Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Забелязвам, че от както започна астрономическата пролет, ни удари хормона за размножаване, особено тези, които имаме опит Joy
  hahaha hahaha без мен тоя път ,иначе за хормона нямам нищо против,но без последствия  hahaha hahaha
Джуличка,за ЕБХ не искам и да чуя...
Моля , моля ! Клои  Naughty, не се прави на 2 и половина .  Whistling Ставаше въпрос за още едно бебе , а не за ЕБХ .  Hug
 

тц,аз 12 години се навивах за второ дете,а през последните 3 родих две деца .Стига толкова.
Искам само да са ми живи и здрави за да си ги гледам и да им се радвам. Peace

Моите две малки спинкат.Баткото е кукнал от 5ч,бебо от 4 -ри . Mr. Green
Само мама не спи. Joy Joy

# 16
  • Мнения: 135
Добри утро и от мен.
При нас ако му извадя шишето,докато се храни настава голям рев.Понякога си хваща шишето с двете ръчички,но още не може да го държи.Мисля като започне да сяда да го слагам на гърне да свиква докато е малко.Като гледам днес времето е хубаво да го изведа на разходка.Като го сложа по корем си държи повече време главичката изправена,а и доста повече я вдига.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 185
Добър ден!
Нещо нямам нерви за ЕБХ. Георги много ясно дава знак за акане. Почва да се напъва да се пъшка и чак след 2-3 минути се чува желаното облекчение, но...щерката винаги има много важни и неотложни искания към мене когато съм заета с бебето. Просто си представям как аз го държа над леген, тя ме дърпа за ръкава и крещи, докато обърнем легена с акото на леглото  Mr. Green

Zimna prikazka и Жоро мързеливо го раздава, хич не иска да стои по корем. Като го оставя вместо да надига главата, свива краката в коленете и се опитва да пълзи  Joy
Явно ще трябва повече тренировки, но така стене като го пльокна по корен, че чак ми е жал.

# 18
  • Мнения: 5 391
 Joy Joy Joy
Мия, умори ме!
истината е, че и аз си представям подобна картинка Laughing

Айде, добро утро!  bouquet

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Просто си представям как аз го държа над леген, тя ме дърпа за ръкава и крещи, докато обърнем легена с акото на леглото  Mr. Green


Joy Joy Joy
Мия, умори ме!
истината е, че и аз си представям подобна картинка Laughing


и ние сме същите   hahaha hahaha

# 20
  • София
  • Мнения: 1 546
Ей, здравейте. Simple Smile
Честита първа пролет момичета! Весели и щастливи бебета!
коконка благодаря ти. Аз не съм си мислила въобще да те товарим теб а ако има възможност да ни се пратят, но щом казваш че е скъпо. newsm78
Моя нещо е крив тази сутрин. По-късно пак, отивам при него. Whistling

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Добро утро   bouquet

M_I_AJoy Joy Joy
Представям си каква картинка сте  Laughing
Ние вече обърнахме легена  hahaha добре, че нямаше ако  Crazy
Ама много започна да рита това дете, неможах да я удържа, обърна легена и той се изля целия като е измокри цялата  Crazy
Вече незнам къде да го държа този леген. Досега го слагах в единия край на повивалника, но вече като рита с дългите си крака  Laughing го бута и го измества. Пък аз винаги я мия при смяна на памперс.

Забелязох отскоро една нова физионамия на Михаела. Уж да плаче, ама така .. по-скоро се цупи като по-голямо дете, изкривява надолу устичка, вдига вежди и изхленчва Laughing Нали се сещате, когато някое дете иска нещо, или леко се е ударило прави точно такава муцка  Grinning

# 22
  • Троян
  • Мнения: 141
И аз да се запиша.Маги като е на кеф много гука и вика,вижте я http://www.vbox7.com/play:05e9652f

# 23
  • Мнения: 52
Честита Първа пролет !!!  bouquet
albenapd -малката Магдаленка е направо...латерна  Mr. GreenИ ние доста говорим и си дъвчем езика...ръцете как си лапаме...направо едни лиги...ко да ви кажа )
Явно много нагорещена тема ...за ваксините...не мога да се включа не съм решила нищо.

# 24
  • Мнения: 10
ЧЕСТИТА ПРОЛЕТ НА ВСИЧКИ МАМИ И БЕБЕНЦА!!! Hug
kokonka, успокои ме малко за тия ваксини!
Аз сега се връщам от лекции и не става за навън, много духа Whistling
От две-три седмици моя бебок започна да яде по 5 пъти на денонощие, не може да ги направи 6 и това е. Струва ми се, че е още малък да има 5 хранения.
Леле а как ходи тоя мъник, такива бързи крачки прави, че чак тича, много е смешен, голяма жилка е Heart Eyes само леко докосва пода и е неукротим Grinning и какво гукане пада и усмивки... Със всеки изминал ден стават все по-интересни душичките малки Hug
А, за болничния сигурно няма такива като мене. От както бях бременна до сега една стотинка не са ми превели още. И то вината не е в НОИ, а в счетоводителката, все нещо объркала #2gunfire Единствено еднократната помощ си взех.

Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 14:22 от matza83

# 25
  • Мнения: 980
Запис- разпис и от мене

Днес мадам диша малко по-леко, но елате да видите какви лукумчета вадя от нослето. Аз вадя, тя пищи, а мъжа ми кърши ръце до мене като първомайска аристократка. Много се шашка като врещи малката. Пък не свикна ли вече... Thinking Мъже! Crossing Arms

А за ваксините не искам да коментирам- слагам ги и толкоз.

И да разкажа малко за вчерашния преглед при ортопеда вчера. Отидохме без направление. 20 лв е удоволствието. Доктора ми обясни някои неща, които биха били интересни за всички. Бебето не бива да се слага да седи преди завършени 6 месеца. Гръбнакът му едва тогава е готов да поеме тежестта на тялото. Следващата фаза е пълзенето. Оставяйте бебето на пода, те така или иначе там ще играят и живеят. На спалнята бебетата ставали мързеливи. Когато бебето трябва да положи усилие да стигне до една ограчка е най-добре. То се движи и тренира двигателната система. Ако всичко му е "под ръка" то няма стимул. Трето: да оставяме детето само да изследва света наоколо. Любопитството и любознателността ще го накарат да се изправи само, за да достигне до "нови територии". Тук доктора визира неизбежното пренареждане на секцията и ниските шкафове  Mr. Green Всичко това се случва бавно и постепенно в рамките на първата годинка. Само ние трябва да сме търпеливи и да изчакаме бебчо да мине по етапния ред: седене след 6 месеца, лазене - 8 месеца, ходене- 12 месеца. Разбира се това са средни данни и те са в зависимост от активността и желанието на бебето. Докторът категорично забрани да се насилват етапите и да се стимулират- бебето така или иначе ще мине по този път. Всяка намеса от наша страна е опасност за здравето на бебето, която ще си проличи по-късно.  Сега на този етап се позволява шезлонг, кенгуро, кошче за кола- за повече ще почакаме  Naughty

# 26
  • Мнения: 367
tedsan и ние като бяхме на ортопед ни казаха същите неща,но и това,че бебетата вече не пълзяли и причината била памперсите,не питах за подробности.Също така изказа отрицателно мнение за каишките за прохождането!!!
Албена,малката е много сладка
Ние пак имаме проблем с ходенето по голяма нужда.При вас как е???Нашата маймунка е на кърма,но не иска да ходи и това си е.Педито каза,че 1 седмица е нормално,ама аз не мисля така  Sad.Чакам я до 5 дни и давам Дуфалак Sad

# 27
  • Мнения: 6 274
Я аз да ви питам нещо , че почнах леко , но сигурно да полудявам .  ooooh!Коя от софийските мами пазарува от "Ла Редут" ?  newsm78

# 28
  • Мнения: 980
Сватя,  за Мимозе знам със сигурност, че си поръчва оттам.

# 29
  • Мнения: 68
Усмивка- най-добре задай въпрос към самият уеб сайт, защото не се знае дали ще се ангажират да ти го изпратят и коя компания ползват за изпращане. Аз по принцип работя за Федекс, но ние сме скъпи и предпочитам да си ползвам обикновена поща пред отстъпката, която имам от работа.
Дама- за мен би било удоволствие да съм полезна по някакъв начин на кякоя от вас.
kloiePeace

Общи условия

Активация на акаунт