Нормално ли е?

  • 1 292
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Синът ми също е ужасно привързан към мен. Той е така от новороден,  а уж бебетата не разбирали като много малки.
Нищо не мога да правя без него, никъде не мога да излезна, а аз по принцип съм доста общителен човек и малко ми липсват старите приятели. Единственият начин да се виждам с тях е те да идват на гости, а живея в краен квартал и невинаги им е удобно.
Всичко това при положение,че имам помагачи вкъщи, желаещи да ме отменят.
В момента, в който излезна от стаята, започва да реве. Всичко, което правя, е с компания. Мия чинии, той е на пода и ми дърпа крачола или полата. Храня се с него, до тоалетната ходя с него. За да измия банята, слагам детето отпред в количката да гледа и обяснявам какво правя. Иначе се радва на други хора, общителен е, смее се, но е задължително и моето присъствие. Само, когато е с баща си, временно забравя за мен, но той все пак е по цял ден на работа.

# 16
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Опитай се за определен период/няколко дни/ да се занимаваш с основно с нея. То и сега го правиш, но имам предвид забрави за готвене, пране и т.н. Накарай да рабере, че има време само за вас двете да се забавлявате. Бъди само нейна за някакъв период всеки ден. Като разбере това, после ще е лесно да рабере, че има и време когато мама има работа, а тя има игри. Децата усещат кога ги забавляваш и кога се забавляваш и ти с тях. Освен това се пренасищат емоционално бързо и вероятно ще заспива по-бързо.

Крийте се, играйте с кубчета, смяняй играчките й често за да има винаги "нови" и интересни и да си играе и сама, гимнастики правете.  И после в периода за самостоятелни игри, само я напътствай.

Ходете на голями разходки, разхождай я будна и я оставяй да спи в къщи, а ти си шетай ли спи да презаредиш и ти.
А ако я сложиш в столчето за хранене и и говориш/пееш докато приготвяш храната... пробвай всякакви занимавки, понякога гласа на мама е достатъчен.

Иначе за игрането сама - има деца дето  от първия месец се забавляват сами и други дето и на 6г. искат някой да им помага в игрите... както се роди детето, така си и пораства, но може да се насочва поне.

# 17
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Синът ми също е ужасно привързан към мен. Той е така от новороден,  а уж бебетата не разбирали като много малки.

Пробва ли да му обясниш, че отиваш на разходка и ще се върнеш бързо при  него за да го гушкаш и да си играете или нещо подобно?
Знам за няколко дечица, при които това помогна. При това без много кратно обесняване.

# 18
  • София
  • Мнения: 553
Нашата дъщеричка от малка е доста самостоятелна, но и ние имаме подобни моменти макар и за кратко - и като беше по-малка, а и сега, когато и говори, като сега ми казва кое как точно да направя по нейния начин, но общо взето си се заиграва сама и все нещо прави и говори. Относно вършенето на домакинската работа и аз гледам да я включвам в това, което правя, като често пъти и тя сама поема инициативата за това: оправяме "заедно" леглата; простираме - тя ми дава щипките; баща й минава с прахосмукачката - а тя с нейната; глади с нейната си ютия; слага белените картофи в купата с вода; прибира нещата от масата и ги слага в хладилника; аз мия пода - и тя; обяснявам й като готвя кое как правя, но тя самата си е като някакъв коментатор: само пита кой какво прави и коментира тя и другите около нея какво правят. Таткото също се включва и така...

# 19
  • Мнения: 523
Като ти чета поста - все едно съм го писала аз . Само че при мен различното е , че и двете са така привързани към мен и двете реват само за мен.

# 20
  • Мнения: 2 723
celevra____,можете да правите заедно нещата в къщи:когато простираш тя да ти дава щипките,а когато готвиш да помага(е,не че ще е реална помощ)....

И ние така правим. Аз простирам, той ми подава дрехите от пералнята, аз готвя,  той дроби някакви филии във купа с вода, поливаме и цветята заедно, той влачи с кофата вода от банята. И непрекъснато се превъзнасям колко добре се справя и как ми помага. Нямаме вашия проблем, но много се забавляваме.

# 21
  • Мнения: 4 621
И при нас е така ooooh! За някои неща я оставям да ми помага и да ги правим двете, но в някои моменти когато бързам да свърша нещо и тя всячески се опитва да ми попречи...просто полудявам ooooh! ooooh! ooooh!

# 22
  • Мнения: 959
celevra____  Ти моята дъщеря ли описваш?Laughing

Все едно за едно и също дете става въпрос. Grinning
Има надежда. Peace От една седмица гледам че, започва да се застоява за няколко минути сама.Преди това само да стана и да тръгна към вратата започваше да плаче неутешимо.
Днес, даже ми тръшна вратата, и докато се насладя на двете минути свобода, тя се беше залепила за компа и натискаше клавишите.. JoyДаже се разсърди като, влезнах и и се поскарах. Laughing
С големият, чак такава привързаност не съм имала. Явно, всичко си е до дете. Мисля че, и това ще отшуми и после ни чакат други изненади. Simple Smile
 
 

# 23
  • Мнения: 8 999
За тази възраст е нормално.

# 24
  • Мнения: 1 212
celevra____,можете да правите заедно нещата в къщи:когато простираш тя да ти дава щипките,а когато готвиш да помага(е,не че ще е реална помощ)....

И ние така правим. Аз простирам, той ми подава дрехите от пералнята, аз готвя,  той дроби някакви филии във купа с вода, поливаме и цветята заедно, той влачи с кофата вода от банята. И непрекъснато се превъзнасям колко добре се справя и как ми помага. Нямаме вашия проблем, но много се забавляваме.

И аз бих те посъветвала същото .... опасявам се само, че  10 месеца е още рано за тези дейности  Thinking
Детето едва ли ходи ....
Изтрай още някой месец и включвай методата с пълна пара  Peace
Обезопаси и изпразни всички шкафове и гледай само какво готвене пада  Laughing
Търпение и успех ! Peace

# 25
  • Мнения: 2 144
Много сте прави момичета!Евала на страхотните мами,които превръщат гледането в забавление!Само искам нещо да вметна-това е период,когато детето разпознава много добре вече майка си и дори хората са го кръстили-"осем месечният страх от непознати",т.е. детето след осмия месец започва да не иска никой друг,освен майка си.А преди този период може да се е заигравало с всеки друг,който е искал да го гушне или обгрижва.Не се притеснявай,това ще отмине,просто детето ти  расте по всички норми на детското развитие!!!Само дето нерви трябват!

# 26
  • Мнения: 2 865
Така си я научила, и мисля че ако продължаваш в същия дух няма сама да се отучи.  Върши си домакинската работа недей да играеш с нея, от скука може би ще започне да се заиграва сама.

# 27
  • Мнения: 2 723
Aбе аз смятам, че домакинската работа не е по-важна от спокойствието на детето...
Няма винаги да е така привързано към мама. Щом иска да е около мама, значи има нужда. Верно е, че е малко крайно храненето с готови храни, моя го слагах да седне на плота и засуквах някяква манджа набързо. Беше му интересно да зяпа.
Ей го вече се затваря сам в детската и нещо си работи там, а беше страшна лепка. Краката ми бяха сини от тая проходилка. Непрекъснато се вреше в мен.
Абе прави нещата малко по-забавни за всички ви, че иначе ше врътнеш Crazy

Общи условия

Активация на акаунт