Защо не мога да спра да го обичам

  • 5 675
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 674
Да не би да си мазохистка?!!  newsm78
и майка ми това казва! Embarassed Абе,де да знам,може и това да съм!

И може би страха от това,че ще остана сама още допълва картинката.Защото от години майка му все ми натяква,че ако не е добрия й син,никой нямало да ме вземе..
...


Ми майка ти е права  Simple Smile  ... и аз така мисля, като нея. Peace  Ти си и дете и на нея и е мъчно да те гледа как се мъчиш.

А за майка му на твоя, ми  не  я  слушай нея....  Rolling Eyes

ТЯ ли ще знае и определя твоя живот какъв ще е и това дали ти ще си намериш друг мъж или не?   Naughty



# 16
  • Мнения: 285
Какво за теб е любовта? Питам, защото с половинката сме заедно от 10г. и не бих казала, че сме влюбени като преди, но се обичаме и то много. Въпреки трусовете в живота ни.
Живяла съм в такова семейство. Аз бях дъщерята. Знам какви съмнения, страхове и фалшиви надежди храни наранената страна. Знам също, че изходът е само един - РАЗДЯЛА. Без да се обръщаш на зад. Най - трудна е първата стъпка, но с подкрепата на близки и приятели всичко ще е наред. Не позволявай такова отношение. Никой няма право да се държи така с друг човек, още повече ако това е майката на детето му. Много е трудно, но това е единственият изход. После нещата стават още по-зле, а първата стъпка - още по-трудна. Ти не си жертва! Ти не си виновна за нищо! Пощади детето си! Стане ли свидетел в една осъзната възраст това може да съсипе психиката му, а за да се възстановиш от такова нещо е много трудно и не е на 100%. Tired
От сърце ти желая успех. Ако можех бих ти дала от моите сили. Смелост момиче. Прати ги по дяволите.

# 17
  • Мнения: 3 423
А аз не мога да се примиря,че цял живот ще бъда подтискана,смачквана,удряна,обвинявана,подценявана.....и само при думите "Обичам те" да забравям всичко и отново,и отново да прощавам!
Порасни, бре! Какво значат думите "Обичам те"?!
Думи. Пичът няма да се промени към добро, може
би с годините ще пие повече, което значи, че и ще
харчи повече за алкохол, тоест, ще отклонява средства
от семейния бюджет, което е в ущърб на детето ви.
Достатъчен пункт, за да си биеш камшика. Сама си
казваш, че не обръща много внимание нито на теб,
нито на детето ви, е, за какво ти е тогава? За голия
хуй, дето ти го набутва по късни доби от немай къде?
Взела си, като гледам, много правилно решение, верно,
поизнервена си, че не ти е звънял 20 дена, може би не
си имала и секс за това време, но не се отчайвай. Такъв
като него едва ли е трудно да намериш. Има толкова мъже,
дето пият, бият, унижават, ако ти липсва моделът, бързо ще
си го набавиш. "Обичам те" са предимно думи. Мисли егоистично.

# 18
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Да, точно така, драга ми Червено Винце, само че намирам за неуместно да отговоря с "Да не би да си мазохистка?". Както виждам, пообяснила си по-нататък това-онова, така че, въпросът отпада.

# 19
  • Мнения: 2 863
Съществува термина любовна зависимост.... тя е като всяка друга звисимост- наркотик, алокохол цигари.....Преодоляването й е точно толкова трудно, колкото  ако си била наркотично звисима.. има си фази на изцерението, абстиненциии, всичко  е същото....С помощ и подкрепа от близките е напълно постижимо обаче.
Не знам на колко години си, обаче да смяташ, че като имаш дете ще останеш сама е леко пенсионерско схващане Mr. Green
Ти си била по-младата очевидно в  тази връзка, привързала си се, изразявала си себе си чрез тази връзка и това  е именно проблема, сега си като изгубено дете  в гората.. Просто остави хората до теб да ти помогнат.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 288
Слушай Джали    Grinning
Иначе аз бих допълнила - не че не можеш да спреш да го обичаш, то няма нищо за обичане там. Мъчно ти е, защото си си представяла как живота ти ще мине в щастливо семейство с татко, мама и детенце, евентуално и още едно и сега те боли не за това, което си имала, а за това, което си си представяла, че ще имаш.
Според мен мисли в тази посока - пак може да имаш това, за което си мечтала, но е невъзможно да го имаш точно с този мъж. Но с друг - е напълно възможно.

# 21
  • Мнения: 2 863
Бърди, днес  да не сме пили едно и също с теб, че се мотаем в ДиС Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 17 288
И даваме акъл  Laughing
Ама айде да не спамим  Laughing

# 23
  • Мнения: 750
Защо не можеш да спреш да го обичаш ли?
Отговорът е прост.
Защото го обичаш.Това не си ли го разбрала.
Как да спреш да обичаш някой....когото обичаш истински!
То туй да не ти е копче на телевизор.Да го натиснеш и цък....изключено.
Обичай казал е Христос....но,дали ще те обичат това е друг въпрос!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 741
    Момиче, не си мазохист.Обичаш истински, но не уважаваш достатъчно себе си.Правила си прекалено много компромиси и това ти е донесло само неприятности.Но нещата са поправими.Докато човек е жив всичко може да се поправи.Вземи се в ръце.За да не се мъчиш и тъгуваш си намери нещо, което ще погълне изцяло мислите ти .Напусни този човек ,но без сцени и кавги.Намери си нови приятели,нова среда-може би нова работа .Излизай с детето,с приятели, ходи на гости, на купони,на почивки..Дори запиши нещо да учиш.Поставяй си за цел да изкараш деня без да мислиш за него.Мъчи се да се усмихваш ,когато най много ти се плаче...И помни,че всичко е временно, че всичко ще се промени.Мога да ти дам много примери на разведени,които след време се събират...Но не се знае, когато преболедуваш и можеш да погледнеш спокойно нещата,дали ще искаш това.Ти си в по благоприятна ситуация от него.Той е човекът,който ще те потърси.Но уважавай себе си и се учи от грешките си!

# 25
  • Мнения: 22 439
Аз не виждам нищо за обичане в този мъж. Но жените, а понякога и мъжете са толкова глупави и заслепени от бог знае какво, че постоянно се навират между шамарите.
Сама си прецени що за човек е щом от 20дни не се е обаждал поне да пита как е детето. Явно не го интересуваш нито ти, нито детето. Стой си там където си и не се връщай назад. Ще си поревеш малко пък ще ти мине. Когато кандисаш и допуснеш някой до себе си, видиш какво е добро отношение, обич, уважение ще се чудиш с кой акъл си стояла толкова време при този мъж.

# 26
  • Мнения: 3 092
Мисля че вече си достатъчно голяма ,за да живееш залъгвайки се ...какво точно е онова ,което обичаш в този човек толкова много ,че си спряла да обичаш и да уважаваш себе си -помисли си за това  Tired и промени живота си .
Кураж и успех.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 14:56 от Вили.

# 27
  • Мнения: 340
Това не е любов!  Ти не го обичаш.  Проблемът е, че с натякването му, че ти си нищо, ти на някакво подсъзнателно ниво си го повярвала.  Повярвала си, че наистина без него ти си нищо и затова те е страх да го загубиш.  Това, което изпитваш е страх как ще живееш без него.  А този страх, ти бъркаш с любов.

Отговори си на следния въпрос:  ако изведнъж се появи мъж, който се държи както трябва с теб и детето ти, не пие, зачита мнението ти, помага ти, уважава те, би ли се чуствала добре с него? 

Ако отговорът е "да", не се страхувай от бъдещето.  По-добър мъж от този ще се появи, гарантирам ти /просто твоя е достатъчно кофти, че болшинството да са по-добри от него/

Ако отговорът ти обаче е "не", значи имаш нужда от помощ от психолог, за да си вдигнеш малко самочуствието.  Иначе има опасност или да приемеш този тормоз от мъжа ти отново или да се натресеш на друг, който също ще те тормози.  Защото нали знаеш-- "Не е луд този дето яде баницата, а този дето я дава"

Успех ти желая!  Hug

# 28
  • Мнения: 378
Те са ти писали какво да направиш няма да се повтарям,постави си въпроса така:ОБИчТА МИ КЪМ НЕГО ИЛИ НОРМАЛНОТО РАЗВИТИЕ И НАКАЗАНИЕ НА ДЕТЕТО? сама си реши такива хора оправия нямат Peace

# 29
  • Мнения: 281
Слушай Джали    Grinning
Иначе аз бих допълнила - не че не можеш да спреш да го обичаш, то няма нищо за обичане там. Мъчно ти е, защото си си представяла как живота ти ще мине в щастливо семейство с татко, мама и детенце, евентуално и още едно и сега те боли не за това, което си имала, а за това, което си си представяла, че ще имаш.
Според мен мисли в тази посока - пак може да имаш това, за което си мечтала, но е невъзможно да го имаш точно с този мъж. Но с друг - е напълно възможно.

 newsm10
Това е и моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт