Каши

  • 2 273
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 857
Аз също мисля,че няма значение!
Имаше период в който давах каша всеки ден, а детето качваше нормално.

# 16
  • Мнения: 9 973
не му махай кашите
умирам от яд,че моя не ги яде

# 17
  • Мнения: 514
Кашите са много полезни !!!Давай си на детето !!!!!!!! Peace Peace

# 18
  • Мнения: 83
И мен ме бяха предупредили, че от кашите се пълнее. При Алекс обаче подобен ефект няма. Но вероятно това се дължи в голяма степен и на факта, че той е много подвижен. Дори и преди да проходи не се спираше на едно място.
Peace
И Мимка беше така.

# 19
# 20
  • Мнения: 200
Kaто първа каша се припоръчва оризовата.Първите дни може да слегаш в млякото докато достигнеш количеството за една порция или да си я направиш и да дадеш първия ден 2-3 лъж.,втория 5-6 ...... За месните ви рано според мен , даи първо каша пък тогава месо.

# 21
и ние сме малко едрички на последната консултация бяхме 8 350г  и 63см и затова нашата лекарка ни припоръча да и давам оризова каша през ден тя миличката страшно много я хареса

# 22
  • Мнения: 164
Благодаря на всички за мненията. Значи аз от утре ще започна да му давам каша, но ме интересува след колко време след като съм въвела кашите мога да започна да въвеждам местното пюре.. Мисля че беше след 2 седмици, обаче не съм сигурна.

# 23
  • Мнения: 27 524
Принципно за непроблемни бебета 4-5 дни са ок за всяка нова храна. Месно пюре  добре да въведеш на 8 месеца, но в повечето страни казват че и след 6 е ок. Както си прецениш.  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 164
Блонди много ти благодаря за отговора. Ние на 10.04 навършваме 7 месеца и започваме 8 и мисля тогава да го започна с местните пюрета. Лека вечер

# 25
  • София
  • Мнения: 44 120
дрън-дрън....давай си му на детето....моя пък трябваше да го тъпча с каши млечни защото бил слаб.....въобще не му повлиаха тези така помпащи каши....
а месото спокойно можеш след 4-7 дни да дадеш...зависи колко бързо въвеждаш нови храни....
само гледай кашата или да е еднокомпонетна(доколкото е възможно при кашите) или новото нещо да е едно все пак....идеята ми е да не се хвърлиш от началото на каша - 10 зърнени и 15 плода.....а например да дадеш само бананова или бисквитена или нещо такова.....
А глутен ако не си давала, първо въведи кашата като нова хран, а после вече вземи глутенова....

# 26
  • Мнения: 423
И ние ядем каши всеки ден, но не ни се отразпват особено много на теглото

# 27
  • София
  • Мнения: 3 249
Смятам, че зърнените храни - в частност кашите - са задължителен момент от храненето не само на всяко бебе, дорасло до 6-7-8 месеца, но и за всеки възрастен. Кашите са зърнени култури - основно ориз, овес, пшеница, но могат да съдържат и ръж, ечемик, елда и комбинации от тях.

Аз давах готови каши много кратко време, докато въведох глутена основно. После започнах да приготвям домашни зърнени закуски с плод и без захар. Според мен, ако изобщо можем да говорим за "вредност" в готовите каши, то това е добавената захар и изключително ниското съдържание на плодове. На някои кутии съм чела, че то е между 1 и 3 %, което за мен е безкрайно малко.

 Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
Има каши без добавена захар Wink

# 29
  • Мнения: 164
Много Ви благодаря за отговорите. Значи аз днес взех Милупа - ябълка и морков /защото обожаваме зеленчуковите пюрета с морков/ и смятам утре да му дам. Само 1 нещо да попитам - на опаковката пише че се слагат 5 с.л. каша + 130 мл. вода = 175 гр. готова каша - значи аз първия ден трябва да му дам готова каша 3-4 л. нали - това са около 45 гр.?  Мога ли вместо цяла порция да му приготвя примерно 1/3 порция и да му я дам и после да дохраня с млякото му. На другия ден ще му направя 1/2 порция и на третия ден вече цяла порция за да заместя 1 хранене. Правилно ли е така?   Thinking Благодаря отново за мненията Ви.

Общи условия

Активация на акаунт