Операция на сливици на 33 год.

  • 32 617
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Море писах ти ЛС. Ще чакам да напишеш, че всичко е минало ок   bouquet

# 16
  • Мнения: 70
more123, съжалявам че успях чак сега да погледна темата. Известно време след операцията имах дискомфорт в гърлото. Аз си имах хроничен фарингит още преди да махна сливиците. А, ги махнах, защото постоянно ме болеше гърлото и постоянно пиех антибиотици и имах повишено AST и съответно болки в колената. Патилата ми започнаха, когато дадох сина си на детска ясла и той направи първия по-сериозен тонзилит, а аз не обърнах достатъчно внимание на себе си. Сливиците станаха на дупки, които се пълнят с храна и по този начин бяха постоянно възпалени. Вместо да ми помагат, те ми пречеха. Сега боледувам доста по-рядко и основно децата пак ми пренасят болести, но два пъти в годината само зачервено гърло и понякога кашлица. Още смятам, че направих правилния избор, като се имат предвид обстоятелствата.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 771
Море трябва вече да е в болницата, може и операцията да е минала. Стига да не се е разколебала.
Надявам се всичко да е ок при нея.

# 18
Здравейте всички,
Благодаря за подкрепата. Операцията мина и още от вчера следобед съм си у дома. Болката е поносима. Сега съм на диета Simple Smile)). И ще стана френско гадже  Laughing. Не е чак толкова страшно. Да не викам дявола, чукам на дърво, че ..... дано да няма усложнения. Стискайте ми палци. До всички, който се колебаят като мен: Не отлагайте, болните сливици са мръсна работа и създават само проблеми. Оптимист съм и вярвам, че ще съм по-добре без тез гадини.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 771
Радвам се, че всичко е минало ок Simple Smile Няма да говориш, ще се караш по-малко, ще пишеш повече Simple Smile

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и наблягай на сладоледа, моренце123. Сега ти е паднало.
Браво, че всичко е минало ОК. Радвам се  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 550
оф, ужас, и мен май ме чака това Sad
моренце, радвам се, че при теб всичко е минало леко! каква беше причината да ти извадят сливиците? питам, защото аз нямам почти никакви оплаквания и сега ми идва малко като гръм от ясно небе. единственото което е, че ми е високо AST. тази година не съм правила ангини, даже и миналата доколкото помня, сега ще си потретя изследването, но почти нямам надежда вече, че ще ми се размине (ваденето). направо не знам! а като се сетя за възможните последици от бездействието ми и съвем вече... моля ви, препоръчайте ми добър специалист,  искам да потърся второ мнение, защото имам чуството, че тия частни клиники само гледат да ти вземат парите и да ти махнат сливиците- един вид да има работа.

# 22
Здравейте,аз съм на 25г. и преди 4 дни ми махнаха сливиците.Махнаха ги с местна упойка и всичко виждах по време на операцията.Не искм да ви плаша но след операцията болките са ужасни.Едва днес започнах да хапвам малко сладолед,пия нимезил за обезболяване,сутрин и вечер много боли.Но ако сливиците са болни махайте ги не се чудете. Wink

# 23
  • Мнения: 73
Zero,не винаги високите стойности на АСТ значи непременно вадене на сливиците.Моето АСТ беше 800 и без много да ми обясняват ми насрочиха дата за операция.Отидох при друг лекар за второ мнение/оказа се,че и той работи в същата частна клиника/та и той ме агитира за операция.Но ми каза да си направя панормна снимка на зъбите,да не би да има някакъв възпалителен процес.Също трябва да се премине антибиотично лечение и ако след него АСТ е високо вече може да се говори за операция.Наскоро чух,но незнам колко е истина,че при проблеми с щитовидната жлеза също се увеличава АСТ.Аз самата съм с Тиреодит на Хашимото/понижена функция на жлезата/.И смятам отново а си пусна едно изследване ,ако АСТ е останало непроменено,значи сливиците ми са били извадени на вятъра.
Така,че хубаво разпитай,намери добри специалисти,коинто да открият причината за високото АСТ,а не да пристъпят направо към ножа... #Crazy

# 24
  • Мнения: 73
И относно частните клиники се присъединявам към твоето мнение.Даже четох статия по темата,където пишеше с колко се е увеличил броя на оперираните от сливици,откакто здр.каса дава доста пари на болниците.
Но ако наистина ти пречат и оказват негативно влияние и върху други органи,няма какво да му мислиш!

