Каши

  • 2 280
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 239
Здравейте,мами!Искам да ви попитам колко пъти в седмицата трябва да се дават зърнени каши?Аз досега съм давала само оризова.Благодаря ви предварително.

# 31
  • Мнения: 25
Всичко е строго индивидуално според детето.Моят син си наддаваше по малко и кашите не му повлияха.Аз започнах с банановата каша на Слънчо,когато Тошко беше на 5 месеца/имай в предвид че аз съм от малко по разкрепостените майки относно храненето и съм захранила детето си по стария режим/Само един съвет искам да ти дам гледаи на кутията да пише без глутен/ако разбира се не си го пробвала вече за алергия/.Можеш и бисквитена да му даваш и 4 плода.Тошко много обича и зеленчуковата.Кашите са много полезни даваи си му ги спокойно.Ние все още ги ядем а сме вече на 1г.3мец.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 181
Ние каши и до ден днешен всеки ден ядем...той друго сутрин не иска и да види...
Бисквитената е с глутен между другото....слънчо не са с АМ и  имат прибавена захар...за мен това е най-лошия избор за захранване с каша.....

Иначе...за захранването - нещо такова, да...може да го поразтегнеш до 5 дни например...все пак е нова храна.....Wink

# 33
  • Мнения: 556
Аз съм дава каши дори и по два пъти на ден и това не й повлия въобще, на годинка беше 8.700 кг.
И аз като другите майки смятам, че са много полезни и не трябва да лишаваш детето от тях.
Купувах предимно на Милупа, страхотни са, но са по-скъпички. Първата каша, която въведох беше ориз и царевица, просто исках да е с по-различен вкус от това, което давам на детето, т.е. плодовите пюрета.

# 34
  • Мнения: 3 157
Много Ви благодаря за мненията. Я ме посъветвайте каква каша да му давам, кога се дава и по колко - ние в момента имаме 5 хранения /количеството което му давам е различно но е между 170-190 гр. в зависимост от това, по кое време яде/, 1то от тях е зеленчуково пюре. Или пък ако знаете ми дайте линк да прочета. Мерси предварително.  Simple Smile А дали се дава пак в началото 3-4 л., на следващия ден 5-6 л...


Аз започнах да давам преди седмица каша.Избрах Милупа-Био безмлечна каша ориз-не съсържа захар(за разлика от Хип-затова се отказах от нея).Днес мисля да прибавя към нея малко суров банан.За количеството-засега яде съвсем  малко количество,но не му давам зор.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 590
Nadya1 , аз също така процедирах - започнах с няколко лъжички и после дохранвах с Ам. Няколко дни увеличавах и после дадох цяла порция. Давах различни марки и видове каши - млечни, безглутенови в началото. Всеки ден ядеше каша, докато не въведох глутена и не разнообразих следобедната закуска.

# 36
  • Мнения: 164
Passion - благодаря за съвета . От вчера сме на Милупа ориз и царевица, като му добавих и малко пюре плодово от круши .. Ушите му плющяха от кеф и дори накрая се разрева и искаш още .... но не му дадох разбира се. Днес продължаваме с кашата ... А кога се въвеждат глутена, защото аз все още не съм го въвела... Има ли според теб някакво значение че ние пием Лактана Био 2, а пък кашата е млечна на Милупа? ДОсега не съм видяла някаква реакция - малкия се чувства много добре ... Лек ден

Шоколадче - не е ли рано за суров плод? А откъде мога да прочета кога се дава суров плод и какви мога да му дам?

# 37
  • София
  • Мнения: 44 181
не че мен питаш ама да си кажа - няма значение на какво мляко сте и каква каша даваш...., само е за препоръчване до годинка да е с АМ, но ако дадеш мляко по-рано...може и  каша...в смисъл прясно мляко...
Глутена е най-добре до 10 м да не се дава, но повечето дават доста по-рано...прецени си - дали детето ти е предразпложено към алергии и дали ти се рискува...
Суров плод - дадох на 6 м банан - но му усили коликите, та  го избягвах извесно време...после дадох и ябълка, круша, по своя преценка и праскова и кайсия и т.н.....винаги съм предпочитала да давам плодовете на парчета, за това просто гледах да са по-меки...но за щастие и Филип към храни никога не ми е правил реакции...

Та всичко е много индивидуално....трябва да преценяваш...иначе разни таблици кое кога - колкото искаш...аз с някои не съм съгласна...четях всякакви месеци преди да почна със захранването и си направих моя си....която също наруших...в началото бях прекалено стрикна и внимателна...после все по-не....човек се отпуска с времето и почва да се вслушва повече в детето си и да захранва според него...и така май е най-добре.....

# 38
  • София
  • Мнения: 3 271
Нас също ни бяха спряли кашите, заради килограмите. Сега вече ядем, но мо малко и през ден-два. Смятам, че наистина оказват влияние върху кг.

# 39
  • Мнения: 27 524
Искам да ви попитам колко пъти в седмицата трябва да се дават зърнени каши?

Няма правило. Аз давах всеки ден. И до днес все още давам, но не толкова често, де, сега разбира повече и ще му омръзне.  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 3 157

Шоколадче - не е ли рано за суров плод? А откъде мога да прочета кога се дава суров плод и какви мога да му дам?
[/quote]



Мисля,че не е-четох,че се дава при 6 навършени месеца.Засега само банан ще дам,че е по-мек,ябълка и круша не смея.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Давай си му!
Аз ги давах през ден,не е напълнял от тях.
Сега ги давам в събота и неделя,защото вече сме на кухня.

# 42
  • София
  • Мнения: 15 242
А откъде мога да прочета кога се дава суров плод и какви мога да му дам?

В тази тема, например: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=273160.0  Peace

# 43
  • Мнения: 4 784
И моят син не е от най-слабичките и вече доста време му давам каша през ден, по съвет на педиатърката ни и не, не е надебелял, съвсем нормален си е на тегло и ръст.

# 44
  • Мнения: 610
На 6 мес. Ванеса е била 8.250кг и 73см.Вече я бях захранила с каша от предния мес.Мисля че това не е правилно да не му даваш каша. Peace

Общи условия

Активация на акаунт