Операция на сливици на 33 год.

  • 32 643
  • 53
  •   1
Отговори
Здравейте мами,
Предстои ми операция на сливиците на 2-ри април. Много се страхувам първо защото не съм "първа младост"  Simple Smile и второ защото съм с две малки деца. Някой знае ли колко дена се стои в болницата и за колко време преминава болката от раната? Какви лекарства бихте ми препоръчали, за да се възстановя бързо? Знам, че  всичко това мога да разбера от доктора, който ще ме оперира, но ми се иска да чуя и мнения на хора, които са преживели това на зряла възраст. Много ще се радвам на отговори.

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Понеже моите ми ги махнаха на 5г. и половина, искам само искам да ти пожелая успешна операция (в коя б-ца ще е?) и бързо възстановяване.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 39 820
Моите ги махнаха на 27. Няма какво да те лъжа, за хора на възраст е много неприятно. Лекарят каза, че имам сраствания, и доста изрязва.
Престоят в б-ца може да е от 24 до 48 часа, зависи. Вече не помня, аз май стоях 3 дена. 1вият ми правиха изследвания, на 2рия операция, след това изписване. Хлапетата в стаята скачаха на 15тата мин, аз доста време нито можех да говоря, нито да ям. За твърди храни ми трябваха няколко седмици, може би месец. Но пак зависи от организма. Някои се възстановяват много бързо.
За лекарства не мога да помогна, това ще ти каже хирурга.
В началото ме караха много вода да пия. На мен ми беше почти невъзможно. С мама кореспондирах с бележки.
Чувала съм, че сладоледа много помага.

# 3
Понеже моите ми ги махнаха на 5г. и половина, искам само искам да ти пожелая успешна операция (в коя б-ца ще е?) и бързо възстановяване.  Simple Smile

Във Варна, в Терапията. Късметлийка си, сигурно нищо не помниш. Благодаря за пожеланието. Лек ден

# 4
Ох,мила няма да те лъжа боли CryМоите ги махнаха когато бях на 28г.Хубавото е,че след операцията свалих 2-3 кг,понеже първите 5 дни почти не съм се хранила.Иначе болката при мен отшумя след 10-я ден.Махнаха ми ги в Габрово,местна упойка,пуснаха ме на следващия ден.Тогава само каката беше родена,но добре,че имаше кой да ми помага.То като не се храниш,нямаш сили да търчиш след мъника.Но всяко зло за добро,защото сега почти не боледувам,няма ги гадните,проблемни сливици  Grinning Горе главата!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Понеже моите ми ги махнаха на 5г. и половина, искам само искам да ти пожелая успешна операция (в коя б-ца ще е?) и бързо възстановяване.  Simple Smile
Във Варна, в Терапията. Късметлийка си, сигурно нищо не помниш. Благодаря за пожеланието. Лек ден

абсолютно всичко помня. От 1-вата до последната секунда. Понеже ми ги махаха с местна упойка, дори си ги видях. Звук не издадох, нито сълза пророних. Държах се като истински герой.

# 6
  • Мнения: 70
Аз си махнах сливиците преди 5 г. Тогава бях на 30 г. Наистина е по-трудно за възрастните. За пример ми сочеха дете на 5 години, което на другия ден след операцията си поискало пържола и ... му дали. Точно 2 седмици беше възстановяването при мен. През това време почти не съм говорила и се захранвах като бебе. Синът ми беше на 3 г., но добре че майка ми беше до мен. Всяка храна или течност, поети след операцията трябва да е със стайна температура.

# 7
  • Мнения: 38
моите ги махаха като бях на 22 с месна упойка. самото махане не боли, но гледката не е приятна. после болят ушите. пиех течен аналгин 3-4 пъти на ден, постепенно по-рядко. 20 дена бях на чай от лайка и вода, не можех нищо да приема. много важно е след операцията някой да ти наблюдава гърлото, за да няма стичане на кръв. аз имах такова, защото като заспах след нея то си се е стичало. като се събудих започнах много да повръщам кръв-получила съм кръвоизлив. дори да си сама ходи от време на време да плюеш в мивката, за да видиш какво става, защото гърлото ти е изтръпнало и не усещаш какво става. и ПИЙ много вода. дано всичко да мине без проблеми, но просто бъди подготвена.  Naughty

# 8
  • Мнения: 162
Аз си махнах сливиците когато бях на 30г.синът ми беше на 3г.
Бях с пълна упойка и не усетих нищо.Веднага след операцията ми даваха вода с течен аналгин в нея.Изписаха ме на втория ден.
Храних се с течно-кашава храна и ме болеше около 10 дни.
Не е толкова страшно.Успех!!

# 9
и аз имам същият проблем, но при мен е по-страшно, защото съм на 46год. от няколко години имам сериозни проблеми с тях, но много ме е страх от операцията.вече не издържам и сега се реших да ги махна.искам да ви помоля да ме посъветвате за най-добрите специалисти в софия, защото съм решила да е там.моля ви за отзиви за болница?благодаря!
more123 надявам, се да споделиш как мина операцията и къде си я прави!!!

# 10
Здравейте,

аз съм на 24 години и от два месеца и половина съм с диагноза Реактивен артрит, но в много тежка и активна форма. Засегна ми коляно, китка, глезен, другият крак малките пръстчета и сакроилиачните стави отзад на кръста, ужасно много боли, бях дори неподвижна. Сега съм за трети път в болница и с три пункции на коляното. Тъй-като при този артрит, влияние оказват зъбите (предимно ратинираните мъдреци) и сливиците, ми препоръчаха да направя операция на мъдреците, направих я, имах два израстнали непоказали се мъдреци в костта, операцията беше кошмарна. В момента обаче съм с възпалени сливици и подути лимфни възли, с постоянна температура, въпреки, че постоянно съм на антибиотик. От отделението ми казаха, че спешно трябва да ги извадя. Притеснявам се, защото последните три месеца са ми абсолютен кошмар, моля ви препоръчайте ми добър хирургм, защото не искам да ги извадя, където и да е, а трябва да стане спешно, тъй-като възпалението влияе на ставите ми и ръката пак ми се подува.

Много благодаря!!!!   bouquet

# 11
Понеже моите ми ги махнаха на 5г. и половина, искам само искам да ти пожелая успешна операция (в коя б-ца ще е?) и бързо възстановяване.  Simple Smile
Във Варна, в Терапията. Късметлийка си, сигурно нищо не помниш. Благодаря за пожеланието. Лек ден

абсолютно всичко помня. От 1-вата до последната секунда. Понеже ми ги махаха с местна упойка, дори си ги видях. Звук не издадох, нито сълза пророних. Държах се като истински герой.
Здравей,  Явно, че това голяма травма за едно дете щом още помниш всичко. Добре, че сега приспиват децата, че ако бях аз на мястото на майка ти сигурно щях да припадна. Sad((. 

# 12
Аз си махнах сливиците преди 5 г. Тогава бях на 30 г. Наистина е по-трудно за възрастните. За пример ми сочеха дете на 5 години, което на другия ден след операцията си поискало пържола и ... му дали. Точно 2 седмици беше възстановяването при мен. През това време почти не съм говорила и се захранвах като бебе. Синът ми беше на 3 г., но добре че майка ми беше до мен. Всяка храна или течност, поети след операцията трябва да е със стайна температура.
Сега как си? Била си почти на мойта възраст, а вече е минало доста време и ... правиш ли бронхити. Аз съм с две деца, на 2 и на 5 год. които все още боледуват често и покрай тях и аз. Така се стигна до операция .... остават 2 дни  Sad, а все още съм разколебана въпреки че имам уговорка с лекар. Sad

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
more123 - не беше травма, повярвай... и не с лошо помня тези дне. Напротив. Много ми бе интересно.
Майка ми не я пуснаха в стаята, в която ме манипулираха, за жалост. Но пък беше с мен с болницата и ми рисуваше кончето Фюри.
Кураж, не се колебай и дано всичко мине ОК.  Praynig

# 14
  • Мнения: 74
Аз ги махнах на 24..много боли.Изобщо не се храних..получих и обезводняване и ме вкараха в болницата на системи.Хапвах само сладолед от време на време.После трябва да се пазиш доста.Успех.

# 15
  • София
  • Мнения: 39 820
Море писах ти ЛС. Ще чакам да напишеш, че всичко е минало ок   bouquet

# 16
  • Мнения: 70
more123, съжалявам че успях чак сега да погледна темата. Известно време след операцията имах дискомфорт в гърлото. Аз си имах хроничен фарингит още преди да махна сливиците. А, ги махнах, защото постоянно ме болеше гърлото и постоянно пиех антибиотици и имах повишено AST и съответно болки в колената. Патилата ми започнаха, когато дадох сина си на детска ясла и той направи първия по-сериозен тонзилит, а аз не обърнах достатъчно внимание на себе си. Сливиците станаха на дупки, които се пълнят с храна и по този начин бяха постоянно възпалени. Вместо да ми помагат, те ми пречеха. Сега боледувам доста по-рядко и основно децата пак ми пренасят болести, но два пъти в годината само зачервено гърло и понякога кашлица. Още смятам, че направих правилния избор, като се имат предвид обстоятелствата.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 820
Море трябва вече да е в болницата, може и операцията да е минала. Стига да не се е разколебала.
Надявам се всичко да е ок при нея.

# 18
Здравейте всички,
Благодаря за подкрепата. Операцията мина и още от вчера следобед съм си у дома. Болката е поносима. Сега съм на диета Simple Smile)). И ще стана френско гадже  Laughing. Не е чак толкова страшно. Да не викам дявола, чукам на дърво, че ..... дано да няма усложнения. Стискайте ми палци. До всички, който се колебаят като мен: Не отлагайте, болните сливици са мръсна работа и създават само проблеми. Оптимист съм и вярвам, че ще съм по-добре без тез гадини.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 820
Радвам се, че всичко е минало ок Simple Smile Няма да говориш, ще се караш по-малко, ще пишеш повече Simple Smile

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
и наблягай на сладоледа, моренце123. Сега ти е паднало.
Браво, че всичко е минало ОК. Радвам се  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 550
оф, ужас, и мен май ме чака това Sad
моренце, радвам се, че при теб всичко е минало леко! каква беше причината да ти извадят сливиците? питам, защото аз нямам почти никакви оплаквания и сега ми идва малко като гръм от ясно небе. единственото което е, че ми е високо AST. тази година не съм правила ангини, даже и миналата доколкото помня, сега ще си потретя изследването, но почти нямам надежда вече, че ще ми се размине (ваденето). направо не знам! а като се сетя за възможните последици от бездействието ми и съвем вече... моля ви, препоръчайте ми добър специалист,  искам да потърся второ мнение, защото имам чуството, че тия частни клиники само гледат да ти вземат парите и да ти махнат сливиците- един вид да има работа.

# 22
Здравейте,аз съм на 25г. и преди 4 дни ми махнаха сливиците.Махнаха ги с местна упойка и всичко виждах по време на операцията.Не искм да ви плаша но след операцията болките са ужасни.Едва днес започнах да хапвам малко сладолед,пия нимезил за обезболяване,сутрин и вечер много боли.Но ако сливиците са болни махайте ги не се чудете. Wink

# 23
  • Мнения: 73
Zero,не винаги високите стойности на АСТ значи непременно вадене на сливиците.Моето АСТ беше 800 и без много да ми обясняват ми насрочиха дата за операция.Отидох при друг лекар за второ мнение/оказа се,че и той работи в същата частна клиника/та и той ме агитира за операция.Но ми каза да си направя панормна снимка на зъбите,да не би да има някакъв възпалителен процес.Също трябва да се премине антибиотично лечение и ако след него АСТ е високо вече може да се говори за операция.Наскоро чух,но незнам колко е истина,че при проблеми с щитовидната жлеза също се увеличава АСТ.Аз самата съм с Тиреодит на Хашимото/понижена функция на жлезата/.И смятам отново а си пусна едно изследване ,ако АСТ е останало непроменено,значи сливиците ми са били извадени на вятъра.
Така,че хубаво разпитай,намери добри специалисти,коинто да открият причината за високото АСТ,а не да пристъпят направо към ножа... #Crazy

# 24
  • Мнения: 73
И относно частните клиники се присъединявам към твоето мнение.Даже четох статия по темата,където пишеше с колко се е увеличил броя на оперираните от сливици,откакто здр.каса дава доста пари на болниците.
Но ако наистина ти пречат и оказват негативно влияние и върху други органи,няма какво да му мислиш!

# 25
  • Мнения: 550
не знам и аз какво да мисля. за съжаление, окажат ли влияние върху други органи няма връщане назад. след дъжд качулка ще бъде. непременно ще се консултирам и с други доктори, минах курс антибиотици и скоро ще пускам ново изследване. по принцип знам, че сливиците са ми слабото място, тръгна ли да се разболявам от там се почва, но не мисля, че имам ЧАК такива проблеми с тях. дори смея да твърдя, че боледувам доста рядко. скоро ми се появиха болки в коляното и това ме стресна, но аз водя много активен живот и може да няма никаква връзка със сливиците. ще посетя и ортопед за всеки случай. астрид, благодаря за инфото на лични, тази клиника искаха да ми вадят сливиците без никакви изследвания, хич им нямам вяра.

# 26
zdraveite predi 4 dena me operiraha  mahnaha mi slivicite na 25 godini sam i be6e mnogo bolezneno.napravi mi vpe4atlenie 4e na pove4eto hora koito sa pisali sa im napravili mestna upoika na men po nei zvestni pri4ini mi napraviha pulna  .posle se okaza 4e e bilo za dobre za6totopolu4ih uslogneniq-dosta silen kruvoizliv . operaciqta mi prodalgi 2 chasa ,ot pulnata upoika ne mogah da se savzema cql den i na vsi4koto otgore povru6tah kruv dosta vreme. i vupreki vsi4ko na vsi4ki koito 4etat saita iskam da kaga 4e sam dovolna 4e napravih operaciqta za6toto mi be6e omraznalo ot angini prez sedmica,a i prez mart pak bqh v bolnica zaradi slivicite zaradi abces na ednata .be6e bolezneno i edva ne se zadu6ih ot otoka koito polu4ih.kogato se stigne do tam po-dobre da gi nqma.pogelavam uspeh na vsi4ki koito sa se re6ili na tova vagno deistvie. : Joy

# 27
Здравеи те , сега аз сам в такова положение,на 37 г незнам какво да правя (аст) ми излезна положителен,нашият лекар вРазград не с е наема да ми направи операция, защото сам на вазраст,и щяло да има усложнения след операцията, можело и да немога да говоря, ако не  си направя операцията , ще почне  сърцето бъбреците, и ревматизам, страхувам се , незнам какво да правя, живея самичка,кои ще ми помага  незнам,даи те ми някакъв сЪвет и каде да отида на лекар.благодаряви предварително.КАТЯ

# 28
Действай не се чуди. Вчера ми ги махнаха във Военна болница с пълна упойка, абсолютно нищо страшно. Само си заспиваш и после се събуждаш. До колкото знам навсякъде ги махат по един начин, след това третират мястото по различен начин - с ултразвук или лазер. При мен няма проблем с гласа - мрънкам по малко, ям кашички и пия вода.
Общо взето щом ти е дошло до главата решавай проблема веднага.
В МВР-болница е с лазер, но не се доверих на лекарите там.
Ти си решаваш Wink
УСпех!

# 29
  • Мнения: 1 187
За съжаление и аз ще остана без сливици на дърти години  Confused
Искам да ви питам, на някой от вас изписаха ли антибиотик, дни преди
самата операция?

... сега като ви чета, си мисля че забравих да питам нещо много важно лекуващият
ме доктор Русев, с пълна или с местна упойка ще ми ги вади  ooooh! Страх ме е
повече от това дали ще се събудя след упойката, отколкото от самата манипулация.   Crazy

# 30
  • Мнения: 2 257
И моите ги махнах, когато бях на 24 или 26, не помня вече. Аз пък бях в Пирогов, с местна упойка и си тръгнах след няколко часа. Боли, няма какво да те лъжа. Но минава - за два три дни силната болка минава. Най-гадното е, че не можеш да говориш - аз си имах едно тефтерче и пишех това, което исках да кажа - скоро го гледах някъде, запазила съм го.
Няма страшно - ще мине и ще замине, след години няма да си спомняш дори. Успех!
--------
О, боже, темата е от преди сто години, сега видях. Нищо, авторката сигурно е с извадени сливици вече, но пък други на нейното дередже може да се интересуват.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 478
Здравейте момичета аз съм на 32 год.и ми се наложи да направя операция на сливиците си и днес е 6-я ден след операцията .Искам да ви кажа ,че това са най кошм арните дни от живота ми.Операцията минава за 30-40 мин.,но след това идва ужаса.Не знам едно малко дете как изживява всичко това(въпреки че съм чувала,че при тях минава по бързо)Биха ми инжекции,вливаха ми банки,но си болеше много.Днес вече шести ден,аз все още едвам си отварям устата,почти не ям,почти не мога да говоря и вдигам малко температура.На всичкото отгоре и почнаха и ушите да ме болят,чувствам се като парцал и си мисля ,че този ужас няма да свърши.Вече с дни не съм спала и сутрин болките са най- големи.Още съм на болкоуспокояващи,и само след тях мога да хапна или пийна нещо.Наистина при големите хора възстановителния период е по- дълъг и по болезнен.Дано да си е заслужаволо да изтърпя всички тези болки.Пожелавам успех на всички ,на които им предстои такава операция.Някой да знае след колко време мога да си проверя AST-то?

# 32
  • Мнения: 1 187
rosiel разбирам напълно как се чувстваш. Моите сливици ги оперираха преди три дни. Чувствам се ужасно и аз. Освен болката в гърлото което се покри цялото с гнойни налепи, езика ми е още подут и нямам никаква чувствителност в дясно. От там и врата ми се схвана и не мога да си движа главата надясно и наляво. Не мога и да говоря. Въобще не се чувствим в кондиция. И аз като теб вдигам температура и не мога да ям, дори сок ми е трудно да преглъщам. Един пръст течност изпивам за около час с много мъки, и въпреки това гледам да пия по малко, за да не се обезводня.
За АСТ-то и аз незнам кога трябва да се повтори, но едва ли ще е скоро. Мисля че трябва да минат поне 10-15 дни от операцията. Аз в петък съм на контролен преглед и ще разпитам подробно доктора.
Кой те оперира, гледам че си от Варна?
Бързо възстановяване ти пожелавам  Hug

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 09:40 от klamerche

# 33
  • Мнения: 550
аз да доразкажа за мен... след като през пролетта AST  ми беше 200/430 (според различните лаборатории), докторката направо искаше да ми назначи дата за операция! аз твърдо отказах и тя ми изписа зверски антибиотици, да се тровя щом съм искала... та след тях понеже трябва да мине известно време, а то лятото дойде и ме грабна Simple Smile си направих изседванията чак септември. и о, чудо AST- 8.1!!! е това сега какво е. щяха да ми извадят сливиците за едното нищо. благодаря на астрид, по неин съвет посетих и зъболекаря и гинеколога (макар, че аз редовно си ходя). там нищо, но аз си знам, че проблемът е в сливиците, дори си чуствам и си ги виждам гнойните тапички... та сега напролет пак ще видим до какви стойности ще ги докарам.
бързо възстановяване пожелавам на оперираните

# 34
Бях на 24 , когато ми ги извадиха.Няма да лъжа след упойката много боли, лекарят искаше да остана поне една нощ в болницата но аз се прибрах в къщи.Есна седмица не можех да ям само на кисело мляко, нито да приказвам.За лекарства след операцията не знам , но постоянно бях на течен аналгин иначе не може

# 35
На мен ми е 4 ден след като ми бяха извадени сливиците. На 31 години съм. Не съм пила никакви обезболяващи до сега. Честно казано ме боли само, ако се опитам да преглътна. Но от вчера се стремя поне 1,5л. да изпия течности. На мен АСТ ми е 600. Докторът каза, че месец след операцията ще може да го измерим отново. Мене ме изписаха на същия ден след операцията.  Беше с пълна упойка. Утре съм на преглед, за да види докторът как вървят нещата. Не е толкова страшно (поне засега). Преди това бях чела и слушала много страшни истории. При всеки е различно. След операцията се заредете със салфетки, за да може да си  плюете лигата  Laughing и торбичка, в която да си слагате. Успех на всички.

# 36
  • Мнения: 305
Здравейте, и на мен вчера ми извадиха сливиците. На 33г. съм. С пълна упойка и вечерта си бях в къщи. Болеше ме много като излезнах от упойката, но после ми вливаха обезболяващо и не ме болеше. Доктора каза да пия обезболяващите редовно, а не да чакам да ме заболи, че после няма успокоение. Иначе имам слаб глас, боли си, но не е толкова страшно. По-скоро се чувствам парцал от упойката.

# 37
  • Мнения: 305
Момичета, какво е АСТ? Сигурно ми е много тъп въпроса, но не знам аз да съм правила такова изследване   Thinking

# 38
  • EU
  • Мнения: 400
quote author=bonni link=topic=278128.msg9921115#msg9921115 date=1232811101]
Момичета, какво е АСТ? Сигурно ми е много тъп въпроса, но не знам аз да съм правила такова изследване   Thinking
[/quote]
АСТ е показател на кръвта. Повишените му стойности - над 200 говорят за стрептококова инфекция в кръвта, също се получава при сърдечни заболявания, артрит, увреден черен дроб.  Пращам ти и друга тема от която да четеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254074.0;all

# 39
  • Варна
  • Мнения: 965
На мен също ми предстои такава операция. В интерес на истината няколко години вече отлагам и е крайно време.
Ще помоля момичета от Варна, правили скоро такава операция, да споделят къде/при кой лекар я правиха; с пълна упойка ли бяха; по здравна каса или се плаща; колко дни е бил болничния престой?
Благодаря предварително за информацията.

# 40
  • Мнения: 305
АСТ е показател на кръвта. Повишените му стойности - над 200 говорят за стрептококова инфекция в кръвта, също се получава при сърдечни заболявания, артрит, увреден черен дроб.  Пращам ти и друга тема от която да четеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254074.0;all


Мерси за отговора, поразгледах и другата тема. Интересно ми е защо на мен не ми правиха такова изследване преди да ми извадят сливиците. Дали да искам сега да ми направят?

# 41
  • Мнения: 1 187
Ще помоля момичета от Варна, правили скоро такава операция, да споделят къде/при кой лекар я правиха; с пълна упойка ли бяха; по здравна каса или се плаща; колко дни е бил болничния престой?
Благодаря предварително за информацията.

Аз бях оперирана декември 2008 г. от д-р Юри Русев. Първото ми впечатление от него беше че е доста сдържан, но сама се убедих при следващите посещения, че е много добър специалист и човек.
Отидох при него с направление по ЗК. Той ми пусна изследванията. 
Когато излязоха АСТ стойностите ми назначи операция. Оперира ме в клиниката св. Анна, която е на ъгъла на самата ограда на окръжна болница В болницата стоях само няколко часа, докато се съвзема от пълната упойка. От личният лекар взех единствено направление за хоспитализация и лист за липса на белодробни и сърдечни проблеми. Изследванията за алергии и въобще всички необходими се пускат в деня на самата операция в клиниката. Ако те интересува още нещо - питай.  Hug

Смело мога да твърдя, че след като ми махнаха сливиците, съм в пъти по-добре и се надявам да е така и за напред. Възстановителният ми период трая около седмица, след него нямам абсолютно никакви проблеми.

Последна редакция: чт, 29 яну 2009, 07:52 от klamerche

# 42
  • Варна
  • Мнения: 965
klamerche, благодаря ти за изчерпателната информация.  Hug
Само още нещо да попитам - къде е кабинета на д-р Русев (където си отишла предварително на преглед, за да назначи операция)?

# 43
  • Мнения: 1 475
на мен на 24г ми правиха инцисия- цепене на сливици за изтичане на гной от усложнена гнойна ангина- по-голям ужас не съм изпитвала и тази процедура я правиха два пъти с локална упойка някакво спрейче, дето никакъв ефект,нямаше от него, живо дране си беше/ няма да описвам с подробностни, но беше кошмарно! Някой беше казал за болка в ушите - при мен имаше, но тя беше в следствие на гнойта, но знам от лекарите, че ако се предозира антибиотика и по-специално гентамицин, е възможно да се стигне  и до загуба на слуха! Иначе и аз след процедурата бях на системи и инжекции пеницилин и гентамицин!!!

# 44
  • Мнения: 1 187
Кабинета му е на ул. Ивайло № 40
/това е една от уличките на гърба на
рибната борса на колхозния пазар/
Приема всеки ден след 14 ч. но съм го засичала там и в 13 ч.
В събота и неделя работи само след уговорка по телефона.
gsm 0888 459577 д-р Русев

До колкото знам е преподавател в университета и
когато има лекции и упражнения не е в кабинета си,
затова е добре преди да отидеш да се чуете.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 965
Благодаря!  Hug

# 46
Zdraveite vsi4ki koito ste pretarpqli operaciq ili vi predstoi.Na men mi izvadiha 3-te slivici navednaj tai kato bqha srastnali.....operaciqta mi be6e predi 2 dena i o6te se savzemam ot neq tai kato zigubih mnogo krav.Na 16 godini sam.Iskam da vi popitam normalno li e tova 4e cqloto mi garlo se e izdulo i imam nqkakvi beli nalepi.Do kolko vreme 6te mi spadne za da moga da po4na da qm ka6avi hrani tai kato sega edvam piq voda  Shocked Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes

# 47
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Понеже моите ми ги махнаха на 5г. и половина, искам само искам да ти пожелая успешна операция (в коя б-ца ще е?) и бързо възстановяване.  Simple Smile


 Peace

# 48
  • Мнения: 1 187
Zdraveite vsi4ki koito ste pretarpqli operaciq ili vi predstoi.Na men mi izvadiha 3-te slivici navednaj tai kato bqha srastnali.....operaciqta mi be6e predi 2 dena i o6te se savzemam ot neq tai kato zigubih mnogo krav.Na 16 godini sam.Iskam da vi popitam normalno li e tova 4e cqloto mi garlo se e izdulo i imam nqkakvi beli nalepi.Do kolko vreme 6te mi spadne za da moga da po4na da qm ka6avi hrani tai kato sega edvam piq voda  Shocked Shocked Shocked Shocked Rolling Eyes