# 25
  • Мнения: 550
не знам и аз какво да мисля. за съжаление, окажат ли влияние върху други органи няма връщане назад. след дъжд качулка ще бъде. непременно ще се консултирам и с други доктори, минах курс антибиотици и скоро ще пускам ново изследване. по принцип знам, че сливиците са ми слабото място, тръгна ли да се разболявам от там се почва, но не мисля, че имам ЧАК такива проблеми с тях. дори смея да твърдя, че боледувам доста рядко. скоро ми се появиха болки в коляното и това ме стресна, но аз водя много активен живот и може да няма никаква връзка със сливиците. ще посетя и ортопед за всеки случай. астрид, благодаря за инфото на лични, тази клиника искаха да ми вадят сливиците без никакви изследвания, хич им нямам вяра.

# 26
zdraveite predi 4 dena me operiraha  mahnaha mi slivicite na 25 godini sam i be6e mnogo bolezneno.napravi mi vpe4atlenie 4e na pove4eto hora koito sa pisali sa im napravili mestna upoika na men po nei zvestni pri4ini mi napraviha pulna  .posle se okaza 4e e bilo za dobre za6totopolu4ih uslogneniq-dosta silen kruvoizliv . operaciqta mi prodalgi 2 chasa ,ot pulnata upoika ne mogah da se savzema cql den i na vsi4koto otgore povru6tah kruv dosta vreme. i vupreki vsi4ko na vsi4ki koito 4etat saita iskam da kaga 4e sam dovolna 4e napravih operaciqta za6toto mi be6e omraznalo ot angini prez sedmica,a i prez mart pak bqh v bolnica zaradi slivicite zaradi abces na ednata .be6e bolezneno i edva ne se zadu6ih ot otoka koito polu4ih.kogato se stigne do tam po-dobre da gi nqma.pogelavam uspeh na vsi4ki koito sa se re6ili na tova vagno deistvie. : Joy

# 27
Здравеи те , сега аз сам в такова положение,на 37 г незнам какво да правя (аст) ми излезна положителен,нашият лекар вРазград не с е наема да ми направи операция, защото сам на вазраст,и щяло да има усложнения след операцията, можело и да немога да говоря, ако не  си направя операцията , ще почне  сърцето бъбреците, и ревматизам, страхувам се , незнам какво да правя, живея самичка,кои ще ми помага  незнам,даи те ми някакъв сЪвет и каде да отида на лекар.благодаряви предварително.КАТЯ

# 28
Действай не се чуди. Вчера ми ги махнаха във Военна болница с пълна упойка, абсолютно нищо страшно. Само си заспиваш и после се събуждаш. До колкото знам навсякъде ги махат по един начин, след това третират мястото по различен начин - с ултразвук или лазер. При мен няма проблем с гласа - мрънкам по малко, ям кашички и пия вода.
Общо взето щом ти е дошло до главата решавай проблема веднага.
В МВР-болница е с лазер, но не се доверих на лекарите там.
Ти си решаваш Wink
УСпех!

# 29
  • Мнения: 1 187
За съжаление и аз ще остана без сливици на дърти години  Confused
Искам да ви питам, на някой от вас изписаха ли антибиотик, дни преди
самата операция?

... сега като ви чета, си мисля че забравих да питам нещо много важно лекуващият
ме доктор Русев, с пълна или с местна упойка ще ми ги вади  ooooh! Страх ме е
повече от това дали ще се събудя след упойката, отколкото от самата манипулация.   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт