Новородено и ясла

  • 2 157
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
В крайна сметка толкова жени с породени деца се справят съвсем сами, ще успееш и ти!

# 16
  • Мнения: 984
При нас разликата беше близо 5 г. и лекарката ми забрани до като бебето навърши 40 дни да я пускам на градина. Пуснах я когато бебето беше на 2 м., не е носила вируси, но вие сте по-малки. Пробвай и двата варианта и си прецени.

# 17
  • Мнения: 344
Елена ходи на ясла от септември. Чувства се прекрасно там. боледува умерено, един път по-сериозно досега. Не съм я спирала заради бебето. Сама съм, нямам помощ от никого. Сега изкара пак един вирус и от 3-4 дни бебо покашля, явно е хванал нещо от каката. Не мисля обаче да я спирам. Всеки си има ангажименти, свой живот и ред. При  теб обаче е по-различно, че детето още не е тръгнало.

# 18
  • Мнения: 9 990
При теб ситуацията е, че не си я пускала до сега на ясла, но ще ти кажа моят опит. Йоана ходи на ясла откакто беше на 1,6 г. Не съм я спирала и след като родих. Не се притеснявам, че ми влачи вируси, тъй като така и така се срещаме с много бебета и по-големи деца. Кърмя близнаците и се надявам това да ги предпазва. А и лекувам децата с хомеопатия. До сега не сме имали проблеми.

Желая ти успех, каквото и да решиш. Hug

Мда, точно това си помислих и аз-аз не спрях каката от градина, НО тя си имаше навъртян стаж от ясла насам.Е, при нея нямаше болести като тръгна, но явно е от малкото такива деца.Не съм се замисляла грам за болести дали ще носи, родих преждевременно и не съм кърмила, така че не се оповавах на предпазване от това или нещо подобно.Даже спят глава до глава, случва се да облизват една лъжица-проблем,т.е. вирус градински досега вече една година-не е прихванат.

# 19
  • Мнения: 2 144
Ох,да ти кажа това си е проблем-дали да го дадеш на ясла или не.От моя опит знам,че адси много вируси се предават в яслата.После се започва с шарките и т.н.От друга страна шарките е по-добре да се прекарат в ранна детска възраст.Но дали това няма да се отрази на бебето?.Най-добре  е да се посъветваш с лекар.

# 20
  • Мнения: 2 531
Ами и аз съм в подобно положение! Дадох дъщеря ми на ясли есента, изобщо не съжалявам, смятам да си продължи и след като се роди бебето! Когато се роди тя, сина ми беше на 4,5г. и градината им беше в ремонт 4 м.- направо полудяхме в къщи! Имаше кой да го гледа, но той толкова много ревнуваше от бебето и все мен искаше! А и пролетно-летния период няма толкова болести!

# 21
  • Мнения: 8 999
И аз мисля, че е по-добре да си остане вкъщи, но не заради вирусите /бебето, поне през първата си година има имунитет, който го защитава доста добре - примери мога да дам с много дечица, които тръгнаха на детска градина, а вкъщи имаха бебета/. За мен е по-правилно детето да си остане при теб и бебето, а не да бъде "напъдено" - това важи както за яслата, така и за детегледачка. Вземи си жена да ти помага, но не разделяй децата си, определено каката ще се се почувства пренебрегната, ако някой друг се грижи за нея, а ти останеш с бебето. Не е добър и вариантът, в който ти поемаш по-голямото дете, а бебето оставяш на чужди грижи. Рискът да породиш ревност между децата е огромен.

# 22
  • Мнения: 234
Само не разбрах защо си мислиш,че няма да можеш да се справиш с двете си деца самичка?Ще ти е трудно в началото,но с времето всичко си идва по местата. Моят съвет е да си оставиш детето в къщи и да си се гледате.
Ако аз имах възможността да избирам,така бих постъпила. Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 2 437
Ако щеше да раждаш по-натам, щях да те посъветвам да я пуснеш на ясла 2-3 месеца преди раждането.

Но ти ще раждаш съвсем скоро, така че си я остави в къщи. По принцип за тези неща мненията и решенията се взимат по-раничко.

# 24
  • Мнения: 10
Благодаря на всички за съветите! За мен бе важно да чуя повече мнения и по-точно повече натрупан опит от ходещите на ясла. Май наистина ще си я оставя вкъщи с детегледачка поне първите два месеца докато бебето поукрепне, а след това ще видим. Нямаше толкова да се замислям ако малката непрекъснато не припира да ходи на яслата, защото там явно и хареса. Аз по принцип съм от дълго кърмещите майки (1г. 8м.), дай боже и сага да имам кърма и все се надявам, че и това ще е някакво предпазване за бебето, но рискът наистина си е голям! Още повече, че ме е страх най-вече и от болести като шарка и др.от сорта, особено сега като съм бременна, така че явно предпазливостта ми ще надделее.

# 25
  • варна
  • Мнения: 147
И при нас се получават така нещата-ще раждам април,а малката е на 2г1м. Мисля да се оправям сама доколкото мога,за да не ревнува голямото.Знам,че ще е трудно,отсега се подготвям психически.Живот и здраве,септември ще тръгнем на ясла,ако всичко е наред.Успех! Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Не знам от къде идва заблуждението, че голямото няма да ревнува, като си стои в къщи при майката и бебето  newsm78

Ако голямото дете стои с майката и бебето 24часа и я гледа как тя го кърми, преоблича, носи заради коликите, сменя памперси, говори му нежно и т.н....как така няма да ревнува?!?
Според мен ревността е по-голяма, когато майка+бебе са непрекъснато пред очите му.
Докато, ако ходи на ясла, вечерта вече и таткото си е в къщи и майката може да му отдели дори цялата вечер...само и единствено за него.

А за болестите в яслата всичко е много индивидуално. Моят хубавец боледува изключително рядко. Пуснах го 2 месеца преди раждането и за щастие ми ревеше за да ходи при дечицата. Адаптира се, свикна и когато бебока се появи го прие, като положителна промяна в живота му Simple Smile

# 27
  • Мнения: 959

Синът ми ходеше на ясла още преди да забременея с малката.
Като родих го спрях за 1 месец някъде и след това го пуснах.Малката не ми се е разболявала.

Успех и леко раждане!

п.п.Напълно съм съгласна с мнението на Diana_T Peace

# 28
  • Мнения: 2 531
Странно ми е защо считате че ходенето на ясла е един вид напъждане на детето? Ами няма нищо по хубаво за него да е сред връстниците си! Освен това затвърждават и изграждат нови навици! И аз мисля че ревността е доста силно изразена ,когато детето гледа как вниманието на майката изведнъж се пренася върху друго същество! И понеже съм го изпитала - наистина е много трудно! Не толкова да се справиш с грижите, колкото с ревността! Ако решиш вариант с детегледачка, то подготви се да гледа не каката а бебето !

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За мен е по-правилно детето да си остане при теб и бебето, а не да бъде "напъдено" - това важи както за яслата, така и за детегледачка. Вземи си жена да ти помага, но не разделяй децата си, определено каката ще се се почувства пренебрегната, ако някой друг се грижи за нея, а ти останеш с бебето. Не е добър и вариантът, в който ти поемаш по-голямото дете, а бебето оставяш на чужди грижи. Рискът да породиш ревност между децата е огромен.
Абсолютно подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт