Кога започнаха децата ви да пият от чаша с накрайник

  • 2 445
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 627
Моят син/1 год./ като му дам чашата и все едно му давам отрова #Crazy а по принцип пие адски много вода.Но от накрайника прави едни такива муцуни  Crazy и не иска и да опита даже.

И ние сме така. Пробвах да сложа вътре сок, но ефекта беше същия .

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Изобщо не съм пролзвала чаши с накрайник. Просто малко по малко започнаха да си играят с чашки и лъжички, да гледат от нас и да ни подражават и се научиха.
Не мисля, че чашите с накрайник имат някаква полза за децата. По-скоро възпрепятстват естествения процес на учене за пиене от чаша. Децата много добре забелязват някои физични закони, например това, че водата се излива от чашата ако наклониш чашата твърде много. При чашата с накрайник има капак, който не позволява на течността да се излее и детето истава с грешно впечатление за поведението на обектите в конкретната ситуация.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 7 мес., бързо свикна, още ползваме такава

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
На 1г. и 2-3м. му купих чаша с мек накрайник.
На 1г. и 5-6м. пропи от чаша с твърд накрайник.
Лятото ще го пробвам и с чаша на Дисни със сламка.

# 19
  • Мнения: 756
pie ot chasha ot kraia na 5 mesec i se zabavliava

# 20
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
От чаша с мек накрайник , моя калпазан почна да пие когото беше някъде на 7-8 м  Wink

# 21
  • Мнения: 9 973
давам от 6м.,но много се дави.....

# 22
  • Мнения: 1 032
Никога не е пила от чаша с накрайник. Не че не купих де  Mr. Green Просто двете взаимно не се харесаха. След годинката някъде, пробвах със спортните шишета за минерална вода и със сламка. С тях свикна много бързо, с обикновена чаша не мога да си спомня кога се научи. Взех и няколко пластмасови чашки, за да съм спокойна че няма да ги счупи и да се пореже и под формата на игра свикна.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
На 9 месеца започна да пие от чаша с мек накрайник. Някъде около годинката сменихме с чаша с твърд накрайник. Към година и 3-4 месеца започна да пие от сламка. Но от обикновена чаша още не може да пие. Олива се, не може да свикне, че трябва да повдига полека чашата, а си я излива цялата  ooooh!

# 24
  • Мнения: 625
Детето ми започна с чаша със сламка на 1 годинка и до сега обожава сламките.

# 25
  • Мнения: 3 092
на 10м като пропи вода .

# 26
  • Мнения: 1 029
никога, направо мина от шишето към "истинска" чаша Grinning

# 27
  • Мнения: 1 586
Хриси все още не иска да пие от такава чаша,въпреки,че имаме две.... Crazy но за сметка на това пие без проблем със сламка и вече прави опити да пие от нормална чаша. Peace

# 28
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на 13 месеца

# 29
  • Мнения: 2 622
Чаша с мек накрайник предложих на около 9-10 месеца,но бързо се отказах,защото накрайника(на авент)се захабяваше бързо,а не си струва всеки месеца да давам 5лв.за нов #CrazyПродължихме на биберон до към 1г.6м.,после взех магическата чаша на авент,с твърд накрайник и досега сме с нея.Имам още една тренинг чаша на Нуби за сокове,пак с твърд накрайник.

Общи условия

Активация на акаунт