за кукумявките и суеверията

  • 186 166
  • 119
  •   1
Отговори
# 30
И аз съм чувала, че когато кукувица кука трябва да имаш парички в джоба си, за да имаш през цялата година.
То кукумявки май не останаха, та да ги чуваме, аз мисля, че тя беше птицата, която крадеше яйцата на другите птици.
 Thinking Crossing Arms ooooh!

# 31
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Както виждам си младо момиче ... не се занимавай с глупости  Peace
Вместо да гониш кукумявки със свекъра, измислете нещо по-полезно с мъжа ти  luvbed

# 32
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
http://www.zoomania.org/content/view/2531/34/ - ето,няма страшно!

# 33
  • Мнения: 20
аз снощи видях кукумявка на терасата само стоеше и ме гледаше не кукаше после изчезна ,някой знае ли какво е значението ако ти кацне кукумявка на балкона

# 34
  • Мнения: 953
аз снощи видях кукумявка на терасата само стоеше и ме гледаше не кукаше после изчезна ,някой знае ли какво е значението ако ти кацне кукумявка на балкона

Че е спряла да си почине преди да отиде на лов за храна.

# 35
  • Мнения: 20
дано е така защото съм чувала,че вещаят зло

# 36
  • Мнения: 143
Аз знам че трябва да и дадеш трохи хляб.

# 37
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И аз гледам да не вярвам н а такива поверия, но е факт, че миналата година една кукумявка... и действително в къщата имаше смърт.
Мисля, че това е било случайност все пак Confused

# 38
  • Мнения: 3 675
Аз не вярвам в това.Склонна съм да повярвам на сънища, които при мен са се случвали.Сънувах, че отивам на гости у моята приятелка и един човек ми казва - тук няма да я намериш, тя почина.Това беше на последната задушница, миналата седмица приятелката ми почина.Не знам дали това е съвпадение, но е ако е, то е ужасно.

# 39
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
 Whistling Пак ли се почна....

# 40
  • Мнения: 4 585
Ако кукумявка чуете да кука, първо най-вероятно е започнал размножителния им период
и си търси партньор.
Второ, наоколо има необитаеми сгради, или сгради, в които рядко се мяркат хора.
Трето, има мишки.
аз снощи видях кукумявка на терасата само стоеше и ме гледаше не кукаше после изчезна ,някой знае ли какво е значението ако ти кацне кукумявка на балкона
Те така ловуват, кацнали на по-високичко изследват шумовете от земята. След малко безшумно излитат надолу и описват дъга, в края на която кацат на друго високичко място.
В някои страни има глоби не само за трепане на защитени животни и разрушамане, но и
за безпокоенето им. Например да събудиш спящ прилеп в Обединеното кралство.
Цитат
В Обединеното кралство всички прилепи са защитени със Законите за дивата природа и природата и при най-малкото обезпокояване на прилепа или на мястото, където той спи, може да последва солидна глоба.
уикипедия.

Последна редакция: пн, 30 юни 2008, 09:00 от Вълкът с дълъг ник

# 41
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
В някои страни има глоби не само за трепане на защитени животни и разрушамане, но и
за безпокоенето им. Например да събудиш спящ прилеп в Обединеното кралство.
Подкрепям!!!
Само така!!!
 Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 900
Както виждам си младо момиче ... не се занимавай с глупости  Peace
Вместо да гониш кукумявки със свекъра, измислете нещо по-полезно с мъжа ти  luvbed
Peace

# 43
  • Мнения: 3 016
И аз не вярвам на суеверия, но това за кукумявката мисля че е верно .Точно преди една година родих второто си дете . Дни преди да се роди вечерта чух кукумявка и то не една вечер. Не обръщах внимание на такива глупости тогава. Когато на 5 -тия ден от раждането сина ми почина си мисля ,че има нещо вярно.

# 44
  • Мнения: 4 585
Рени, съжалявам за изгубеното ти детенце.
Но то сигурно и врабчета са цвърчали. Може и от тях да е.
Може би, когато някой самотен човек легне болен, дворът и къщата запустява, не се мяркат много хора. Кукумявките обичат да не ги безпокоят, харесват такива къщи, навярно градината буренясва, появяват се повече мишки и идва кукумявка. След време човекът умира и хората казват, ето, появи се кукумявка на къщата му и човекът умря. Слагат каруцата пред коня, следствието пред причината.

Общи условия

Активация на акаунт