зъболекар по време на бременност

  • 22 881
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 999
Ходих на зъболекар, когато бях в осми месец. Дори и снимка ми направиха /с оловна жилетка, разбира се/. Упойка ми сложи, но не заради бебето, а за да не ме боли мен - все пак в моите зъби бърникаше, а не в зъбите на бебето.
Честно казано болката ми беше толкова силна, че в този момент изобщо не мислех дали бебето ми преживява някакви емоции или не.

# 46
  • Мнения: 1 031
През първата бременност бях в 6-ти месец когато се наложи да ми оправят един зъб - вадене на нерви, пълнене на канали, снимка, естествено с оловната жилетка. Синът ми се роди жив и здрав.
Сега пак се сетих да си оправям зъбите като забременях. Сега всичките ги оправя без упойка и трябва да кажа, че болката е напълно поносима. От зъболекаря разбрах, че най-опасно за бебето е да се слага упойка в първото тримесечие.

# 47
  • Мнения: 6 274
Всичко е относително . Аз ходих , когато бях бременна с дъщеря ми в 3-я месец и след това прокървих . Не знам дали е било от упойката или от стрес , но определено имаше връзка . Още в кабинета ме заболя коремът .

# 48
  • София
  • Мнения: 2 381
Ходих в 5-я месец на зъболекар, защото една пломба ми се изтърка. Никога не са ми слагали упойки, заради проблем със зъбите. И стоматологът, както и другите лекари, които посещаваме, трябва да бъдат уведомени за бременността. Това е най-важното.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 152
Неприятно е това със зъбите, ама няма как де! Не съм имала проблеми досега, но сега вече се налага да ида на зъболекар, защото ми се счупи зъб! Предполагам, че може да изчака до октомври, ако не ще мислим варианти!

# 50
  • Мнения: 152
Забравих да кажа, че съм бременна в четвъртия месец!

# 51
  • Мнения: 568
Предупреди стоматолога.
Упойката може да предизвика контракции, защото е адреналин.
Затова ползват арсен за умъртвяване на нерви, а не направо с упойка.
Също при снимки на зъби, трябва да предупредиш и ти слагат една оловна престилка.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 381
Неприятно е това със зъбите, ама няма как де! Не съм имала проблеми досега, но сега вече се налага да ида на зъболекар, защото ми се счупи зъб! Предполагам, че може да изчака до октомври, ако не ще мислим варианти!
По-добре отиди на зъболекар и той да прецени как да процедира. Зависи как ти се е счупил зъбът.
УСПЕХ!  Hug

# 53
  • Мнения: 1 322
Няма никакъв проблем да ходиш на зъболекар, но в никакъв случай да не ти слагат упойка. Аз съм си правила няколко зъба по време на бременността.

# 54
  • Мнения: 6 713
но в никакъв случай да не ти слагат упойка

Може би не си прочела напред в темата на колко мами са им слагали упойка newsm78
Ти медицинско лице ли си newsm78? Най-обичам такива изказвания Whistling

# 55
  • Мнения: 1 322
А ти пък каква си, че ще ми държиш сметка за мое изказване?

# 56
  • Мнения: 911
А ти пък каква си, че ще ми държиш сметка за мое изказване?

Ами, честно казано е права, не се засягай, но и аз бих попитала същото, пък и не само - ти стоматологична сестра ли си с опит, стоматолог ли си, че така категорично се изказваш?... Защото случайно да знаеш, че от стреса (на кой ли пък му е приятно на стола...) и болката може да получи сериозни контракции и оттам да не казвам какво, не дай Боже, ако има пък по принцип проблем с бременността...
Днес анестезията е доста цивилизована, предвиждат се и упойки добри за бебето, без странични ефекти...

Ако ни пука наистина за питащите, да сме им макс полезни с ДОСТОВЕРНА информация, трябва да си държим сметка за писането, иначе форумът просто би бил една говорилня предимно за отегчени домакини и майки/бременни. С две думи - два пъти мисли, един път пиши Simple Smile Peace
Приятен ден!

# 57
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
При първата бременност се наложи да ми вадят мъдрец!
Казах на докторката, че съм бременна и тя съобрази използваната при ваденето упойка със състоянието ми.
По принцип за рутинните процедури знам, че няма проблеми. Peace
Даже е полезно да се отиде на преглед, че бебчо много дърпа от калция в организма на майката, а нали знаеш че неговото наличие е важно за зъбките и това да бъдат здрави! Grinning

# 58
  • Мнения: 135
здравеите,нека и аз да се вкю4а.Като вях на4алото на 8 месец си с4упих задната 4аст на зъб,{по то4но се клатеше доста}и азтърпях един месец силна болка,накрая не издържах и отидох на зъбар, тои ми се скара 4е съм търпяла толкова време,намаза зъба с нещо и след 2 секунди зъба беше изваден.Та4а 4е според мен за каквато и процедура да става дума те знаят наи добре smile3521

# 59
  • София
  • Мнения: 308
Моят съвет е ако имаш проблеми със зъбите, да не отлагаш посещението на зъболекаря за след бременността. Даже е препоръчително мине ли първия триместър да се отиде на профилактичен преглед.
Аз така си мислех, че е по-добре да изчакам да родя и тогава да си оправям зъбите, че да не предам негативните усещания на детето. И накрая се наложи да лекувам пулпит 10 дни преди раждането. През цялото време стисках палци бебка да изчака докато завърши лечението.

Общи условия

Активация на акаунт