Кюфтенца по марокански

  • 11 743
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 241
Ето ги моите кюфтенца - станаха страхотни - препоръчвам! Въобще не се усеща каймата, аз по принцип не обичам неща от кайма много-много. Гарнитурата беше картофено пюре. Мерси за рецептата!  bouquet




О, страхотно изглеждат твоите, поздравления!   bouquet

Много се радвам, че са ви харесали. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 1 032
Кюфтенцата не се ли овалват в брашно преди да се сварят в соса. Имам предвид няма ли да се пръснат, или яйцето е достатъчна спойка?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 658
аз също ги направих и съм много доволна Peace Определено пак ще ги правя. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 6 713
Кюфтенцата не се ли овалват в брашно преди да се сварят в соса. Имам предвид няма ли да се пръснат, или яйцето е достатъчна спойка?

Аз лично не съм ги овалвала в брашно - каймената смес стана достатъчно плътна с 1 яйце и с галетата. Не се разпадат въобще при готвене.  Peace

Нека и авторката се включи Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 032
Значи утре отивам да купувам червена леща. Ще ги направя без брашно и аз, за да не променям вкуса на кюфтенцата. На снимките ви изглеждат невероятно тези кюфтенца

# 20
  • Мнения: 2 241
Кюфтенцата не се ли овалват в брашно преди да се сварят в соса. Имам предвид няма ли да се пръснат, или яйцето е достатъчна спойка?

Аз лично не съм ги овалвала в брашно - каймената смес стана достатъчно плътна с 1 яйце и с галетата. Не се разпадат въобще при готвене.  Peace

Нека и авторката се включи Hug  bouquet

Авторката потвърждава същото  Peace  В рецептата не пишеше да се овалват в брашно и аз съответно не съм. Не стават идеално гладки, а "рошави" заради ориза (както съм писала по-горе), но в това им е чарът.  Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 3 090
Котка, мерси за страхотната хрумка! Кюфтенцата станаха перфектни и се ометоха за нула време. Дори и без гарнитура, защото съм на режима на Дюкан и не стига, че им сготвих, ами и гарнитура да им правя  Joy
Сложих малко вода в каймата, така кюфтенцата не станаха рошави.  Peace
Ето ги
Пишман фотограф съм  Embarassed но изглеждаха наистина добре.
Още веднъж мерси!  bouquet

# 22
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Страхотна!!! Party Party Party рецепта!!!!  bouquet
Влиза в задължителното меню у дома!

# 23
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
И аз ще ги правя, зарибихте ме Hug

# 24
  • Мнения: 2 241
Много се радвам, че ви харесват.  Heart Eyes

Харесала съм си още няколко рецепти от същия сайт, но да видим кога ще имам време да ги пробвам, дано са сполучливи, няма да пропусна да ги споделя.

krikri, за водата в каймата е страхотна идея, следващия път и аз ще я приложа.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт