Линефор спиране

  • 8 085
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте,

Имам нужда от помощ и съвет, не зная какво да правя...
Миналата година март месец ми предписаха Лирика/Линефор за ГТР и почти изцяло липса на сън поради тревожност свързана със здравословни проблеми.
Взимах Линефор 50мг до юли месец и след това спрях. Имах леки проблеми със съня в продължение на около седмица, но след това всичко се оправи.
Средата на октомври месец поради семейни проблеми пак се наложи да взимам, защото си загубих съня (в продължение на няколко последователни дни не можех да спя). Започнах да спя и средата/края на ноември ми се стори, че дозата ми е доста силна, макар, че 50 мг са най-ниското, което се предлага на пазара.
Реших да ги спра. Предположих, че ще е подобно на това как спрях през лятото. За съжаление 2-3 дни след това загубих съня си отново в продължение на дни, стана ми лошо от умора, получих ужасно главоболие, което не минава. Към края на декември върнах за няколко дни Линефор и преди 3-4 дена пак реших да го спра, защото се уплаших как да се отразява на мозъка ми. (Казваха ми, че няма да има проблем, защото било минималната доза)
И пак от 3 дена не мога да спя, изписаха ми геродорм приспивателно, което е със зелена рецепта, доколкото четох бензодиазепин. Не искам изобщо да го взимам (май води до привикване и то), но ми се налага, без него не мигвам цяла нощ. Заради това ми се връща тревожността, имам проблеми със стомаха и ми се реве много през деня.

Някой минавал ли е през това, как да се откажа от Линефор (прегабалин). Ужасно се страхувам,че няма да минат тези симптоми на спиране.

Благодаря

# 1
  • Мнения: 60
Как сте сега с линефора

# 2
  • Мнения: 63
Линефор ми изписаха и на мен пих 15 дена вечер от 50 сега почнах и вечер 50 както ми каза лекаря ,но се чувствам като пияна краката ми са безсилни .При вас кога отшумяха тези проблеми?Да не би дозата е в повече пия и duxet 60mg

Общи условия

Активация на акаунт