компютър и бебе

  • 2 986
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 750
Аз изкарах цялата бременност пред компа Rolling Eyes,гледам,4е и на моето Гъб4е му харесва особенно клавиатурата е негова слабост Mr. Green

# 16
  • Мнения: 4 555
Доста е вредно, а като видя някоя от приятелките ми по уебкамерата да ми маха с бебето си в ръце и да ми обяснява как то обичало да стои с нея пред компютъра лошо ми става.
Peace

Логиката на останалите е убийствена. Понеже не можем да спрем да ползваме интернет и мобилни телефони, затова те не са вредни  Peace Ако можехме да не ги ползваме, щяха да са вредни, така ли  Joy Явно вредата произтича от това дали можеш или не можеш да спреш използването на нещо.
Големи сте скици, ей!
Особено як е аргументът "Аз през цялото време седях на компютъра, а бебето ми се роди здраво". Имам чувството, че си представяте електромагнитните лъчения като някакви лазерни мечове, които те поразяват на секундата и падаш и умираш. И съответно ако това не е станало, значи няма никаква вреда.

# 17
  • Мнения: 9 814
Доста е вредно, а като видя някоя от приятелките ми по уебкамерата да ми маха с бебето си в ръце и да ми обяснява как то обичало да стои с нея пред компютъра лошо ми става.
Peace

Логиката на останалите е убийствена. Понеже не можем да спрем да ползваме интернет и мобилни телефони, затова те не са вредни  Peace Ако можехме да не ги ползваме, щяха да са вредни, така ли  Joy Явно вредата произтича от това дали можеш или не можеш да спреш използването на нещо.
Големи сте скици, ей!
Особено як е аргументът "Аз през цялото време седях на компютъра, а бебето ми се роди здраво". Имам чувството, че си представяте електромагнитните лъчения като някакви лазерни мечове, които те поразяват на секундата и падаш и умираш. И съответно ако това не е станало, значи няма никаква вреда.

Никой не е казал, че няма вреда, напротив, приложих към един от постовете си и линк именно за вредите от стоенето на бременната пред компютъра. Но кажи как да спрем облъчването?! Точно над мен на покрива на блока има антени на един мобилен оператор- това не е ли вредно?!Микровълновата не е ли вредна, телевизора, мобилния телефон, а храната,  която ядем. Всичко, което ни заобикаля само по себе си е вредно. Дори въздуха започва да става вреден на места като София.
Е,аз дъщеря си пред компютъра не държа, на нея дори й е забранено да сяда на него. Има си детски и "работи" на него. И не й давам да "работи" на нашия, именно защото знам вредата от него.

# 18
  • Мнения: 27 524
Не е вредно. Няма проблем  Peace

# 19
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
То вече кое не е вредно?
През цялата бременност стоях пред компютъра.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз цялата си бременност изкарах пред компютъра. Добре си е детето. Според някой умни глави даже телевизора облъчва повече от компютъра.  newsm78
Peace

# 21
  • Мнения: 4 335
И аз цялата си бременност я изкарах на компа Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 522
И при нас компютъра е в нашата стая (при мама, тати и бебката) и докато бях бременна и сега! Само гледаме да е по-далече от телевизора, че и е много интересен, а мисля, че той е по-вреден!


# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Оф,то по принцип всичко вреди,ако се вслушаме в съветите и в обясненията........трябва да спрем и да дишаме  Joy.От всяко нещо има и полза и вреда,но не се шашкай чак толкова,аз също ще дам пример с бременните майчета,които не стават от компа.Всичко си е Божа работа  Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 565
Аз цялата бременност че и след това прекарвам доста време и пред компютъра и пред телевизора. Не съм забелязала да му има нещо на детето.

# 25
  • Мнения: 6 713
Явно човек като не може да си обясни нещо как действа и следователно то вече е супер вредно Whistling

Както в миналото с мълниите и боговете hahaha hahaha

# 26
  • Мнения: 4 555
Но кажи как да спрем облъчването?!
Нали разбираш, че има разлика между "много е трудно да спрем облъчването" и "то е напълно безвредно"?
Аз съм сигурна, че поне ти я разбираш.
Освен това, за много от вредните неща, за които стана дума тук, учените не се наемат да кажат, че са безвредни, защото не е минало достатъчно време, за да се проследят някакви резултати. Даже в линка, който даде, се споменаха 20-30 години за компютрите, а мобилните телефони се използват от много по-скоро.
Така че логиката "цялата бременност бях на компютъра и нищо му няма на бебето" ми е много странна. Какво се очаква да му има, да му порастат пипала ли?

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 19:06 от Карина

# 27
  • Мнения: 645
Работата ми е свързана с компютър, работих през цялата бременност. Май в днешно време не е съвсем ясно кое, колко и защо е вредно. И баланс трудно се намира. Иначе в стаята, където спи синът ми, няма нито телевизор, нито компютър, но какво от това - той само спи там, през останалото време е пред телевизора или гледа Франлин на компютъра (когато не е навън и на ясла).

# 28
  • Мнения: 9 814
Но кажи как да спрем облъчването?!
Нали разбираш, че има разлика между "много е трудно да спрем облъчването" и "то е напълно безвредно"?
Аз съм сигурна, че поне ти я разбираш.
Освен това, за много от вредните неща, за които стана дума тук, учените не се наемат да кажат, че са безвредни, защото не е минало достатъчно време, за да се проследят някакви резултати. Даже в линка, който даде, се споменаха 20-30 години за компютрите, а мобилните телефони се използват от много по-скоро.
Така че логиката "цялата бременност бях на компютъра и нищо му няма на бебето" ми е много странна. Какво се очаква да му има, да му порастат пипала ли?

Май говорим едни за и същи неща, а нещо почваме да се караме?! Peace
А разликата повярвай ми я разбирам. И не казвам, че компютърът е безвреден.

# 29
  • Мнения: 172
Не мисля,че е вредно.Аз също си изкарах бременността пред компютъра  Peace

Общи условия

Активация на акаунт