Какви каши за кърмачета?

  • 8 539
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 398
 Аз давах безглутенова и безмлечна каша.

 Първо дадох оризова (има на Милупа безмлечна).После въведох - ориз и царевица на Фризокрем ( но малкият не я хареса изобщо).Следващата ,която дадох е Елда на Хипп ( и до сега това му е любимата каша) и другата безмлечна и без глутен е Ябълковата на Хумана.

 При нас имаше проблем със запек и затова избягвах - оризовата каша.Има и Елда с плодове на ХИпп, но аз правя чистата елда и добавям плодово пюре.
 Кашите ги правих с вода ,т.к.т. се кърмим на поискване ( нищо ,че той си иска все по едно и също време).

# 16
  • Мнения: 5 539
Давам домашни каши от оризово и царевично брашно с добавени плодове и зеленчуци или натюр.
Давам и на Хип елда без мляко. Понякога я правя с кърма, но по-често с вода. Нямаме заместено кърмене.

# 17
  • Мнения: 1 674
Захраних с оризова,безглутенова на Милупа.Постепенно въведох и други каши,гледам да има разнообразие/да не се повтарят/Давала съм на нестле,hipp, милупа, според възрастта на детето.Ти сама ще разбереш кои от кашите се харесват и кои ядете с удоволствие.  bouquet

# 18
  • Мнения: 99
ДаниМакс, защо ги разреждаш с вода, после се кърмите ли? Ние от скоро ядем каши и се чудя как да ги правя. За сега й ги правя с кърма, но като изцеждам с помпата  излиза по-малко отколкото тя яде и не й стига за кашата. А исках да попитам и каква е идеята за незаместване на храненията?

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
Да ако кърмиш преди или след кашата, няма нужда да е с кърма....Моя сучеше след всички яденета, както и мужду повечето от тях....ядеше по малко, много малко и със доста зор всъщност, замести реално ядене чак като спря кърменето на 1,2м...до тогава си сучеше по няколко стотици пъти в денонощие и рядко ядеше по повече от 100-120 гр храна като винаги после допълваше с кърма...
Другия вариант е просто да минеш на млечна каша. Нищо страшно в това няма, само гледай да е с АМ

Общи условия

Активация на акаунт