Запушен слъзен канал

  • 4 718
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И моят син бе със запушен слъчен канал още от раждането. Заведох го рано на очен лекар. Капехме различни капки, вкл. и тобрекс, правехме и масажи. За съжаление при нас всичко това не помогна и направихме сондиране (бебо бе на 8,5 месеца). Мембраната действително е била много дебела по рождение и е нямало никакъв шанс да се отпуши от само се би или чрез масажи. Трябваше дори по- рано да направим сондирането, но поради различни причини го направихме както ти казах на 8,5 месечна възраст.
Всичко мина много бързо и безпроблемно.

Посети по- скоро очен лекар, той ще ти каже какво да правиш.
Упсех!

# 16
  • Мнения: 2 534
Цитат на: dr.alexiev
na nashia sin Sashko slqznite kanali gi sondira д-р Димитрова от Детска очна клиника на Александровска болница,
perfekten profesionalist.....


Коя д-р Димитрова препоръчвате , те са две .
Според техни колежки д-р Галя Димитрова е по-добрия специалист.

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
В Детска Очна клиника - МА специално съм скептична към жените докторици. Специално там казвам.
Ако ще е там - д-р Павлин Кемилев.

# 18
Здравейте! И моето детенце е с подобен проблем /1.5 месеца/- жълто-зелени гурели от едното оче още от б-цата, като беше позатихнало, сега пак!!!. И на мен първоначално ми казваха че е запушено слъзно каналче. След като няколко приятелки  ми казаха че това може да е  и признак за стафилококова инфекция /в комбинация имаме и "хъркащо" носле/ отидох и ги помолих да и вземат секрет за изследване и така изведнъж сестрата ахна "А, ми това е златист стафилокок". А един месец ме убеждаваше, че не е инфекция, че само е запушено! Още си чакаме резултатите, но то какво излиза - дали е стафилококожа или друга инфекция или е запушено слъзно каналче, капките са май все едни - антибиотични. Агитират ли ви да капете кърма?

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: ljonka
Агитират ли ви да капете кърма?


който агитира за подобна простотия - трябва да бъде публично линчуван чрез обесване. Twisted Evil

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: ljonka
Още си чакаме резултатите, но то какво излиза - дали е стафилококожа или друга инфекция или е запушено слъзно каналче, капките са май все едни - антибиотични. Агитират ли ви да капете кърма?

Възможно е да имате наред със стафилококовата инфекция и запушено каналче. При нас случаят беше такъв. След излекуване на коките, проблемът със сълзенето и гурлясването продължаваше, поради запушеното каналче. Имай предвид, че един запушен канал е предпоставка за непрекъснато "развъждане" на най-различни бацили.
А за кърмата просто нямам думи! Лио го е казала много точно!

# 21
I nie imahme tozi problem.Zavedohme dyshteriata na okolo 1 mesets na ochen lekar i ni izpisa Tobrex i masaj.Periodichno i se poiaviavashe sekret.Opravihme se chak kym 1 godinka.

# 22
  • Мнения: 2 755
Ако ще е там - д-р Павлин Кемилев.
Горещо препоръчвам този лекар. Отличен специалист. Заведох детето при него, когато беше на 3 месеца, с проблем - запушено слъзно каналче. Предписа ни Тобрекс, показа как да правя масаж на засегнатото оченце и след 1 месец проблемът бе ликвидиран. Не стигнахме до сондиране на слъзният канал ( ако до 6 месечна възраст не се оправи с масаж и медикаменти, се прави сондиране ).

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ако ще е там - д-р Павлин Кемилев.
Горещо препоръчвам този лекар. Отличен специалист. Заведох детето при него, когато беше на 3 месеца, с проблем - запушено слъзно каналче. Предписа ни Тобрекс, показа как да правя масаж на засегнатото оченце и след 1 месец проблемът бе ликвидиран. Не стигнахме до сондиране на слъзният канал ( ако до 6 месечна възраст не се оправи с масаж и медикаменти, се прави сондиране ).

мдаааа, така е.

Общи условия

Активация на акаунт