Ранен пубертет - има ли такова нещо и как се справяте?

  • 13 225
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 561
мислите ли, че по "наше" време, когато сме били деца, не е имало такова нещо като "бебешки пубертет" и децата са били по-различни  newsm78 Майка ми само повтаря, че с мен не е имала такива проблеми ( и аз съм ходила на ясла и т.н.) визирайки дъщеря ми и нейният характер  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 9 814
мислите ли, че по "наше" време, когато сме били деца, не е имало такова нещо като "бебешки пубертет" и децата са били по-различни  newsm78 Майка ми само повтаря, че с мен не е имала такива проблеми ( и аз съм ходила на ясла и т.н.) визирайки дъщеря ми и нейният характер  Mr. Green

Знаеш ли, може пък и да не е имало. Но имаше много време прекарано с мама и татко, те играеха с мен на Не се сърди човече, Черен Петър и т.н.  Как са намирали време не знам, но аз понякога нямам време дори да се усмихна на дъщеря си. Имаше един Детски свят по единствената телевизия, нямаше двд-та и компютри. Нямахме скъпи играчки, но играехме с удоволствие с връстниците си. А сега наблюдавам 10-12 годишните си племенници, които не знаят нито една игра, която да не е свързана с телефони, компютри. Динамиката на живота е съвсем различна сега и преди 20-30 и повече години например. Променят се възрастните, съответно се променят и децата. Сякаш съзряват по-бързо и не могат да усетят онази магия на детството. Може и за това да са тези нервни изблици и променливи настроения? Може и ние, родителите да не осъзнаваме, че всъщност не даваме достатъчно любов и внимание на децата си. Материалното не може да замести човешкото общуване.

# 17
  • Мнения: 3 367
мислите ли, че по "наше" време, когато сме били деца, не е имало такова нещо като "бебешки пубертет" и децата са били по-различни  newsm78 Майка ми само повтаря, че с мен не е имала такива проблеми ( и аз съм ходила на ясла и т.н.) визирайки дъщеря ми и нейният характер  Mr. Green
Баба ми твърдеше че майка ми не е имала пубертет,а ние да-не от друго, от витамините Laughing
Съгласна съм с казаното от RadostinaHZ ,гледането на дете е най-сложната и отговорна задача,лесно няма,но аз,лично,съм много по-склонна да търся "грешката"у нас,а не у детето.Не вярвам на "проблемен период",има периоди на растеж ,колко ще са "проблемни" зависи много от нас и от темперамента на детето (как ще се справим с него пак опира до нас)

# 18
  • Мнения: 647

Баба ми твърдеше че майка ми не е имала пубертет,а ние да-не от друго, от витамините Laughing

Joy
И аз съм от тези , които търсят грешките в себе си и във възпитанието.С всички тези неща които четем за възпитанието на децата , промиваме мозъците си и сякаш ни убягна това да възпитаваме децата си с "твърда" ръка. Не визирам боя като похват да държиш емоциите на детето под контрол , а това да проявяваме постоянство в изискванията си към детето . Разглезени ни станаха децата.... Мое мнение.

# 19
Благодаря на всички отделили от времето си за да напишат някой ред!!
Първо да се обърна към maselena6-Мила госпожо благодаря за предложението ,но това вече го приложих когато започнахме с леките настроения към 5 годинка.Мога да ви напиша куп заглавия от рода на :Изкуството да бъдеш и родител ,и манипулатор, и лъжец, и игоист- дори и бог1-2; цялата поредица я имам и дъвкала до полуда.Не мога да си представя, как ще успеете да повлияете на едно кърмаче чрез психология,а да минем и по нагоре към 5-6 год. като започне от инат да ви гълта език и да посинява-ха тогава му говорете и му влизаите под кожата с психология..Повече съм склонна да мисля,че си разглезихме децата до безбожие.Веднага пояснявам-обличаме ги от малки с последен писък на модата,да не говоря че им продупчваме ушите на 4-5 години и им боядисваме косите като папагали.Повярвайте нагледала съм се на куп дивотии от наша страна.За техника и електроника да не отварям друга тема.
Ха кажете ми 11-14 годишен пикльо, който носи последен модел телефон от 1000лв.,порадира с положението на родителите си,говори намахано сякаш светът му е в краката, какво искаме от такова.........Както си постелем така ще седнем.
Много ми е трудно да се справям с положението .Не мисля, че съм лош родител -не искам детето ми да е такова ,което описах по горе и се стремя да не го тласкам нататък.Но като се огледах- то живее в такава среда.Учи с такива деца.......Не мога да променя времето,мога единствено себе си.
    И още нещо:незнам как позволявате пък да ви посягат...........Това вече след определена възраст е неконтролируемо.Мами и татковци моля ви не го позволяваите-колкото и да ги обичаме....
Много благодаря на всички за отделеното време!!!!Не искам никой да убидя или нараня!!
БЛАГОДАРЯ!!

# 20
  • Мнения: 131
 
Горещо препоръчвам книжките "Изкуството да бъдеш родител" и "Как да приучим детето към дисциплина" на д-р Фицхю Додсън.
На мен ми помогнаха да разбера децата си.
търпение и любов- друго не е нужно

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
И бой от време навреме.  Joy

# 22
  • Мнения: 131
И бой от време навреме.  Joy
  Само грънци с бой не се оправят,защото се трошат Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 783
Аз пък си мисля, че има периоди и винаги е имало. Слушала съм за майка ми, за баща ми, за брат ми, за себе си, за леля ми и всички са имали някакви си периоди, но тогава са ги решавали с шамарене и как е нямало да се държат "прилично" децата, като са знаели че бой ги чака. Сега не бием, има повече възможности за забавления и те се изхитряват повече. Не вярвам, че баба ми, която е въртяла къща, работела е по ниви и лозя и е живеела при свекърва си е имала повече време за децата си от мен, която работя в офис или в къщи. В резултат на тогавашните методи на възпитание възрастните са имали едни проблеми, сега имаме други. Нищо конкретно не визирам. Нещата просто се менят и децата и възрастните са плод на обкръжението си.

Все пак е изнервящо да имаш едно крещящо и тръшкащо се дете Simple Smile и така ти се приисква да го ошамариш понякога Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 492
И бой от време навреме.  Joy
Joy  hahaha това ми хареса....

# 25
  • Мнения: 9 483
Горещо препоръчвам книжките "Изкуството да бъдеш родител" и "Как да приучим детето към дисциплина" на д-р Фицхю Додсън.
На мен ми помогнаха да разбера децата си.
търпение и любов- друго не е нужно

И аз съм му фенка Peace
Препоръчвам ги на всички познати и непознати Mr. Green
В книгите освен обяснение за поведението има решения за "проблемите" Wink

Общи условия

Активация на акаунт