Въпрос към майките на деца I група?

  • 2 290
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 180
Качвам се на втория етаж - има преддверие с шкафчета и пейки - оправям го, прибирам нещата в шкафчето, като го взимам - по същия начин. Ако ги водят навън, госпожите се оправят с всичко. До сега никога не са ми правили проблем - че не се храни сам понякога, че нещо не може да си облече, обуе, събуе....В началото се бях притеснила и ги попитах има ли проблем, но те ми отговориха, че затова са там - да научат децата от първа група да се справят сами с тези неща, освен всичко останало.

# 16
  • Мнения: 46 520
Е, Никол, аз все пак не се катеря по мръсни катерушки и не припълзявам в калта за да си взема някоя пръчка, нито пък падам често, когато тичам ...

Кога се катери и пълзи в калта, сутрин преди градината ли  Rolling Eyes аз нося резервен комплект и като ги извеждат през деня, госпожата, ако прецени, че е мокра я преоблича. Иначе сутрин ходи пеша до градината, не е близо, но само с яке, дънки, тениска и тънка блузка, допълнително не слагам нищо повече, затова явно не ни се налага преобличане  Hug

# 17
  • Germany
  • Мнения: 7 948
Е, Никол, аз все пак не се катеря по мръсни катерушки и не припълзявам в калта за да си взема някоя пръчка, нито пък падам често, когато тичам ...

Кога се катери и пълзи в калта, сутрин преди градината ли  Rolling Eyes аз нося резервен комплект и като ги извеждат през деня, госпожата, ако прецени, че е мокра я преоблича. Иначе сутрин ходи пеша до градината, не е близо, но само с яке, дънки, тениска и тънка блузка, допълнително не слагам нищо повече, затова явно не ни се налага преобличане  Hug

Водя го в 9.00, навън излизат в 10,00, обядват в 12,00.
С тениска и тънка блуза при минусови температури не мога да го водя, защото му е студено / на мен също /. Нямаме яке, което да може да компенсира над 20 градуса разлика. Ако навън е 0 градуса, а вътре 22, все на едно от двете места няма да му е добре. А и явно си е и до дете.
Всъщност не искам да спорим за това. Пуснах темата с идеята да видя как е на другите места и колко от вас мислят като мен и насистина съм благодарна на всички за споделеното   bouquet

# 18
  • Мнения: 9 814
Нас ни допускат до гардеробчетата в предверието. Няма ограничения. Срещу нас е трета група и съм забелязала, че и там е такава практиката. Но пък в яслата имаше период, който ни караха да обличаме децата буквално на външната врата.

# 19
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
При нас гардеробчетата в предверието са само за за обувките. До там всички влизат. Отделно в групите имат гардеробчета за дрехите. Там родители не влизат. Само в яслата се влиза до гардеробчетата с дрехите.

# 20
  • София
  • Мнения: 172
Въобще не искаш толкова много. Ако е възможно, отстоявай/йте желанието си за по-нормално оставяне на децата сутрин.
В нашата градина там, където е едната първа група, на същия етаж с общо предверие е и четвърта група - на втория етаж. Родителите и на двете групи се качват без проблем, които искат помагат на децата си, които не искат не го правят.

Мисля, че в това отношение всяка градина си има вътрешен ред, но можете да се поинтересувате какво би могло да се направи за промяна, ако тя е желана от повече родители. Чувала съм, че и на други места е като при вас.

Аз не мога да си представя как едно започващо за първи път градина дете, което има проблеми с адаптацията, с раздялата с родителя и т.н. ще се оправя само или след известно изчакване да му дойде реда за столчето, и всичко ще е спокойно и безпроблемно.
Благодаря на Бога, че попаднахме на точното за нас място.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Ние си влизаме до гардеробчетата, където я преобличам.
На следващия етаж над нашия е занималнята, но за да се качиш до там се минава покрай гардеробчетата на първа група и затова имам поглед. Дотам също е разрешено да се качват родители, нищо че децата са толкова големи.
Според мен, така е много по-удобно.

# 22
  • Мнения: 1 172
При нас гардеробчетата в предверието са само за за обувките. До там всички влизат. Отделно в групите имат гардеробчета за дрехите. Там родители не влизат.
Същото е и при нас. Водя го както ще стои в градината + яке, шал, шапка и обувки. В преддверието сваля якето, шала и шапката, сменя обувките с пантофи. В гардеробчето му си има резервен комплект дрехи, при нужда го преобличат. На мен не ми е нужен достъп до гардеробчето му.

# 23
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Не мисля, че е редно родителите и въобще всички да могат да се разхождат из цялата градина. То е мърсотия, то са вируси-излишно е. Но при нас мисля, че са постигнали средното положение.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Родителите не ги допускат да си преоблекат децата. Сами да се оправят дечицата - хубаво. Едно не ми стана ясно -  в повечето случаи децата не се справят и госпожата трябва да им помогне. Как се оправя госпожата с приема на децата, като постоянно идват такива (от 7 до 8 часа)? А кой надзирава другите вече влезли в стаята?

# 25
  • Мнения: 522
Родителите не ги допускат да си преоблекат децата. Сами да се оправят дечицата - хубаво. Едно не ми стана ясно -  в повечето случаи децата не се справят и госпожата трябва да им помогне. Как се оправя госпожата с приема на децата, като постоянно идват такива (от 7 до 8 часа)? А кой надзирава другите вече влезли в стаята?

Ами не се оправя. Децата в стаята стоят сами или тези до гардеробите са боси и голи.Та затова още в началото им го рекнах че ще си обличам детето, кво ще ме изгонят или ще повикат полиция?

# 26
  • Мнения: 14 133
Не мисля, че е редно родителите и въобще всички да могат да се разхождат из цялата градина. То е мърсотия, то са вируси-излишно е. Но при нас мисля, че са постигнали средното положение.
Тук не съм съгласна.  Naughty Чистичка си ни е градината и не съм забелязала да има бум на вируси точно, защото си изпращаме децата до групата.  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 522
Не мисля, че е редно родителите и въобще всички да могат да се разхождат из цялата градина. То е мърсотия, то са вируси-излишно е. Но при нас мисля, че са постигнали средното положение.
Тук не съм съгласна.  Naughty Чистичка си ни е градината и не съм забелязала да има бум на вируси точно, защото си изпращаме децата до групата.  Crossing Arms

Да така е.Ако чистачките ги мързи да чистят и си измислят свои правила е отделна тема на разговор.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 206
И в ясла и в градина не съм имала достъп до помещенията. И точно така смятам, че трябва да бъде. В градината групата ни е на 2 етаж. Децата се събличат и събуват в предверието и се качват нагоре. Вечер по обратната процедура. Горе са им шкафчетата. Не се влиза с обувки из помещенията, нито от децата нито от персонала, нито от родителите. В 1-ва група същеря ми се събличаше и обличаше сама.  Wink

# 29
  • Мнения: 46 520
Родителите не ги допускат да си преоблекат децата. Сами да се оправят дечицата - хубаво. Едно не ми стана ясно -  в повечето случаи децата не се справят и госпожата трябва да им помогне. Как се оправя госпожата с приема на децата, като постоянно идват такива (от 7 до 8 часа)? А кой надзирава другите вече влезли в стаята?

Нали са леля и госпожа, едната стои при децата, другата се показва на стълбите.
Както казах вече, преобличане няма, на входа само слагаме пантофите и се качва с раницата и якето в ръка.

...  навън излизат в 10,00, обядват в 12,00 ...

Това имах предвид, предполагам, че не чакаш до 10 часа, за да го преоблечеш след играта навън, така или иначе ще обядва с прашни и кални дрехи, независимо дали ти имаш или не достъп до шкафчето сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт