За пешеходците-"самоубийци"

  • 5 816
  • 127
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 418
Да,но е факт,че глобен пешеходец няма.А шофьори
глобени много.

# 16
  • Мнения: 1 080
Редовно попадам в следната ситуация .На тротоара паркирани коли , аз естествено не мога да прелитна,нито пък да прескоча с еленов скок , и трябва да ходя на улицата ,където разярени шофьори бълват обиди .Още по-лошо ,че съм с децата ,които стават свидетели на тази гротеска .
Или пък блондинка яхнала лъскав джип ,дъвче дъвка така че и от Витоша я виждат ,решава че пътя и принадлежи и може да гази наред ...

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 08:47 от catch

# 17
  • София
  • Мнения: 1 176
На спирката на Гурко, често съм виждала такива, които не използват подлеза по предназначение. Притичват просто.
Или на канала, до стадиона е много неприятно, понеже се чака по 10 мин да светне зелено и ако случайно идва автобус посока НДК,  /и ако някой бърза/ трябва да се тича на червено, за да се хване.

# 18
  • Мнения: 6 618
Редовно попадам в следната ситуация .На тротоара паркирани коли , аз естествено не мога да прелитна,нито пък да прескоча с еленов скок , и трябва да ходя на улицата ,където разярени шофьори бълват обиди .Още по-лошо ,че съм с децата ,които стават свидетели на тази гротеска .
Или пък блондинка яхнала лъскав джип ,дъвче дъвка така че и от Витоша я виждат ,решава че пътя и принадлежи и може да гази наред ...

Нали не мислиш ,че шофьорите трябва да поемат отговорността на общината и на останалите водачи спрели неправомерно.
Тези на които ти отнемаш предимството също имат деца .Нормално е да се ядосвам ,когато на ден 10 като теб ми отнемат по 5мин. от времето, което искам да прекарам с детото си!
Това за блондинката, лъскавия джип и дъвката многоооо изтъркано!

# 19
  • Мнения: 1 080
Защо така агресивно ,тротоарите са за пешеходци - не за автомобили ,има си правила .Като не искаш да ти отнемат от времето ползвай  градски транспорт ,карай колело .
Хм ,аз крила ли да си направя ?

# 20
  • Мнения: 2 563
Аз, бидейки и шофьор и пешеход, смятам следното:

Всеки шофьор трябва да бъде задължаван веднъж месечно за два дена да се придвижва пеша. Но да ходи - не да се завира у дома в тези два дена. Да пресича, по кръстовища да маневрира между спрели автомобили, да се надбягва в маратона 'кой първи ще мине на зелено'... Това ще реши голяма част от проблемите.

Евала за това мнение!

Изскачали внезапно... Не е внезапно, просто не ги виждате от претоварените с паркирали коли тротоари и улици.  Sick

# 21
  • Мнения: 6 618
Защо така агресивно ,тротоарите са за пешеходци - не за автомобили ,има си правила .Като не искаш да ти отнемат от времето ползвай транспорт ,карай колело .
Това с блондинката го видях с очите си и е съвсем реално .
Мила приеми ,че не всички се разхождаме някой и работят .И не ,че не искам да ми отнемат от времето ,а не искам да ми отнемат предимството .Колелото е за спорт и разходки, пък и за коя се мислиш ,че ще ми казваш с какъв транспорт да си върша работата newsm78
Реално е също така , че голяма част от пешеходците /не зависимо от цвета на косата ,интелектуалните споробности и възрастта/ ги мързи да направят 5 крачки в повече и да пресекат на сфетофар или пешеходна пътека ,а някой направо си се разхождат по улиците премерно щото тротоара не бил равен!
Бъди обективна и не гледай само от своята камбанария .

# 22
  • Мнения: 2 563


Реално е също така , че голяма част от пешеходците /не зависимо от цвета на косата ,интелектуалните споробности и възрастта/ ги мързи да направят 5 крачки в повече и да пресекат на сфетофар или пешеходна пътека ,а някой направо си се разхождат по улиците премерно щото тротоара не бил равен!



Отдавна е безсмислено да пресичаш на пешеходна, защото никой не ти спира там. Стига сте се правили на светци, ясно е, че за българския шофьор пешеходецът е досадна част от пейзажа и ако може, въобще да си седи вкъщи и да не ви притеснява с нуждите си по улицата.

# 23
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Не съм шофьор, пешеходец съм, но пенсионерите понякога направо ме изумяват - пресичат Цариградско шосе на Орлов мост, точно над подлеза! А има асансьор, който напоследък дори работи. Ето това не го разбирам, за мен си е чиста проба самоубийство.

# 24
  • Мнения: 1 418
 PopcornАйдеееееее,отече темата.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 867
Както вече беше написано, откакто съм шофьор, станах по-разумен пешеходец.

Аз предлагам обратния вариант: всички пешеходци поне за ден да обиколят улиците като шофьори и после пак да тръгнат пеша из улиците.

В интерес на истината, най-примерните пешеходци, които виждам напоследък, са децата в училищна възраст. Пенсионерите и водещите малки деца са най-безразсъдни.

# 26
  • Мнения: 647
Пешеходците са като овце - изскачат от всякаде , опитват се да направят слалом между препускащите коли и те псуват като не им дадеш път.А най-абсурдното е , че когато спреш пред пешеходна пътека за да дадеш на някой пешеходец път да премине той ти кимва с благодарност  ooooh!Вярно е , че тротоарите са заети с коли и често се налага да ги заобикаляме минавайки по платното , но това е само част от проблема с пешеходците. Все си мисля , че сбъркаха с новите изисквания за строителството.Вместо да изискват просто определен брой паркоместа към всяка кооперация , трябваше да изискват определен брой надземни паркоместа. Така хем тези дето ги мързи да си прибират колите в подземните гаражи през деня нямаше да заемат допълнително места за паркиране , хем щяха да се образуват малко по-големи отстояния между сградите.
Сбъркана държава сме си и това е !

# 27
  • Мнения: 1 418
Любимо ми е :Майка с количка и дете хванато за ръчичка
притичва между движещите се коли,очаквайки да спрат...
Няма зебра.

# 28
  • Мнения: 803
А най-абсурдното е , че когато спреш пред пешеходна пътека за да дадеш на някой пешеходец път да премине той ти кимва с благодарност  ooooh!

Абсурдно е. Но аз винаги благодаря. Нищо, че на пешеходна пътека съм с предимство. Само в 3 от 10 случая ми дават това предимство, затова и кимвам или махам с ръка в знак на благодарност. Мисля си, че така ще допринеса да спрат и на следващата пешеходна - може да е смешно, но вече го правя без да се замислям.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 176
А най-абсурдното е , че когато спреш пред пешеходна пътека за да дадеш на някой пешеходец път да премине той ти кимва с благодарност  ooooh!

И аз кимвам или там каквото, особено когато съм сама и очевидно дава път на мен, точно понеже можеше и да не спре, нали?


Общи условия

Активация на акаунт