зъболекар по време на бременност

  • 22 873
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Ходих като бях в шести месец,работят сьс специална упойка Peace

# 16
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Здравейте.Аз имам доста опит със зъболекарите по време на бременността си и ми предстои още да ходя.Сякаш като по чудо след 4-я месец (сега съм в края на 7-я) почти всички зъби ми се оказаха развалени.Направих си 2 коронки,1 пломба,1 изваден зъб(нямаше как трябваше да се извади) и трябва да си направя още 2 пломби. Надявам се когато отида другата седмица да не излезе още нещо. Преди да отида се консултирах с гинеколога си,казах и на зъболекарката рабира се,дори ми правиха снимка като ме облякоха със специална престилка. Мисля че трябва да се обърне внимание на зъбите, защото точно сега много се развалят.

# 17
  • Мнения: 9 973
не е препоръчително ако не е наложително

# 18
  • Мнения: 523
Наистина не всички зъболекари се съгласяват да правят зъби на бременни жени . Моята зъболекарка , например , ме познава много добре и знае колко много се страхувам само като чуя думата зъболекар . Докато бях бременна първия път един зъб ,който трябваше да извадя много отдавна започна да ме боли и ща , не ща отидох при нея . Тя , обаче , категорично ми отказа и ме посъветва да не ходя и при друг зъболекар , тъй като от страх съм можела да навредя на бебето и да стане беля. Изчаках да родя и тогава отидох .

# 19
  • София
  • Мнения: 4 397
С втората бременност ходех доста често само в началото предупредих, че съм бременна и това беше. Зъболекарите си знаят работата  Peace

# 20
  • Мнения: 867
Единствено, доколкото знам, е изключително опасно за плода да ти правят снимка. Води до увреждания. Иначе дори за упойката мисля че няма проблем.

Ама ти казвай че си бременна.

# 21
  • Мнения: 24
няма проблем,аз скоро ходих.преди това питах гениколога си ,тя каза 4е няма проблеми дори и опоика може да се слагало.но предопреди задулжително 4е си бременна зза6тото има една ма6инка след пломба понякога я използват за избелване тя е вредна,както и ренгеновите снимки.  bouquet

# 22
  • Мнения: 371
Аз ходих на зъболекар в 5 и 6 месец понеже много ме боляха 2 зъба Peace

# 23
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ами аз почти през цялата бременност си посещавах зъболекаря-докъм 7-8 месец.Дори казах,че съм бременна чак в 5-ти като ходих.Но упойки и снимки не са ми правили.А и не ми е било по-неприятно от преди бременността,защото и това съм го чувала,че повече боляло  newsm78.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Вие правили ли сте го.
Да, нямах проблеми  Wink
Зъболекарката се съобразяваше с бременноста и ползваше лекарства, които са "безопасни" Peace
Peace
Имах ужасен проблем с венците тази бременност, дори се стигна до АБ , та бях доста често на зъболекар, онзи ден ми се счупи зъб и пак бях...

# 25
  • Мнения: 961
Няма проблем да ходиш на зъболекар докато си бременна, даже е силно препоръчително всеки месец да ходиш на контролен преглед. Особено от средата на бременността натам бебето ще дърпа всички нужни му витамини и минерали от твоя организъм и тогава има голяма вероятност да ти се появят кариеси или други проблеми със зъбите.
Могат да те работят с упойка, но задължително казвай, че си бременна, защото упойката за бременни е различна от тази за небременните.

# 26
  • Мнения: 240
И през двете бременности съм ходила и не е имало проблеми. Упойки не са ми слагали.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 042
Аз направих Пулпит 15 дни преди термина си и го лекувахме преди и след като родя Peace
Само казах,че съм бременна и всички се отнасяха много добре и работеха внимателно и с нужните и не вредни материали Peace

Добре,че си предупредила!  Joy Joy Hug

# 28
  • Мнения: 728
Задължително се ходи на зъболекар, казваш че си бременна разбира се, защото има някой процедури който не се правят на бременните, като снимките напреимер. Хубаво е да си опревиш всички зъби защото по време на бременноста бебето ти взима калция, а ако си решила и да кърмиш.. е по добре до раждането да си ги оправила. Питай го и за флуорни таблетки който да взимаш през бременността.

# 29
  • Мнения: 1 008
Вадиха ми зъб в 8 месец. С упойка. Аз без упойка нищо не давам да ми правят.

Общи условия

Активация на акаунт