Коя е любимата ви детска книга?

  • 16 303
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 319
Емил от Льонеберя, Пипи и разказите на Андерсен Mr. Green

# 211
  • Мнения: 304
ян бибиян и лукчо са ми най любими Joy Joy

# 212
  • Мнения: 1 177
Eй, тея книжки ме върнаха в детските спомени Heart Eyes. За съжаление в днешно време повечето деца, няма да изживеят това. Sad

# 213
  • Мнения: 948
''Пипи Дългото чорапче", "Лукчо" и "Мечо Пух" са книгите, които и до днес препрочитам с огромен интерес.
Приказките на Братя Грим също са ми сред фаворитите. Peace

# 214
  • Мнения: 269
Даааа, приятна беше. Не знам защо с нея свързвам и една друга за някакви феи. Т.е. момиченцето ставаше фея - крояха и крилца от облак и разни други историйки и децата не ходеха на училище и правеха каквото си искат. Май там беше и господин Смутен-Засрамен, или тотално обърках книжките.

Тази книжка за Смутен-Засрамен е отделна и аз я имах едно време...ама как ли се казваше... newsm78

Ааааа това е "Страната на хилядите желания" от същият автор - Андре Мороа. Моята беше една синичка, с едно момиченце и една кокошка отпред Crazy Бяха 2 в 1 "Страната на хилядите желания" и приказката за лападундите и тънкофините. Peace Чудесни илюстрации и разкошни истории!

# 215
  • Мнения: 1 277
"Чичо Фьодор, кучето и котаракът"
"Пипи Дългото Чорапче"
"Автобиография"
"Седемнайсетгодишните"
"Приказки от улица Брока"....

# 216
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Аууу "Приказки от улица Брока" каква страховита ми се струваше като бях малка  Laughing

# 217
  • Мнения: 572
Обичам всякакви приказки.
" Емил от Льонеберя"
" Пипи Дългото Чорапче"

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219


Ааааа това е "Страната на хилядите желания" от същият автор - Андре Мороа. Моята беше една синичка, с едно момиченце и една кокошка отпред Crazy Бяха 2 в 1 "Страната на хилядите желания" и приказката за лападундите и тънкофините. Peace Чудесни илюстрации и разкошни истории!

Ето защо ги свързвам двете книжки, благодаря  bouquet

# 219
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ааа и аз я имам тази книжка, много е хубава

# 220
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Рицарят на бялата дама.  Peace

# 221
  • Мнения: 2 716
Ерих Кестнер, Астрид Лингренд и народни приказки (от цял свят)

Обожавам детската литература
Моят фаворит е "Мери Попинз" на Памела Травърз
Не гласувах в анкетата, защото давам много общ отговор. А конкретният, го няма.

# 222
  • Мнения: 10
"Малкият Мук"

# 223
  • Мнения: 178
Лукчо-препрочитала съм я десетки пъти,също така-приказките на Шехерезада.

# 224
  • Мнения: 41
   "Пипи"- дори се отъждествявам с нея- дива и щура съм като нея.  Обичам и приказките на Андерсен,макар че някои от тях са много тъжни.

Общи условия

Активация на акаунт