Доверявате ли се на вътрешното си чувство?

  • 4 193
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
  Здравейте, интересно ми е доверявате ли се на вътрешните си усещания по отношение на това дали половинките ви са/ били подходящи за вас. Моя приятелка ми сподели, че през цялото време, докато са били гаджета с настоящия й съпруг, е усещала, че не е за нея, но тогава нямаше никакви индикации- държеше се повече от идеално. Е, оказа се, че е далече от определението "добър съпруг". Сега тя се ядосва, че не се е доверила на интуицията си.
 При вас как е? Вярвате ли на усещанията си или чакате да бъдат подкрепени с доказателства?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
Ами ние с моя на четвъртия ден от запознанството ни си говорехме като стари приятели, които се знаят от деца, просто от доста време не са се виждали. Еднакви интереси, еднакви ценности и пр. Как да не се вземем? Искаше ме от втория месец за съпруга, ама се дадох официално чак на шестия  Mr. Green

Честно казано, ако през цялата ви връзка ще си с чувството, че това не е човекът, какво чакаш?! Доказателство свише, че Е, или че НЕ Е? Много важно доказателството после, нали ти ще живееш с него. Не може така да те притеснява вътрешно! Ама ха!

# 2
  • Мнения: 2 175
Аз пък никога не съм изпитвала усещането - това е Чõвекът.. Crossing Arms
Влюбена, луда - да. След години - лоялна и привързана. И едва накрая  - просто че е човекът до мен. Засега.

# 3
  • Мнения: 7
Имам такова чувство и винаги му се доверявам.
Не ме е подвело до сега.
Всъщност дано животът ми докаже,че е било вярно това чувство.

# 4
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
  Здравейте, интересно ми е доверявате ли се на вътрешните си усещания по отношение на това дали половинките ви са/ били подходящи за вас. Моя приятелка ми сподели, че през цялото време, докато са били гаджета с настоящия й съпруг, е усещала, че не е за нея, но тогава нямаше никакви индикации- държеше се повече от идеално. Е, оказа се, че е далече от определението "добър съпруг". Сега тя се ядосва, че не се е доверила на интуицията си.
 При вас как е? Вярвате ли на усещанията си или чакате да бъдат подкрепени с доказателства?
Твоята приятелка с чий индикатор си е играла на мерни единици преди сватбата, с неговият ли? И сега какво  го е превърнало в лош съпруг? Индикатора да не отказва да измерва, след като е разбрал, че приятелката ти не може да работи със сложни уреди...
Само не намесвай шесто чувство, предчувствие и т.н (филми много) с незадоволените очаквания от брака на,, приятелката ти''.

# 5
  • Мнения: 41
Джеронимо, тук не става дума за шесто чувство, всеки човек си има някакви усещания за нещата. Не говоря за дребни спорове след брака, а за изневери и много лъжи. Преди това беше идеален във всичко, но тя все си е имала чувството, че не е за нея. Но тъй като той се държеше много добре, тя го отдаде на някакви страхове и паранои.

Последна редакция: чт, 07 окт 2010, 00:27 от tt88

# 6
  • Мнения: 0
а каква е гаранцията,че преди това е бил идеален?може тя да го е гледала с други очи,може чуствата  да са й пречили да види реалната ситуация.....

# 7
  • Мнения: 41
Гаранция няма за нищо, разбира се. Всичките й приятели виждахаме как се държеше. Ясно е, че хората се променят с времето, но промяната беше твърде голяма за много кратко. Не смятам, че го е гледала с други очи, много ми е близка и познавам добре, както нея, така и историята им.

Валентина, това твоето си е направо сбъдната мечта, дано и занапред да сте много щастливи.

# 8
  • Мнения: 0
Според мен безпричинна рязка промяна в мъжкото мислене няма как да се получи....особено след 30 годишна възраст....което ме навежда на мисълта,че или всичко е било добре прикрито или просто не е било видяно....

# 9
  • Мнения: X
Доверявам се.Досега не ме е подвеждало...явно имам силно развита интуиция.
И за мъже,и за събития...

# 10
  • София
  • Мнения: 67
Доверявам се!Смятам,че имам много добра интуиция и много добро шесто чувство за преценка на хората.До сега не съм имала грешки, надявам се и да нямам Simple Smile

# 11
  • Враца
  • Мнения: 2 666
Запознахме се и след 2 месеца се оженихме и така вече 12 години ...
с предишните си партньори съм нямала такива пориви .. значи , че инстинкта работи !  Peace

# 12
  • Мнения: 7 914
Да, много разчитам на него. Peace

# 13
  • Мнения: 1 175
Не съм чак толкова доверчива, пък и да твърдя че никога не ме е подвеждало. Всички сме хора и всички грешим, особено пък такова субективно усещане няма как винаги да е вярно. Признавам си, подвеждало ме е, затова дори и да го зачитам, не му се осланям безрезервно. Най-много ме подведе относно мъжа ми. В началото никак не усещах, че е човекът за мен, даже на майтап си казвах че за него няма да се омъжа. Но, с течение на времето осъзнах за какви глупости съм се цупела, и какъв страхотен мъж е всъщност. След няколко години се и оженихме, и сега съм напълно убедена (и имам всекидневни доказателства) че той е човека. Това вътрешно усещане е много зависимо от настроението ми, както и от конкретните ми вълнения в даден период от живота ми (пък и в даден ден понякога!) Оставям му се да ме води само за маловажни решения - какъв вкус сладолед да си взема, какъв цвят дреха, къде да отидем на почивка. За неща от по-голяма житейска важност вкарвам и голяма доза размисъл и анализ на ситуацията, иначе мога много да се прецакам.

# 14
  • Мнения: 924
Да, доверявам се , понякога чак му се ядосвам, защото ми се иска да греша  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт