Тормоз върху децата ни в детските градини

  • 3 483
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
емем, ти колко дни си отделила, за да прекараш в градината няколко часа и да видиш как се работи Stopапропо-старите кадри са по-добри.

# 16
  • Мнения: 3 161
Достатъчно  Peace.

Една година след като спрях детето си от ДГ, разбрах, че за да заспят на обяд, са ги плашили, че ще дойде да ги вземе Кума Лиса.
Знам също, че моето дете е оревало градината, защото не можеше все още да заспива само, но въпреки това не ми позволиха да я взимам няколко дни на обяд, докато свикне. А да прекарам в градината време не е възможно - знаеш; не се толерира родителско присъствие там. Но съм имала други възможности за наблюдение и преценка. Една от тях - филиал на местната ДГ ми е до входа и се вижда доста добре през прозорците; та съм виждала как лелята (младо момиче, впрочем) строява децата с физически средства, когато не седят по столчетата и не я слушат.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 412
В моята комунистическа детска градина ни караха да заспиваме с ръце под главата, спомням си, че ми изтръпваха ръцете. Това беше около 1 година, после явно свикваш. Като цяло имам хубави спомени от ДГ.

Няма смисъл да се заражда нов спор, децата са различни и някои са готови за тези дисциплинарни мероприятия, други ще ги преживяват години. А столчетата, тихите гласчета, телевизорите, виковете, плашенето, това е ежедневието в повечето градини.
Също зависи и как е казано и колко дълго, да седят за 10 мин и да си говорят тихо е като подготовка за училище, така че не във всички случай е грешно.

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 10:22 от TanyaMG

# 18
  • Varna
  • Мнения: 333
Като имате такива проблеми в градината говорихте ли с госпожите, с другите родители?
Когато малкият имаше проблеми с напикаването в градината, аз говорих най-напред с другите родители, после с госпожите и с директорката. Вече нямаме никакви проблеми. Сутринта даже си поплака че градината днес е затворена.
Аз мисля, че все пак е необходим някакъв ред в детската градина. Иначе после се питаме къде са били госпожите, като са се ударили децата ни. Ако си беснеят на воля, вероятността да се наранят е много голяма.

В нашата група няма ТВ / госпожите не искаха да им купим/.
Децата играят седнали/ легнали на килимчето.
Синът ми научи много песнички и стихчет там.
Учи се да уважава и другарчетата си. Да внимава по време на занятия.
Госпожите са млади и не влизат  в категорията " комунистически кадри"

Като цяло съм доволна от реда в нашата група .

# 19
  • Мнения: 102
явно не сте ме разбрали.пенелопа старите кадри в никакъв слу4ай не са по добри.даже смятам 4е надеждата е в по младите,които запо4ват сега,по гъвкави са и склонни да се у4ат.бившите у4ителки на сина ми,ми обясняваха какви били нещата от 30 години,и как не можели да се променят.този тип госпожи,при едно по нормално управление на градините,не би трябвало изобщо да работят там,ако не положат усилия да се напаснат с децата.оплакванията им бяха толкова много от децата..........буйни са,идват и разказват какво е станало вкъщи,а госпожата се оплаква 4е това съвсем не я интересува.......
съжалявам да го кажа,но пове4ето си кретат в градините и 4акат момента за пенсия.аз също съм за правилата,без тях не може,но също мисля,4е децата ни трябва да имат свободата да изразят своята индивидуалност.нещо,което силно се подтиска в пове4ето градини.когато аз ходех на градина,ако някой се напишкаше,го изправяха пред вси4ки,да го видят.също както и шамарите не бяха 4ужд похват.като цяло и аз имам добри спомени от градината,защото бях много кротка и не съм имала проблеми,но децата сега съвсем не са такива.и при срещата с по буйни деца пове4ето такива госпожи,вдигат ръце,прибягват до старите методи,а доста 4есто се стига и до изгонване от градината.

# 20
  • Мнения: 480
stanivel, мисля, че си афектирана в момента и преживяваш страданието на детето си. Трябва да внимаваш сега как ще се държиш пред детето си, как ще описваш ситуацията с градината и с госпожите. Най-добре не го прави пред него. Важно е да запазиш авторитета на преподавателките, понеже проблемът може и да не се окаже чак толкова голям, колото си го представяш.
За пример ще ти дам моя син и един негов приятел, които по думите на другото дете се бяха сбили, а моя син отричаше да се е случило подобно нещо. Учителките също. Но ние с майката го коментирахме пред децата си и аз въпреки, че вярвах на моето дете, му обясних вредите от посягането върху децата или върху когото и да е. Но си позволих да изкоментирам ситуацията и с мъжа ми. Детето ме чу. На другия ден говорих и с двете учителки насаме. Казаха, че не са ги видяли да се бият. Е, да, ама три дни след това нашите деца се биха за ...  надмощие да го кажем, понеже ние - майките по всякакъв начин се опитахме да изкопчим информация за случката. И децата веднага усетиха нашата слабост и реагираха. По свой си начин.

Ще се върна и малко по-назад - аз мразех детската градина. Ядях бавно. Мразех и другарката Топчиева, която постоянно ме тъпчеше и мантичката ми винаги беше олята.
Не искам и детето ми да мрази градината. Затова "запознавам" учителките с навиците на сина ми, а те ако могат, нека се съобразяват с тях.
Детето ми е емоционално и по-скоро минава към буйните. Постоянно подтичва, а не ходи, вика, а не говори, взима, а не пита. На някои сигурно им е познато.
Когато отиде в първа група, имаше много труден период на адаптация. За една седмица. И за него, и за госпожите. Въпреки, че имаше "стаж" в яслата една година. Всеки ден ми споделяха, ч е е буен, че посяга на децата и че някое голямо може и да го ступа, ако продължава така. Но всеки път му казваха "сега седни тук до мен на столчето, докато се успокоиш, тогава ще играеш с децата". А ние вкъщи всяка вечер повтаряхме вредите от агресията. Е, от две седмици няма оплаквания. Даже вече започнаха да си проличават добрите му страни  Wink

Така че, поговори и с други родители, какво им разказват техните деца. После и с учителките, но внимателно, по-скоро ги разпитай. Кажи им, че детето разказва в къщи какво се случва в градината. Нека са наясно, че и ти си наясно. Нека видят, че се интересуваш. Ако всички родители реагират така, мисля, че никой няма да си позволява ... волности.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да успееш да укротиш 30 деца, да ги накараш да работят според тяхната програма за възрастта им, да има тишина, когато учителят обяснява, това за мен не е тормоз, а професионализъм.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
Връзката с комунизма аз я виждам така: навремето основната цел е била да се освободи работещата жена да се върне на работното си място; никой не се е вълнувал особено от комфорта и личностното развитие на децата.

Емем, ето точно тук не си права и е жалко, че се изказваш неподготвена. светът не е измислен след основаването на estestveno.com.
с такива изказвания, на практика, обиждаш възпитанието на цели генерации хора.

# 23
  • Мнения: 9 990
Биренка и Лиляна са казали достатъчно.Наблюдения с преминаване покрай някоя градина за мен не са наблюдения.Влезте в процеса, за да разберете.Сами са надъхвате, а с персонала не говорите въобще за притесненията си-аз това не го разбирам Thinking

# 24
  • Мнения: X
Ехеее,ч ак пък тормоз  Mr. Green Да там са едни зли тетки, които тормозят милите ни отрочета, които са си цели ангелчета.

Аз съм доволна от градината, знаеш ли кое е основното, заради което децата не харесват градината - защото там има ред и правила, които трябва да се спазват от всички.
И моята щерка ревала онзи ден, че госпожата и казала да се преоблече, че е напикана и тогава да иде при баба си, а нашата искала да ходи "баба да я преобуе". Това ства в присъствието на баба и, с която госпожата се познава отдавна, защото и мъжът ми е бил при същата госпожа. Т.е няма скрито покрито. Аз съм за реда и за правилата. Има време за хранене, обличане, игра и естествено трябва да има и някакво озаптяване, когато прекалят. Дъщеря ми яде изключително изнервящо и мудно, просто можеш да получиш удар, докато я чакаш. Аз не издържам и след определено време вдигам чинията и толкоз. В градината не знам как я чакат, само веднъж госпожата ми се е оплакала, че яде много бавно.
Като родители, често забравяме, че децата ни в група могат да се държат доста зле и трябва да се налагат правила. Защото тях ще ги има и в училището и в университета и на работното място.

