3нае ли някой лек 3а ТИНИТУС (Шум в ушите)

  • 511 528
  • 1 180
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Мнения: X
Само за успокоение на "депресираните"....     Laughing   първите 2-3 седмици и аз бях "депресирана", няколко дни дори ревах, мъжа ми се чуди какво става....Е, към днешна дата, горе-долу 2 месеца след началото, дори не го забелязвам, "чувам" го само когато се сетя за него, или както днес-видях темата и веднага го "чух".
Не мисля ли за него, "няма" шум.Сетя ли се, и го "чувам".
За успокоение на съвестта ще мина и през невролог, но предвид "възможностите на медицината" не очаквам нито чудеса, нито лечение.

# 1 096
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
При мен, една седмица след първия шум, не се е появявал отново. Чакам го и се ослушвам...яко  bowuu

# 1 097
  • Мнения: 50
Аз започвам да се съмнявам, че при мен е тинтус, защото има дни например като днес сутринта когато станах и почти не чувах шума, даже в един момент си помислих, че може да е отминал. Бях в страхотно настроение, излезнах разходих се с децата забавлявахме се и към 15 часа реших да легна да почина. Лежах около половин час може и да съм дремнал малко, след което като се размърдах и станах шумът се беше върнал в главата ми със страшна сила както е и сега в момента. Ако трябва да оценя шума в момента по скала от 1 до 10  е 10 и не знам какво да правя просто е нетърпим.
Хора помагайте какво е това?  Защо шумът в главата ми всеки ден е различен по сила?

# 1 098
  • тук-там
  • Мнения: 4 276
Единственото, което ми хрумва е, да записваш при какви обстоятелства се появява и колко време трае.  newsm78
Когато се появи -  запиши всичко - околна среда, телевизор, други шумове... собственото ти състояние - отпочинал, уморен, след сън и т.н. 

# 1 099
  • Мнения: 237
Тц,тц,тц.....толкоз лекари да обиколите и до един кавинтон и милгама н да стигнете....При Широв не съм ходила, но тук не съм прочела да е дал нещо по-различно от другите. Трагедия....А Атаракса е едно нищо, не знам защо ви го дават. Антидепресант да беше по можеше да ви помогне поне временно докато посвикнете. В Германия не знам какво биха ви помогнали. Всички са вдигнали ръце от шума. Мисля единствено че тебокана може временно да ви помотне, но след втория месец може да очаквате ефект, по рано няма да стане. Дотогава кураж и търпение, макар че знам колко е тежко и трудно и не може да се спи. Ако ев резултат на грипа поне това може да ориентира лекарите за диагнозата и причината, но варианти много за лекарство нямат....

# 1 100
  • Мнения: 50
Единственото, което ми хрумва е, да записваш при какви обстоятелства се появява и колко време трае.  newsm78
Когато се появи -  запиши всичко - околна среда, телевизор, други шумове... собственото ти състояние - отпочинал, уморен, след сън и т.н. 
Не мога да го свържа с нищо, просто се усилва и намалява без причина, няма ден с ден в който шумът да е еднакъв. До сега от както е започнал нямаше период в които да е толкова намалял почти изчезнал като днес, но пък страното е как така се засили изведнъж без причина 😢

# 1 101
  • Мнения: 50
Тц,тц,тц.....толкоз лекари да обиколите и до един кавинтон и милгама н да стигнете....При Широв не съм ходила, но тук не съм прочела да е дал нещо по-различно от другите. Трагедия....А Атаракса е едно нищо, не знам защо ви го дават. Антидепресант да беше по можеше да ви помогне поне временно докато посвикнете. В Германия не знам какво биха ви помогнали. Всички са вдигнали ръце от шума. Мисля единствено че тебокана може временно да ви помотне, но след втория месец може да очаквате ефект, по рано няма да стане. Дотогава кураж и търпение, макар че знам колко е тежко и трудно и не може да се спи. Ако ев резултат на грипа поне това може да ориентира лекарите за диагнозата и причината, но варианти много за лекарство нямат....
Антидепресанти съм пил всякакви по време на леченията ми за безсъние в комбинация с други лекарства...
Не ме притеснява толкова, че не мога да спя а това, че го чувам дори и в шумна обстановка и се побърквам, нищо не може да ми отвлече вниманието от него защото е прекалено шумен високочестотен в самата глава, не е както започна с пищене в ухото и тогава имаше моменти в които не обръщах внимание защото от околния шум просто не го чувах.
 Един въпрос, може ли кавинтона и тебукана да си пречат и да се неутрализират когато се пият заедно?

# 1 102
  • Мнения: 1 124
Обиколила съм почти всички отоневролози в София. Предписват едно и също. бетасерк, кавитон милгама и т. Никое от тези лекарства не дава бърз резултат, ако изобщо има някакъв такъв.  А шумът в ушите наистина се "чува" ако му обръщаш внимание. Понякога обаче е силен, друг път по-слаб. Обикновено при мене е по-силен, когато се променя времето или има магнитни бури. Ако е много силен и продължи дълго време, се появява замайване и в по-тежки случаи световъртежи с повръщане. Единственото, което мога да направя е да легна и да чакам да отмине. След кризата с повръщането и световъртежа, заспивам няколко часа. Когато се събудя съм изтощена, но добре. Имам такива пристъпи от 5-6 години. Рядко се случва, но  е много неприятно. Питах д-р Широв какво да направя, когато усетя че започва такъв пристъп. Той ми предписа да взимам дименхидринат, но само при кризи. Това е обезводняващо, което намалява течността в някаква торбичка, където е има някакви костици (като поплавък) във вътрешното ухо.  Във вестибуларния апарат. Нещо такова ми обясни, ако правилно съм разбрала. Първата година имах пристъпи почти всяка седмица. Носех си в портмонето торбички за повръщане и блистер дименхидринат.  Нищо не ме спасяваше. Постепенно затихна. Както каза Широв, когато отидох при него "от това не се умира и това не се лекува". Оставам с впечатлението, че за лекарите това е страдание, но не е "болка за умиране". Пращат те да си направиш изследване на мозъка и ако няма нищо притеснително, губят интерес. Ходих и при д-р Фурнаджиев. Сладкодумен бърборко, който обича да се хвали с познанството си с разни фолк звезди. Има и един във военна болница, д-р Кукушев. Не ми вдъхна доверие. Приличаше ми повече на търговец, отколкото на лекар. При д-р Ангов от МА, още не съм ходила. Като че ли най-професионално се отнесе д-р Антонов от Св. Иван Рилски, но и той нищо повече не можа да ми помогне.

# 1 103
  • Мнения: 50
И тук значи идва момента да цитирам фразата на Данте "О, вий, прекрачващи през този праг, надежда всяка тука оставете."

# 1 104
  • Мнения: 1 124
И тук значи идва момента да цитирам фразата на Данте "О, вий, прекрачващи през този праг, надежда всяка тука оставете."
Е, нещата не са толкова трагични. Просто се свиква. Когато стане зле, стискам зъби и чакам да мине. Повечето време е поносимо. Наистина е добре да се взимат лекарствата. Дори да не помогнат, не вредят. избягвайте стреса.

# 1 105
  • Мнения: 547
Свиква се ама друг път.

# 1 106
  • Мнения: 50
И тук значи идва момента да цитирам фразата на Данте "О, вий, прекрачващи през този праг, надежда всяка тука оставете."
Е, нещата не са толкова трагични. Просто се свиква. Когато стане зле, стискам зъби и чакам да мине. Повечето време е поносимо. Наистина е добре да се взимат лекарствата. Дори да не помогнат, не вредят. избягвайте стреса.
Разбирам да е нещо което ще отмине за месец-два, три и да стискам зъби, но когато знам, че лек няма просто не мога да го приема, по скоро не аз ами мозъкът ми не иска да го приеме. Благодаря ти на теб и на всички тук във форума за съветите, подкрепата и загрижеността 😀

# 1 107
  • Мнения: 237
Антон, за вас не е късно, скоро е почнал шума. Сега се сетих че миналата година като ходих при д-р Начев от Транспортна болница той каза че може да ме приеме в отделението за вливания. Обикновено шума се повлиявал дори при стар шум, но аз съм от друг град и не ми е удобно да ходя там. Ако искате идете при него, ще ви приеме по каса ако има места, може да ви намалее шума, поне да спите добре. Друга жена ми беше писала че са я приели в Исул, но там лошо обслужване и мизерия в отделениито, държат ги за опитни мишки на студентити. Мисля че имаше известно повлияване и при нея от вливанията. Кавинтона и Милгамата може да не ви помогнат, не си пречат иначе....

# 1 108
  • Мнения: 50
Антон, за вас не е късно, скоро е почнал шума. Сега се сетих че миналата година като ходих при д-р Начев от Транспортна болница той каза че може да ме приеме в отделението за вливания. Обикновено шума се повлиявал дори при стар шум, но аз съм от друг град и не ми е удобно да ходя там. Ако искате идете при него, ще ви приеме по каса ако има места, може да ви намалее шума, поне да спите добре. Друга жена ми беше писала че са я приели в Исул, но там лошо обслужване и мизерия в отделениито, държат ги за опитни мишки на студентити. Мисля че имаше известно повлияване и при нея от вливанията. Кавинтона и Милгамата може да не ви помогнат, не си пречат иначе....
Аз съм съгласен за вливанията и искам да ми ги направят, но в ИСУЛ се правят на луди и не искат защото съм нямал намаление на слуха... при моя познат др. Златков от Токуда каза, че ще ги направи, но нямало смисъл да давам 600 лв. за три дни + доплащане за лекарството 80 лв. на ден и стават общо 840 лв. Казах му че няма проблем за парите, но самия той каза, че е прекалено и е редно да се направи по каса и да отида в ИСУЛ.
Как мислиш др. Начев ще ме приеме ли за вливания и ако знаеш колко дни е нужно да се правят за да има резултат?

# 1 109
  • Мнения: 237
Обади му се, има реклами в Гугъл. Ще ти направи, не струва толкова пари, не ми е казал за такива суми, дори помислих че може по каса....Каза няколко дни, не се влива много дълго.На тази жена в Исул д-р Попова й взела 50лв и беше лежала 4 дни май. Говори с д-р Начев, абсурд е за един манитол и съдоразширяващи плюс престой да се взема такава сума.

Общи условия

Активация на акаунт