кога се отказахте от памперса

  • 3 556
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 1г и 8м.Първо започнах в къщи да я оставям без памперс,а след 2-3 седмици започнахме и да излизаме без него.На разходките я изпишквах през половин час и тя постепенно се научи да си казва.

# 16
  • Мнения: 5 393
Преди няколко месеца.Май малко преди Нова Година newsm78 Изведнъж, за 2 дни. Ходеше си на гърне, но не казваше винаги. Една Събота и Неделя реших да се пробвам(не бях правила опити преди това) и стана от раз. 2 седмици по-късно махнах и нощния, след като сутрин беше абсолютно сух.

# 17
  • Мнения: 434
На синът на 1г. и 4м. дневният и на 1г. и 6м. нощният, с малката не знам как ще се получи.

# 18
  • Мнения: 523
Ох , голям зор , даже скоро иаз бях пуснала тема за гърнето . На вас браво , на 7 месеца на гърне си е направо супер . На голямата и махнах памперса чак на 2г и3 месеца , а на малката още не съм . Тя изобщо не иска да седи на гърнето , по никакъв начин не мога да я накарам . Голямата поне сядаше и си стоеше с часове без да я насилвам , но нищо не правеше .
И з се записвам да следя темата .

# 19
  • Мнения: 46 518
На 2г. и 8м.
Сама, от раз, без "учене".
Най-лесния и безболезнен начин за детето.

# 20
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Записвам се да следя темата. Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 3 679
На 2г и 2 мес. - в яслата му го махнаха...
Но го слагам на гърне от 11 месечен,без особен ефект....
Според мен леко и постепенно се приучва,но детето не бива да е мъничко- мисля че след 1г и половина вече осъзнава за какво служи гърнето,но дали иска да го ползва е друг въпрос....
Но дете с памперс над 3г.- някак не ми се нрави Hug

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
На синът на 1г. и 6м. дневният и на 1г. и 9м. нощният, с бебка ще видим ...

# 23
  • Мнения: 9 973
ние сме на 7м.
чакам да се стопли малко за да събличаме малко дрехи Laughing

# 24
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ние сме на 2г.и2м.На яслата са му махнали памперса и си сяда на гърне без проблеми. Но вкъщи е някакъв ужас, само като види гърнето и започва да пищи.Не знам какво да правя. Дали да не го пробвам направо в тоалетната.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25
За акото и ние нямаме проблем - казва, но с пишото newsm78 като се напикае идва и ми каза  - "мамо вис пис" . Ако махна памперса ще е от раз и за през ноща, защото забелязвам, че сутрин е сух.

# 26
  • Мнения: 2 614
Честно казано не си спомням - по мое време не е имало памперси - майка ми е перяла пелени.... и май са ми го махнали преди 1 годинка....ще питам довечера и ще пиша  Mr. Green
А детето още не е - на път е, но още не е! Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 3 271
От 8 месечна възраст почнах да го слагам на гърне, после тръгна на ясла и там му слагах памперси, на 2год. той сам не ми даде да му сложа памперс. От тогава е без тази екстра Wink

# 28
  • Мнения: 93
 Аз го слагам на гърне от 8 месечен. В началото ревеше, но след няколко дни свикна. На всяко слагане свършва по нещо. изчаквам малко да се стопли и мисля да махам дневния памперс.
 Ще следя темата Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 908
От 10 месечна е на гърне,преди това ревеше и не искаше.Акането го върши вече вътре,но пишането не го прави вътре,но и аз не я поставям много често,а само след спане,чакам да дойде топлото време и махам изцяло дневният памперс,почваме да перем гащи и ще видим резултата-надявам се до есента(т.е.до 1г и 8,9 месеца) да го махнем дневният.Трябва да пиша в тема-как да махна биберона,памперса ми е песен в сравнение с него ooooh!не го и мисля....

Общи условия

Активация на акаунт