Къде да си сложа брекети в Бургас?

  • 101 051
  • 365
  •   1
Отговори
# 45
Concord,мерси много за съветите Simple Smile Днес взех разписанието с работното време на д-р Янковски от Пловдив и скоро ще го навестя да видим че се вади ли нещо или нема да се вади  Laughing

# 46
  • Мнения: 3 215
Ох,понеже чета старата тема и вадя инфо за новия форум и ми се позави малко свят  Crazy се сетих да ви кажа нещо.Брат ми предизвика нечуван интерес в стоматологичните среди в една Западна държава,защото се оказа,че има 5 (пет!) мъдреца!Съвсем сериозно и честно ви говоря.Горкият,само той си знае през какво мина - те държаха да му ги измъкнат всичките (а май никой не беше израстнал).Миналия ден им видяха сметката на последните два ... сега брат ми си чака сметката  doh Crazy

# 47
здрасти,аз съм с брекети от почти 1 месец..Чуствам се добре..изобщо не съм си ползвала восъкът... newsm62 newsm62 newsm62 smile3508 newsm20 newsm44

# 48
  • София
  • Мнения: 276
Бръм,само да кажа,че д-рката се казва Димова (не Димитрова),да не отидеш при някоя друга  Crazy

Да Димова...грешка. Няма да ида при друга, защото вече си запазих час при нея Heart Eyes за седващата седмица. Нямам търпение!

Като ви чета "патилата" от сега ме хваща страх, но ще се преборим, няма как Mr. Green
Но страничният ефект е супер: пестите пари за фитнес  и сваляте килограми! Затова_ кураж на всички!

# 49
  • София
  • Мнения: 276

имах малко резерви по отношение на разширяването на челюстта. не знам дали моята го постига, но е факт, че вече не мога да си усещам зъбите в яка захапка. има разминаване на горните с долните /дъвкателните имам предвид/. нещо не е както преди ..... smile3521

Maugly , имаш ли представа как точно става това разширяване на челюстта?

А после как задържат резултата? За да задържат зъбите да не се "върнат" се слагат ретейнъри...но за челюста, как се задържа  през годините? Тъй като системата ДАЙМЪН е нова за БГ...знае ли се достатъчно за негативните страни или ние ще сме опитни зайчета, и евентуално след 5-10-15 год. ще се видят и негативите?

# 50
  • Мнения: 1 097
Здравейте! Почетох доста от старата тема, но не видях координати на ортодонт в Пловдив. Всъщност при мен определяща е цената (не че качеството на работа няма значение...), та гледам да ми е по-близо. Но при фрапантни разлики мога и до София да пътувам, примерно..  Rolling Eyes Определено съм решила да си сложа, просто ще е въпрос на време да отделя тези финанси, че 1500 лв не ми мърдат, нали така?  Confused
А и от вас разбрах, че стоматолога трябва да е оправил всички зъби до 6-ти.. пък аз нямам някои  Mr. Green Та и това ще отнеме време, докато решим как и откъде да почнем.

Ще съм ви много благодарна да ми дадете координати или ако сте писали, пък съм пропуснала, да ме насочите къде да прочета  Hug

И искрено ви се радвам с тези ластици, дъвки и определено ще ви чета редовно  Heart Eyes  bouquet

# 51
  • Мнения: 92
Здравейте, бих искала да попитам дали някой вече е ползвал прозрачни брекети Invisalign:



Ефективни ли са като другите, изобщо всякакви впечатления събирам.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 493
То това брекети ли са или ритейнъри или "модерна шина"? Щото брекетите се залепват за зъбите...

# 53
  • Мнения: 3 215
Цитат
Здравейте, бих искала да попитам дали някой вече е ползвал прозрачни брекети Invisalign:
Ефективни ли са като другите, изобщо всякакви впечатления събирам.

Има ги и у нас,но цената е около 6000 лева.Успеваемостта при тях е не повече от 50%.Коригират по-леки проблеми.Изработват се в Калифорния и се чака докато ги направят.Прави се план на лечение и на компютър се преценява какви промени ще настъпват на всеки етап.По този начин се изготват шини,които на всеки 2 седмици се сменят със следващите.Това е съвсем накратко и синтезирано.Изобщо -ала-бала на много висока цена.Ако всички можехме да се оправим с такива красиви скоби,щяхме да сме намерили пари и да ги носим сега.А не да минаваме през мъки и дискомфорт с години.
Така,че,ако имаш лек проблем,много пари и ти се експериментира,действай!Хем и ще обогатиш форума с инфо.  Peace

Бръм,ако искаш чакай още 5-10-15 години,за да разбереш.Аз толкова време нямам.След толкова години за мен верятно няма и да има значение,защото ще дойде ред на изкуствените зъби  Mr. Green А дотогава искам моите да са прави.
С ритейнъри се задържат и зъбите,и челюстта.Иначе,ако се задържат зъбите прави,откъде-накъде челюстта ще тръгне да се свива.Нещата са взаимно свързани.

Crazybrat, ето координати за Пловдив:Д-р Анни Джуркова 0888 233 404;д-р Горялов www.usmivki.com
(Не съм ги пробвала.Дадени са от съфорумци от Пловдив.)

Последна редакция: вт, 15 апр 2008, 14:31 от Old Sport

# 54
Бръм, когато започвах лечението с железата, орто-докторката (ОД) ми показа керамични зъбки на пациенти, естествено "преди" и "след". имаше наистина видима разлика освен за новото положение на зъбите, така и за самото разтягане /ако така се нарича изобщо/ на челюстта. Самата ОД беше премерила разстоянията и се оказа, че има разлика от порядъка на 5-6 мм.
В момента наблюдавам върху себе си ефекта на деймъните, такъв какъвто съм го гледала на рекламните и tv спотове. За три седмици предните зъби се подредиха в редичка, след месец и половина - четвърти до шести - започнаха да се изнасят в страни. Горната ми челюст прилича на омега - разширени краища и стеснена в предната част. Зъбите след четвърти се подреждат в правилна дъга назад. Понеже на долните все още нямам брекети - те са стационарни и се стигна до невъзможност от дъвкане, защото вече не съвпадат горни и долни зъби. Въпреки това, ме увериха, че няма да заприличам на булдог  smile3516

Един стоматолог /когото иначе много ценя/ преди време сподели мнението си, че всъшност с тази система брекети зъбите не се подреждат, а само променят посоката си, т.е. килват се напред и така създават предпоставки за друг вид деформация - т.н. малоклузии. Според него - той е стара школа - за разтягане на челюстта изобщо не може да се говори, защото този процес спира с разтежа на човека.

За ритейнърите - тези, които приличат на апаратчетата за корекция на деформации са с излята част по формата на челюстта - така че, вероятно по този начин спомагат за запазване на постигнатото позициониране. Постоянните се залепват от вътрешната страна на зъбите - към края на зъба почти до венеца.  Не знам дали оказват комплексно влияние. Ще питам на следващото посещение при ОД. Виждала съм такива лепени на зъбите на друга ОД. Не пречат, не създават проблеми по отношение на говора или хигиената, поставят се за постоянно - разбирай цял живот - издържат около 5-7 години, после нови. Има с метален цвят, има и бели - приличат на копринени конци ...  Но ... до тогава, кой знае още какво ще се измисли.

Толкова с моя скромен опит. И ... дано да няма негативи и  ... заешки опашки  Laughing

П.П. За поправката на зъбите преди и след брекети - вече питах ОД - препоръчително е преди, но няма пречка да се лекуват зъби (естествено зависи от лечението) и след поставяне на брекетите.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 493
Искам да ви питам колко от вас имат направена снимка "Преди" ? Иска ми се в новия форум да си направим галерия (разбира се който пожелае) с "преди" и "след" . Аз лично се снимах точно преди първото ми посещение при докторката. После след поставянето на горните пак, след поставянето на долните пак... Мисля периодичо да си правя снимка за да се види наистина ефектът...
не говоря за рентгенови снимки Simple Smile

# 56
Yanche,   аз съм за с всичките си /вече полукриви/ зъби!

Моята ОД преди да ми лепне брекетите направи пълна фото сесия профил, анфас, горе, долу, с огледалце и без #Crazy.
Предполагам, че и при вас е било така и няма проблем да си ни дадат снимков материал, с който да се изложим на показ  newsm48,

Само че, как точно ще процедираме с галерията?

# 57
  • Мнения: 211
Mне Sad Аз имам само рентгенова. Едва ли ще свърши работа. Дали ще излезе добре сканирана Laughing Иначе вече мога да си правя на определен интервал фотосесия Sunglasses, но май е късничко, понеже горе вече са си наредени. Иначе мога да услужа с рентгеновата си Laughing и крайна евентуално или нещо такова..

# 58
  • София
  • Мнения: 3 838
Здравейте и от мен! Днес свалихме брекетите. Веднага бързам да разкажа - самото сваляне на брекетите, дъгите и пръстените мина страшно бързо и лесно. Брекетите паднаха заедно с дъгата, изобщо не усетих нищо. После последва малко по-досадно и монотонно изчегъртване на остатъците от лепило по зъбите, но нищо болезнено. Накрая дойде ред на ритейнърите - моите са от тези, постоянните, които не се махат. Поставянето им беше най-неприятната част, дори по-неприятно ми беше от поставянето на брекети. Между предните зъби се провират едни доста дебели нишки, като конци, което мен доста ме болеше и потече и кръв, особено в горната челюст. Иначе ритейнърите са тънки метални телчета, нищо притеснително - не ми пречат на говора. Харесах много новите зъби. Общо около час отне всичко. Идеята със снимките ми хареса, ще поискам и аз моите в началото и сега.

# 59
  • София
  • Мнения: 2 493
Ами на мен не ми е правила зъбарката... аз си направих.. Т.е. мъжа ми ме снима. Но Маугли това, че ти имаш такава подробна сесия е чудесно.

Общи условия

Активация на акаунт