Емем, само да ти кажа, че дъщеря ми ходи в градината на танци, плуване и английски, като плуването е всеки ден. Не знам как успяват да смогнат със всичките си занимания, отделно пеят, правят апликации и рисуват и винаги ги намирам заиграни, както им душа иска. Та в тази цялата занимавка не виждам коя от прищявките на детето не се спазва - че не е до гъза на майка си.

# 25
  • Мнения: 46 520
Да успееш да укротиш 30 деца, да ги накараш да работят според тяхната програма за възрастта им, да има тишина, когато учителят обяснява, това за мен не е тормоз, а професионализъм.

Зависи от начинът, по който го постига, може и с добро, и с лошо. Имам наблюдение в/у 4 учителки и поведението на детето извън градината е коренно различно при единия и при другия начин, както и отношението му към самите учителки.

...  Та в тази цялата занимавка не виждам коя от прищявките на детето не се спазва - че не е до гъза на майка си.

В нашата градина се зачитат прищявките, естествено, когато не става дума за застрашаване живота на детето/или др. дете, но ако не иска да каже стихотворението, не го казва, неговата част я поема цялата група, без да има наказание, че не е искало да участва в учебния процес, ако не иска да яде определена храна - не я яде, ако не иска да спи - не спи и т.н., така нито едно не се сеща, че иска да е до гъза на майка си  Grinning

# 26
  • Мнения: 9 990
Естествено, но предполагам на родителската среща или в разговори с персонала вие сте уточнявали едно известно време-какво обича детето, от какво се страхува, какво умее и за кое има нужда от помощ, попитали сте може ли да се носят играчки от дома и прочее и прочее...или?Сиреч "прищявките" сте ги изкоментирали някога с някой?Или не сте?

# 27
  • Мнения: 46 520
Естествено, но предполагам на родителската среща или в разговори с персонала вие сте уточнявали едно известно време-какво обича детето, от какво се страхува, какво умее и за кое има нужда от помощ, попитали сте може ли да се носят играчки от дома и прочее и прочее...или?Сиреч "прищявките" сте ги изкоментирали някога с някой?Или не сте?

Не сме коментирали нищо, те си се водят се по детето  Peace
Много бях учудена, че там казва, че не обича супа, а вкъщи може само това да яде цяла седмица, също така вкъщи заспива за 5 мин., там не спи и т.н., затова е по-добре наистина да се водят по детето  Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 4 412
Да успееш да укротиш 30 деца, да ги накараш да работят според тяхната програма за възрастта им, да има тишина, когато учителят обяснява, това за мен не е тормоз, а професионализъм.

Много зависи от подхода. Ти как би укротила 30 емоционални възрастни, знаещи много малко български, попаднали на непознато място и леко изплашени? Дали ще имаш време да обърнеш внимание на всички или ще им креснеш, за да млъкнат? Дали тези хора ще се чувстват еднакво добре от подхода на укротителя?

# 29
 Браво Пенелопа!Точно така е когато има проблем и едната страна се оплаква, следва да се провери дали това е така или не.Ако е необходимо да се поговори с детето, с учителката, защото възпитанието е дълъг и сложен процес.Трябва да се изясни, защо това дете има потребност да скача и да тича без самоконтрол,вероятно причината е друга. Ако всички заскачат и тичат без самоконтрол, права е Пенелопа колко ще бъдат в Пирогов???????? Дали това искаме. Там където няма взаимодействие между родители и учители страдат децата,колкото по голями стават се увеличава.
Историята,която е разказана в тази тема не е достоверна , а е плод на сенкретизма на някой мами и с прекалената си обич и желанието да налагат навсякъде тяхния модел спъват развитието на собствените си деца.
Моля, не спъвайте мойте деца, защото те всеки ден се оплакват от груби деца в детската градина, които когато се работи  не могат да се задържат на място и да свършат елементарни неща.Тези желания граничат с хиперактивносдт, а то вече е дискретно заболяване.Живеененто в общество не се спазва от всички................но от кои???????.Формулата е заедно да спазваме правилата и да се уважаваме и обичаме е истината, не да се стремим да внасяме своя ред. Учителката отговаря за всички деца и правилата диктува тя, а не ние от дома с разглезените си деца.

Общи условия

Активация на акаунт