Кога парите купуват щастие?

  • 5 727
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 73
Това което не се купува с пари се купува с много пари.

# 16
  • Мнения: X
В случаите,когато си купиш домашен любимец примерно. Подпис на една съфорумка скоро ме подсети за това Peace

# 17
  • Мнения: 5 622
Никога парите не са могли да купят щастие.


Явно не са били достатъчно Wink

Абсолютно  Wink

и здраве купуват, и на любовта не пречат
без пари трудно си щастлив, нищо че си говорим с поговорки

Точно така си е  Peace

# 18
  • Мнения: 9 865
Изпадате в другата крайност, парите не са всичко, колкото и неща да можеш да си купиш и каквото и спокойствие да можеш да си осигуриш пак може да не си щастлив. Казвам може, а не че е правило.

# 19
Каквото и да си говорим, имаш ли пари, имаш всичко, поне сега е така.
Може някога да дойде друго време, всеки да получава това от което се нуждае без да дава пари, но
не се знае кога и дали ще има такова време. Praynig

# 20
  • Мнения: 120
Парите не купуват щастие, те са просто необходимост

# 21
  • Мнения: 5 539
Парите купуват спокойствие и сигурност. Щастието е вътрешно състояние.
да, богатите хора се налага да купуват прескъпо спокойствието и сигурността. толкова скъпо, че понякога не успяват да платят цената. а на обикновените хора тези неща са им безплатни Wink

# 22
  • Мнения: 2 401
Парите не купуват щастие, но щастливият човек прави пари с лекота!

 smile3501  бравос!

# 23
  • Мнения: 4 965
...
да, богатите хора се налага да купуват прескъпо спокойствието и сигурността. толкова скъпо, че понякога не успяват да платят цената. а на обикновените хора тези неща са им безплатни Wink


Да, да. Богатите непременно са престъпници и нечестни хора, докато бедните задължително са ангели неземни...

# 24
  • Мнения: 2 448
Парите купуват спокойствие и сигурност. Щастието е вътрешно състояние.
да, богатите хора се налага да купуват прескъпо спокойствието и сигурността. толкова скъпо, че понякога не успяват да платят цената. а на обикновените хора тези неща са им безплатни Wink

Да бе , а аз какво спокойствие ще си купя, ако нямам пари за елементарни ежедневни нужди. Напротив, троша си нервите за неща дето богат и през ума няма да му мине да си го слага на сърце.
Дядо ми обича да казва "голо здраве си е жива болест" и е напълно прав,
А относно това , което пише в статията, че като харчиш за другите си по-щастлив, щеше да е вярно, ако има друг , който да похарчи пари и за теб, иначе си е чиста загуба. Само за децата си като даваме има смисъл повече, отколкото за себе си. Иначе ставаме "балъци", имал си пари дал си и това е. Съжалявам, ако на някого съм му прозвучала цинично, но преди 15 години бях идеалист, живота ми показа, че много съм грешала. За жалост втори шанс на ми е дал.

# 25
  • Мнения: 5 539
...
да, богатите хора се налага да купуват прескъпо спокойствието и сигурността. толкова скъпо, че понякога не успяват да платят цената. а на обикновените хора тези неща са им безплатни Wink


Да, да. Богатите непременно са престъпници и нечестни хора, докато бедните задължително са ангели неземни...
Не, недей така да елементаризираш, нямах това предвид.
Просто на богатите по-често им се случват атентати, отвличания и други злонамерени действия срещу тях. За какво спокойствие говорим, ако и в тоалетната ходиш с трима бодигарди?
Пък и на известните богати им е много по-трудно да водят нормален спокоен живот, защото трябва да мислят да не навредят с нещо на имиджа си.


Да бе , а аз какво спокойствие ще си купя, ако нямам пари за елементарни ежедневни нужди. Напротив, троша си нервите за неща дето богат и през ума няма да му мине да си го слага на сърце.

А той знаеш ли какви ядове има, дето въобще и не можеш да се сетиш? Богатството е преди всичко отговорност, отговорност към много хора, които зависят от теб, и към това, което сам си съградил. В идеалния случай е и отговорност към обществото.
Богатството не са надиплени пачки пари, които чакат само да бъдат похарчени.

Спирам, че май съвсем не съм по темата ooooh!

# 26
  • Мнения: 326
Парите купуват ЩАСТИЕ, когато:
1/ спасят живота на поне едно дете;
2/ нахранят поне едно дете;
3/ облечат поне едно дете;
4/ научат да чете и пише поне едно дете;

# 27
  • Мнения: 6 167
Когато е здрав човек.

# 28
  • Мнения: 9 814
Парите купуват щастие, когато не си способен да го получиш по друг начин.
С пари може да си купиш:
компания, но и приятели,
книга,но не и знание,
лекарства, но не и здраве
по-добро място в гробищата, но не и на небето.

# 29
  • Мнения: 2 099
Винаги купуват щастие.Останалото са приказки обикновенно на хора нямащи достатъчно и от двете.

Общи условия

Активация на акаунт