Тормоз върху децата ни в детските градини

  • 3 490
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 144
За съжаление наистина има госпожи,които са изхабени от работата си с деца години наред.Работех преди в ясла и за да не обидя никого,не искам да споменавам имена и градини.Има разлика в похватите и методите на различните госпожи,които възпитават децата.Наблюдавала съм колежките си и виждах разликата.При едни възпитанието протичаше като дресировка-на килима и столчетата като застопорени,а при други-постоянна промяна в заниманията,например-първа игра по кътовете,после за да се успокоят-слушане на приказки или стихчета,после пак се минава към бърз ритъм-танци под музиката на детски песнички или подвижни игри и т.н.Когато променяш постоянно заниманията и децата се чувстват по-добре.Напълно съм съгласна с това,че хората,които работят в ДЗ трябва периодично да бъдат обучавани и да им се предостави някакъв начин да свалят напрежението.И другото което е-наистина трябва да се дава израз на индивидуалността.Например аз с децата следвах тяхните желания,следвайки планът за заниманието днес.Например,започвах с това-деца искате ли сега да ви разкажа приказка?А те-да,госпожо!Знаейки,че имам деца,които са доста буйни и не ги свърта на едно място,тези деца ги питах дали искат да ми помагат-например-Хайде,Инка,искаш ли да показваш на децата картинките от приказката и т.н.И тя се съгласяше,защото се чувстваше ангажирана.
От всичко казано до тук,не искам да се изкаравам велика и т.н.Просто бях обучавана от истински професионалист и педагог.Докато колежката ми използваше неприемливи за мен форми на възпитание-крещене на децата,наказания,получавах оплаквания от родители,че при нея имало-"на,на по дупето".Така,че поддържам мнението,че някои хора са родени за тази професия,а други просто трябва да си тръгнат.

# 46
  • Мнения: 33
Stanivel, за коя група на ОДЗ Слънце става дума - ние сме там и имаме много сходни проблеми....

# 47
  • Мнения: 2 018
Проблем явно има. От нас зависи дали ще бъде разрешен или не.

След като пуснах моята тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=281956.msg7097531#msg7097531 видях тази!

# 48
  • Мнения: 9 052
stanivel и на футбола ли не трябва да говорят? а могат ли да подтичват или трябва да стоят 45 мин. като статуи и да се тренират zа мимове?

# 49
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 В нашата група през повечето време е адски шумно. WhistlingЧак се чудя как издържат тези госпожи.
 Не ми се е оплаквала,че не им позволяват да говорят,освен когато си легнат.Но малките дявлочета и тогава си шушукат. Mr. Green
 От скоро в градината се появи телевизор и се мълчи,когато им пускат филм  Confused ,за което само 3-4 родители бяхме против.За останалите беше нормално децата им да се зомбират. Rolling Eyes

# 50
  • Мнения: 187
stanivel и на футбола ли не трябва да говорят? а могат ли да подтичват или трябва да стоят 45 мин. като статуи и да се тренират zа мимове?
Футбола се води от едно  младо момче и всичко там е о.к.

# 51
  • Мнения: 9 052
stanivel и на футбола ли не трябва да говорят? а могат ли да подтичват или трябва да стоят 45 мин. като статуи и да се тренират zа мимове?
Футбола се води от едно  младо момче и всичко там е о.к.

тогава да въведат всеки ден по малко футбол zа децата  Wink

Общи условия

Активация на акаунт