малък въпрос за проходимост на тръбите

  • 4 094
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
Боли ли хидротубацията?

# 16
  • Мнения: 7 716
Като силно болезнен мензис, но за минута-две. Преди това можеш да вземеш обезболяващи и спазмолитици.

# 17
Така или иначе май няма да можем да използваме следващият естествен цикъл, защото ще пътувам, така, че каквото стане. КОлкото до цената - самата процедура ни струваше 300 лв без лекарствата. Преди инсето ми биха прегнил - 35 лв. и пих естреофем 4 дни, но то цялото се купува - 18 лв. След инсето - утрогестан 3 пъти по 3 на ден, кото прави 6 на ден. Ако трябва да го пия до датата на цикъла, така, че общо 4 опаковки - по 15 лв. средно (зависи в коят аптека го купиш)...До тук 110 лв. Но това е нищо. Ако за тази цена мога де се сдобия с дете.... Биха дала и повече (не че ги имам де).

# 18
А, исках да ви питам кога е най-добре да се направи ЦС-то?

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
А, исках да ви питам кога е най-добре да се направи ЦС-то?
11-12 ден  от началото но цикъла

# 20
  • Мнения: 7 716
Един-два чисти дни след менструация и преди овулация.

# 21
  • Мнения: 240
На мен ми взеха 340 лв за Инсе,преди това клостил 10 лв., прегнил плюс преглед 62 лв, утрогестан 3 опаковки 45лв. Не броя горивото до София и престоя-там трудно хващам края. Добре че имам жилище в София та не плащам  и хотел. Общо взето не е евтино,но си заслужава.

# 22
  • Мнения: 240
Боли ли хидротубацията?
Мен много ме боля , но не по време на самата процедура а някъде 30мин след това-получих нещо като спазъм. Мислех че ще припадна, но ми се размина.

# 23
  • Мнения: 7 716
Затова и след процедурата трябва да се вземе спазмолитик и обезболяващо, зза да се избегне тази реакция.

# 24
  • Мнения: 531
Боли ли хидротубацията?

И двете снимки ми бяха не болезнени, първата беше 1998г., а втората миналото лято. Сутринта /2-3 часа преди снимката/ си сложих 1 Тилкотил в дупарата, а 30 мин. преди самата снимка пих 1 Нимизилче!

Успех, stefanova!

# 25
На мен миналия месец ми правиха цветна снимка с пълна упойка,а сега ми предстои хидротубация.Имам в къщи Профенид свещички.Не знам дали те могат да помогнат след процедурата.А преди процедурата незнам каквода пия.

# 26
  • Мнения: 531
Смятам двете процедури за еднакво болезнени, но всичко зависи и от прага ти на търпимост.
Добри резултати! fingerscrossed

# 27
  • Мнения: 7 716
Стефанова, най-добре е лекарят ти да ти изпише. Непремменно обаче вземи както обезболяващи, така и спазмолитици, за да се избегне максимално спазъм на тръбите.
Едни и същи хора съобщават за различно усещане за болка при повторна процедура, така че всичко е индивидиулно.
Но наистина болката е поносима и кратка. Peace

# 28
Добре де, аз все пак да попитам - ако преди 3 години всичко е било наред, какъв е шанса сега да са запушени тръбите (или частично). Имам предвид, че не съм боледувала от нищо тежко, не съм имала тежки инфекциозни заболявания, операции....

# 29
  • Мнения: 939
Добре де, аз все пак да попитам - ако преди 3 години всичко е било наред, какъв е шанса сега да са запушени тръбите (или частично). Имам предвид, че не съм боледувала от нищо тежко, не съм имала тежки инфекциозни заболявания, операции....
понякога и една настинка с леко възпаление е достатъчна. Аз така си докарах оофорит.

Общи условия

Активация на акаунт