тайлол хот

  • 27 908
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 378
Не рискувай,после не дай си боже ще си блъскаш главата и според мен е малък Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз съм го давала,когато Павел е бил на 2 години.По съвет на педиатър,разбира се,на своя глава не бих рискувала.
#CrazyНа 2 години по 3 прахчета на ден по препоръка на лекар Thinking
Е хайде сега то се е случило само веднъж,но пък го пресече и помогна.Вътре има само парацетамол нищо повече.А нея докторка вече я смених.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Добре си направили, че си я сменила. newsm10

# 18
Има и сиропче.Иначе и аз съм много доволна от прахчетата.На малката и дадох 2-3 глътки и определено имаше ефект.

# 19
  • Мнения: 984
аз като изпия едно прахче и започва да ми се върти главата, не мога да стоя, остави да ходя, цял ден лежа, само от едно прахче.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 481
И аз мисля,че не трябва да давате от това прахче на толкова малко дете.По добре панадол или нурофен.Дъщеря ми е на 5 и половина и като пие  от това нещо непрекъснато и се спи.Впрочем съм го давала само веднъж и като видях как и се приспиваи се унася,оттогава не го давам.

# 21
  • Мнения: 822
И аз съм го давала на сина си при висока температура. Не знаех, че има сънотворен ефект . Лично аз не съм пила. Той го харесва и пие, но освен, че сваля температурата не съм сигурна, че помага за друго.

За напред ще избягвам да му давам от него. Не знаех, че е за деца над 6 години.

# 22
  • София
  • Мнения: 676
Не е само парацетамол, има и противоалергична съставка, която помага за облекчаване на хремата. Най-вероятно от нея им се доспива на децата!  Peace

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 18:06 от cvyrche

# 23
  • Мнения: 836
Синът ми е с температура и болки в гърлото. Дадох му фервекс за деца сутринта, мисля по-късно да го сменя с тайлол-а. Имате ли наблюдения, кое от двете е по-ефикасно?

# 24
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Тайлол хота е за деца над 6г.Има сиропче Тайлол което е за вашата възраст. В листовката пише по колко деления да даваш. А също може Калпол или Панадол (те съдържат също ПШарацетамол като основна активна съставка).

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да вярно е , че в Тайлола има противоалергична съставка, която е причина за това на децата да им се доспива. Явно е по ударна доза, защото и на мен ми направи впечатление , че като дам на детето тайлол хот му се доспива малко след това.

# 26
  • Мнения: 836
Видях състава на лекарството.
Pseudoephedrine HCI е  съставката с антихистаминово, антихипертензивно (понижаващо кръвното налягане) и успокояващо ЦНС действие.
Като му чета фармакологичните ефекти, струва ми се, че е рисковано да се дава на съвсем малки деца, дори и в по-малки дози, съответни за възрастта. Внимавайте.

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 23:04 от Silvy A

# 27
  • Мнения: 1 984
Видях състава на лекарството.
Pseudoephedrine HCI е  съставката с антихистаминово, антихипертензивно (понижаващо кръвното налягане) и успокояващо ЦНС действие.
Като му чета фармакологичните ефекти, струва ми се, че е рисковано да се дава на съвсем малки деца, дори и в по-малки дози, съответни за възрастта. Внимавайте.
не псевфоефедринът деиства като свива периферните кръвоносни съдове - намалява хремата, а алергозанът /хлорфенирамин/ е антихистаминът тои по принцип си е и седатив.

аз лично при деца /до 6г/ със силна хрема предпочитам да дам по доза зиртек/ериус/кларитин и отделно панадол или нурофен. и капки.
за големите над 6г излезна колдрекс за деца... не е лош.

# 28
  • Мнения: 836
tonev , напълно прав си.  bouquet
Псевфоефедринът е точно с такива ефекти, а аз съм писала общо за двете - за него и хлорфенирамина.
Вчера бях много притеснена - синът ми цяла нощ поддържаше висока температура. Тайлола я смъкваше само за 1-2 часа. Сега май е по-добре. Явно си трябва време.

# 29
  • София
  • Мнения: 676
И аз така действам при малката ми дъщеря. Само не съм съвсем сигурна в правилността на дозата Зиртек - 10 капки. Ако греша ме поправете... моята лекарка така ми е казала...

Общи условия

Активация на акаунт