Единият доктор ми каза че съм имала двурога матка, а другият че имам септум във влагалището. Възможно ли е да не е видяно при първата бременност и изобщо как стават такива неща  с магическа пръчка ли стават или просто съм попаднала на умни доктори

# 42
  • Мнения: 989
dididid, сигурна ли си, че ставаше въпрос за септум във влагалището, а не за септум в матката? Матката може да бъде двурога със и без септум вътре. Двурога матка може и да не се види дори и при бременност, ако не се гледа внимателно, с добър ехограф и със специално заострено внимание за търсене на нещо подобно, а тъй като ти си раждала секцио не са го видели при раждането. Аз имах хем двурога матка със септум вътре, хем септум във влагалището, хем имам и 2 маточни шийки. Една лекарка първо ми каза само за септума във влагалището, а чак после при по-задълбочен преглед при друг лекар той откри, че освен септума във влагалището имам и двурога матка със септум вътре и 2 шийки. Тези неща не се придобиват, те са вродени. Това са малформации, които се дължат на аномалии в сливането на т.нар. Мюлерови канали и се образуват още в 6-7 г.с. т.е. много преди да се родиш.

# 43
  • Мнения: 1 187
Здравей Scarlet, не казаха ми за септум на влагалището , така пише и в епикризата, но за по-сигурно ще отида някъде другаде(в по-голям град). Просто бях възмутена, че при първата бременност никой нищо не ми е казал и всичко беше добре. С втората ми дойде малко повече и сега съм притеснена. Доста прочетох тук за тези неща и честно казано понякога е по-добре да не знаеш. Успех на всички с подобни проблеми и дано скоро Ви видя  с други аватари.

Общи условия

Активация на акаунт