Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 279
ЧЕСТИТ СИН НА МАМА ПОЛИМ!ДА ИМ Е ЖИВА И ЗДРАВА РОЖБАТА!!!    bouquet  bouquet  bouquet
Ние тъкмо се прибрахме от разходката  Heart Eyes
А за дължината на цикъла и термина - моя беше на 35-40 дни и от началото си знам, че ако чакам да се родим естествено, ще прескоча термин с 10-тина дни...Затова и лентичката ми върви назад  Wink

# 61
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет и от нас Hug
Честито на Веси и Полим! Да са им живи и здрави рожбите и да ги радват много!
 baloni
Днес бяхме в южният парк на разходка за о/о 1 час. Виктор спа през цялото време Simple Smile
За ананаса, лично на мен ми го бяха забранили, което за мен е показателно за това, че предизвиква контракции. Трябва да се яде обаче плод суров, а не компоти и сокове.
Въпросче към мамите - по колко мл. ядът бебетата ви? Виктор яде по 60-70 мл на 2 или 3 час и ме притеснява, че  е малко.

# 62
  • Мнения: 121
Диди-по въпроса за храненето, моята педиатърка ми даде следната формулА:
от 0 до 3-ти месец -детето трябва да яде по 200 ml мляко на килограм за 24h , но не повече от 1 литър
т.е.
ако бебето тежи 3.5 кг трябва да яде 700 мл на денонощие. Разделяш го на броя на приемите напр.7 и се получава по 100ml на хранене.
Не знам дали ме разбра  Hug

# 63
  • Мнения: 2 132
Честити ни нови бебоци. На мамите бързо възстановяване Hug

Момичета това за продължителността на цикъла много не го гледайте. Лара и моят цикъл е по 30+ /40 дни , ама зачеването ми е станало даже преди 14 ден , в който се смята, че ти е овулацията при 28- дневен цикъл. Така че според мен е по- важно реално кога ти е овулацията, а не колко ти е дълъг цикъла.

Диана според мен , ако Виктор си наддава нормално и няма признаци , че е гладен не трябва да се притесняваш. Бебетата са различни и всяко хапва различно количество храна. Виж ни и нас 'възрастните' едни се наяждат с 1/2 от количеството , което е необходимо на други. Simple Smile

# 64
  • Мнения: 48
Честито на мама Полим

Пепе упорито не се появява днес  Thinking В скайпа също я няма

Съгласна съм с JeniB, че овулацията е важна,  не толкова цикъла, но те по цикъла определят точно овулацията, иначе ако не си забелязала кога ти е или не си правила тестове за ову, няма как да се определи по друг начин

# 65
  • Мнения: 575
Али яде по около 90-100 мл. на 3 часа, през нощта на 4.

# 66
  • Мнения: 955
Ние бяхме на разходка и сме добре.
За кг. ами аз качих 15кг.,в болницата свалих 10кг.,но тези 5кг.не искат да слезат и това е то.
Проблема е че немога да си влеза в дрехите още.
А така искам да се намърдам в дънките.
Днес мисля да се изкъпя без лепенки на раната,но незнам после да я пръсна ли с Бивацин за всеки случай.
На малкия му потече кръв от пъпчето днес и док.каза да не го къпим 3-4дни,за да му зарастне наново.
Много се притеснявам че като яде от цица ,остава гладен,а да се изцеждам постоянно е кошмар.Вие колко време преди ядене се изцеждате?
Днес си взехме и Саб Симплекс и сега ще му дам 15капки преди хранене,нали така.
Оф,много въпроси,много загадки.
С големия като че ли не беше така.

# 67
  • Мнения: 955
А да ви питам дали е редно - утре е на католиците Великдена/моят мъж е католик/и иска да отидем с бебчо на село у техните за малко и до майка ми.
Дали да се съглася ,редно ли е и т.н.
Все пак ходим на разходка ,но в друга къща не сме го водили.

# 68
  • Мнения: 14
Били, Пепе, то пълнолунието си свърши работата, ама не и за нас  Mr. Green

Между другото досега само 2 мами са родили на термин - Лорисита и Веси 25. Моят термин е утре, ама май нямам шанс   Rolling Eyes Тук също не предизвикват раждане до 1 седмица след термина. На тонове се ходи през ден. Само да не станем априлки  Joy

"angelfish, без упойка родих да. Въпреки дългото раждане удържах" 
Лори, браво, ти си герой!

# 69
Стискам палци на Пепе_80....дано имаме хубави новини скоро от нея Hug
п.с.Не останахме май много в отбора 2 в 1 Grinning

# 70
  • Мнения: 575
Днес мъжа ми звъня на педиатърката и тя каза да даваме Еспумизана на всяко хранене по 5 капки. На листовката пише по 25, но това било за цялото денонощие, а аз вчера и дадох толкова за едно ядене Embarassed

# 71
  • Мнения: 0
Эдравейте мами
На 17 03 08 се роди нашата малка  АНИ 3.150кг 49см
Вече сме си в къщи и се учим всеки ден от малкото бебче.
Леко раждане на всички на които им предстои.
Радостта после эаличава всяка болка.

# 72
  • Мнения: 52
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА ПОЛИМ  bouquet.НА ВЕСИ25  bouquetИ НА ДИМА78  bouquetмного,много да Ви радват и да се слушате

# 73
  • Мнения: 20
Здравейте. Как сте? Ние още сме 2в1

# 74
  • Мнения: 1 446
Днес мъжа ми звъня на педиатърката и тя каза да даваме Еспумизана на всяко хранене по 5 капки. На листовката пише по 25, но това било за цялото денонощие, а аз вчера и дадох толкова за едно ядене Embarassed
Ане, на мен лекаря ми каза 20 капки еспумизан 20 минути преди всяко хранене. И бебето си е О.К. Като изключим, че изяжда конски дози.

Честити беборани на Дима78, Полим, Евето и Веси25! Да са им живи и здрави малките съкровища и много да ги радват!

Общи условия

Активация на акаунт