упорити стомашни проблеми

  • 12 152
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте, пиша, защото много спешно търся някакъв лек, които да спре гаденето ми, защото ще пътувам в чужбина и трябва да бъда във форма около седмица. Моите проблеми започнаха преди около 6 месеца с гадене и разстройство след прием на антибиотик. Тези симптоми се повтаряха периодично - средно веднъж месечно и след диета спираха. Във вторник бях при личната, която ми изписа Пулсет. В момента го пия, но няма промяна, даже напротив - става ми по-зле - тази нощ много ми се повръщаше, червата ми къркореха и имах лека болка. В момента съм по-добре, но много се притеснявам. Пия чай от джинджифил и сега си варя жълт кантарион. Много ще съм благодално, ако някой пише за неща по-ефикасно.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 042
Диета /яж само месо и зелени зеленчуци/, мощен пробиотик и Цитросепт / Биоцитрин.

# 2
  • Мнения: 619
Prizma, благодаря за бързия отговор - това със сигурност ще го свърша. Между другото забравих да пиша, че от тази сутрин започнах да пия Probien. На мен той ми действа добре. Още веднъж благодаря.

# 3
  • Мнения: 1 196
Пробиотик и Пулсет - трябва да има няколко часа разлика в приема..
Защо не отидеш при гастроентеролог - да те прегледа,може да е жлъчка или гастрит,язва...?
Иначе аз пия Пулсет няколко месеца вече и съм доволна,както и мой познат също -това е единственото лекарство което ми действа от вида на ,,омепразолите,,.. Peace
Също яж повече супи, с леко месо и зеленчуци...

# 4
  • Мнения: 619
Благодаря за отзивчивостта, AnnNikol= Да, има разлика от три часа между Пулсет и пробиотика. Аз пия Пулсет само от  4 дни и се надявам да даде резултат. Веднага като се прибера от чужбина ще отида при специалист.

# 5
  • Мнения: 10 075
Добре си се ориентирала към жълтия кантарион.
На мен много ми помогна преди време.
Един компотен буркан го пиех за денонощие, дори и през нощта на гладно пийвах от него.

# 6
  • Мнения: 4 708
Имах същите проблеми, и ги излекувах с клеева тинктура, сутрин на гладно по 30 капки разтворени във вода. Мъжа ми същата история, но при нас не знаем от какво стана миналата зима, и ни държа около 4 месеца, после почнахме това "лечение" още първият ден престана да ми се гади, след един месец ги спрях, и нищо ми няма вече. Подозираме, че беше някаква бактерия, която възпалява гастрита.

# 7
  • Мнения: 619
Scarlet, благодаря за отговора. Току що и майка ми се обади, че е чела това нещо в нета, затова още сега започвам.  Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Мнения: 4 708
Scarlet, благодаря за отговора. Току що и майка ми се обади, че е чела това нещо в нета, затова още сега започвам.  Laughing Laughing Laughing
Моля, тя майка ми, ми го беше казала, ама нали не вярвам на бабешки лекове се тъпчехме с лекарства през тези месеци, докато й се навия на акъла  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 619
 
Scarlet, благодаря за отговора. Току що и майка ми се обади, че е чела това нещо в нета, затова още сега започвам.  Laughing Laughing Laughing
Моля, тя майка ми, ми го беше казала, ама нали не вярвам на бабешки лекове се тъпчехме с лекарства през тези месеци, докато й се навия на акъла  Mr. Green
Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning

# 10
  • Мнения: 11 404
Хм ...
Възможно ли е да си бременна?
Възможно ли е да имаш камъни в злъчката?
Отслабна ли за тези 6 месеца?
 newsm78

Освен лошото имаш ли още разстройство? Я опиши колко често и как ходиш до тоалетна?

Преди 6 месеца е ужасно дълъг период да имаш последствия от антибиотик  Shocked

Храни се разделно и няма да ти е лошо

# 11
  • Мнения: 4 708
the Дорис както казах имах същият проблем, нямам жлъчка, не съм бременна, не съм заслабнала, разделното хранене всъщност от него се почна проблема, като каза се сетих, че всичките ми проблеми започнаха от 90дневната диета, по време на плодовите дни, по цял ден изкарвах в тоалетната и после тези проблеми с корема. Така че за хора с проблеми с корема не е препоръчително да карат тази диета, която се основава на разделно хранене.

# 12
  • Мнения: 11 404
the Дорис както казах имах същият проблем, нямам жлъчка, не съм бременна, не съм заслабнала, разделното хранене всъщност от него се почна проблема, като каза се сетих, че всичките ми проблеми започнаха от 90дневната диета, по време на плодовите дни, по цял ден изкарвах в тоалетната и после тези проблеми с корема. Така че за хора с проблеми с корема не е препоръчително да карат тази диета, която се основава на разделно хранене.

Нали пишеш, че нямаш жлъчка. Все пак храносмилателната система е нормално да има леки смущения от липсата.

Разделното хранене не е 90 дневна диета. Просто 90 дневната диета е на принципа на разделното хранене  Wink

Силно се съмнявам точно 90 дневната диета да е влошила състоянието ти, но примерно ако си имала диария от друго естество е неприемливо да се ядат плодове и млечни продукти, защото влошават проблема. Т.е. мисля си, че може да си имала здравословен проблем който си неглижирала и не си се хранила правилно а диетично /90 дневно/ с което тотално си разбъркала чревната флора. Също така не бих отхвърлила да имаш някой непоносимости към храни /вкл. и плодове/.

# 13
  • Мнения: 4 708
Дорис  аз нямам жлъчка вече 8 години, и не съм имала подобни оплаквания преди 90дневната диета. Сега след като вземах клеевата тинктура и оправих проблема си ям млечни, плодове и т.н. всичко, но без да са разделно и нямам проблеми. Явно разделното хранене не е за всеки. Една позната ми каза, че при нея от същата диета се е получил косопад, който в продължение на година, не е могла да оправи, ходила е по доктори и т.н. Така че не вярвам да съм единствената. Но пък на който му понася нека си се храни по този начин, аз нямам проблеми с това. Wink

# 14
  • Мнения: 11 404
Пак подчертавам - 90 дневната диета НЕ Е разделното хранене. Използва принципа на разделното хранене, но двете хранения са различни във всички отношения изключая съобразяването кое с кое ядеш.
От разделно хранене е НЕВЪЗМОЖНО да си навредиш. Но с глупави ограничения под формата на каквато и да е диета можеш.
Няма как да ти пада косата за това, че ядеш картофите отделно от месото, но може да ти опада ако приемаш прекалено малко калории или ти липсват хранителни елементи.

Общи условия

Активация на акаунт