Нормално е гърлото ти да е покрито с налепи. Това е прясна рана и тъй като в гърлото е постоянно влажно, тази коричка която се образува набъбва и е жълтеникава. Постепенно ще се изчисти - до две седмици. А след ден-два ще можеш да хапваш супи и пюрета. За сега яж по малко сладолед и пий сокове за да не се обезводниш.
Бързо възстановяване ти пожелавам.  Hug

# 49
Аз вече съм добре,оперираха ме във  Варна,упойката беше пълна, такаче няма страшно ,още първият ден почнах да говоря,а бях много притеснена  за тая операция,всичко мина успешно.Не отлагаийте мили приятели  а действайте .Успех

# 50
Здравейте,искам да попитам тъй като боледувах от гнойна ангина и я повторих цели три пъти.Пих антибиотик махнах налепите,но сливиците си седат надути.Лекарят ми напражи изследване и ми каза,че имам микроби изписа ми някакви лекарства и също така ми каза,че трябва поне един месец да ги взимам.Аз направих каквото ми каза лекарят,сливиците спаднаха много малко  Cry и сега си седът подути (всъщност само лявата сливица ми е надута дясната много малко почти си е нормална) Нямам температура,нито главата ми се вие,нито ми е лошо,а просто лявата сливица си е надута.И не съм ходил на лекар откакто ми беше изписал тези лекарства.И аз си мисля,че най-вероятно ще се наложи вадене Cry Моля,ако има някакав начин без вадене да го споделите с мен  newsm78 Но ако няма такъв ще ви помоля,да ми обясните на кратко тъй като аз сам на 13 години коя упойка ще е по добре,местна или пълна? Преди няколко години (около 5) ми вадиха трета сливица,защото доста боледувах и ми я извадиха с пълна упойка.Но незнам сега коя упойка ще е по добре newsm78 След колко време горе-долу раната ще премине.Ако е с местна упойика боли ли ваденето?След операцията какво трябва да права,за да знам,че нямам стичане на кръв?И ако може да ми дадете още няколко полезни савета.Благодаря ви предварително за съдействието  bouquet

# 51
  • EU
  • Мнения: 400
Мила, nikibelqta366, най-добре е да кажеш на мама и личният ти лекар как се чувстваш. Ваденето на сливиците вече е само с пълна упойка и както сама знаеш, не се усеща нищо. Раната от операцията минава за седмица. При операцията се поставя тръба в гърлото, която пречи за стичането на кръв. Но все пак може да попадне малко и затова се случва и някои да повръщат кръв след операцията. Това е в много редки случаи. При мене операцията беше лека и не съм имала никакви болки след това. Прочети всички публикации по темата, за да си наясно. Това, че сливиците ти са подути не е причина за тяхното вадене. На сестра ми сливиците постоянно са й с бели налепи, но лекарят каза че не са гнойни и няма нужда от тяхното вадене. Ако ти имаш препоръка от лекар да се извадят няма от какво да се притесняваш, а го направи. Желая ти всичко най-хубаво Hug

# 52
Благодаря,и само да те попража аз съм момче Simple Smile Но няма проблем.Четох,че някакво момиченце е починало на 6 годишна възраст по време на интубация (слагане на тръбата) и много ме е шубе Grinning Но ако ми кажат да ги вада ги вада това е всяко зло за добро Wink

# 53
  • EU
  • Мнения: 400
Извинявай за това, че съм объркала пола ти. Вчера пък някой умрял както си стоял - без никаква причина Wink
Много неща се случват, но не трябва да слушаш черната хроника. Още колко по 13 години имаш да живееш и се забавляваш...
На операцията присъства задължително и анестезиолог и положението е под контрол постоянно. Няма какво да го мислиш. Тръбата, която се слага е според размера на гърлото ти и няма никаква опасност. С теб сме, не се притеснявай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт