Коя е любимата ви детска книга?

  • 16 304
  • 283
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 830
Винету  Peace Бях готова да хвърля дрехите, да забода перо в косите и да стана малката стъпка примерно....
Невероятна книга, още са ми тръпка индианците  Crazy

# 196
  • София
  • Мнения: 39 164
Мечо Пух, разбира се. Което ми напомня, че трябва да си купя нова, защото старата е много разкъсана.

"Страната на хилядите желания" на Андре Мороа.

А тия дни препрочитам "Червените и сините приказки на игривия котарак" на Марсел Еме.

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
"Тайната градина", "Двойната Лотхен", "Емил от Льонеберя" и много, много други.
Не срещнах тук една друга любима моя книжка - "сребърният остров" от руски автор беше и действието се развиваше в Байкал.
Тази за счупеното стъкло и събирането на пари я имах и сега се мъча да си спомня заглавието, приятна книжка беше.
А някой спомня ли си в коя книга бяха герои лападундите и тънкофилите, които водеха война от коя страна трябва да се яде яйцето?
Ще продължавам да следя темата, че си припомням много любими книги.

# 198
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Мечо Пух си остава моята любима книга и след детските години  Heart Eyes

Чела съм я в оригинал, така е още по-забавна, защото някой игри на думи се губят при превода.

Веднага след него калсирам цялото творчество на Астрид Линдгрен  Peace

Pesheck книжката за лападундите и тънкофилите я имам Simple Smile Много приятна Simple Smile

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Даааа, приятна беше. Не знам защо с нея свързвам и една друга за някакви феи. Т.е. момиченцето ставаше фея - крояха и крилца от облак и разни други историйки и децата не ходеха на училище и правеха каквото си искат. Май там беше и господин Смутен-Засрамен, или тотално обърках книжките. Ей много лошо е майка ви да е начална учителка и да изпримъкне почти всички книжки в училище, да знаете.

п.п. А "Работна мецана" я обожавах заради илюстрациите на Вадим Лазаркевич.
само това намерих.

# 200
  • Мнения: 574
Винету  Peace Бях готова да хвърля дрехите, да забода перо в косите и да стана малката стъпка примерно....
Невероятна книга, още са ми тръпка индианците  Crazy
Все едно аз съм го писала Peace
Също "Тайната градина", "Без дом". Това лято прочетох книгите за третокласниците - много ми хареса "Малкият мъж" Peace, не я бях чела досега.

# 201
  • Мнения: 2 407
Пипи, Карълсон,Приказките на Шехерезада,Маншон ,Полуобувка и Мъхеста брада!

# 202
  • Мнения: 2 550
Пипи, Без дом, Винету.
Наскоро препрочетох "Без дом".
Сега е ред на Винету Simple Smile

# 203
  • София
  • Мнения: 1 510
"Маншон, Полуобувка,Мъхеста Брада",приказките на Джани Родари,приказките на Братя Грим.

# 204
  • София
  • Мнения: 255
"Малкият НиколА" на Рьоне Госини и "Алфонс Треперибузков" на Герхард Холц, това са ми любимите детски книги на библиотека Смехурко.  Laughing
Имаме еднакъв вкус. Все още ги чета с удоволствие и се смея до сълзи. И "Емил от Льонеберя" ми е любима.

# 205
  • Мнения: 6 713
"Пипи",
"Емил от Льонеберя",
"Антон и Точица",
"Двойната Лотхен",
"Том Сойер"
и много други

 Simple Smile

# 206
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За Муминтрол

# 207
  • Мнения: 415
има една поредица на луси мотгомъри за едно сираче Анн. тя ми е любима.обаче някои книги от поредицата за Анн ги няма...и аз все чакам да се появят в наличност Cry

# 208
  • Мнения: 1 159
Даааа, приятна беше. Не знам защо с нея свързвам и една друга за някакви феи. Т.е. момиченцето ставаше фея - крояха и крилца от облак и разни други историйки и децата не ходеха на училище и правеха каквото си искат. Май там беше и господин Смутен-Засрамен, или тотално обърках книжките.

Тази книжка за Смутен-Засрамен е отделна и аз я имах едно време...ама как ли се казваше... newsm78

# 209
  • Мнения: 4 323
Забравих една - от по-зрялото детство - Моята автобиография на Бранислав Нушич. Любима.
Имаше една "Смоговци", автор не помня.

Общи условия

Активация на акаунт