Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 636
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 85
Т.е. ясно е, че щом ползи няма, няма смисъл да пише полза от ваксините...  newsm78  Ми кво да кажа, прав си този път, най-добре заглавието да бъде само "Вреда от ваксините и ваксинационните програми"... Евала за идеята...  Peace

За ясно определено не е ясно, това че ти ВЯРВАШ че е така не го прави вярно... Wink

# 1 306
  • Sofia
  • Мнения: 3 043
Вече писах веднъж, но имам чувството, че или не се чете назад или съм невидим.
Ако не се придържате към добрия тон просто ще изтрия творенията ви до последната си публикация и темата няма да съществува повече в този и вид!

# 1 307
  • Мнения: 85
Вече писах веднъж, но имам чувството, че или не се чете назад или съм невидим.
Ако не се придържате към добрия тон просто ще изтрия творенията ви до последната си публикация и темата няма да съществува повече в този и вид!

Старая се да поддържам добрия тон и също така сериозен аргументиран спор. Ако някой се е почувствал засегнат от мой пост нека ми каже и ще го коригирам. Заставам зад всяка казана от мен дума и оспорването на аргументите на моите опоненти надявам се не се третира като нарушаване на добрия тон. Оспорвам источниците на които се базира тезата, доказваща вредата от ваксините, оспорвам логиката според която изключенията се считат за правило и случващи се ако не всеки път то всеки 2ри или 3ти.

Верно, чат пат отговарям на спам, но се старая това да не е единственото в моите постинги. Поправете ме ако бъркам.

Апелирам за прочистване на темата единствено от спама а не наред, включително смислените постинги.

# 1 308
  • Мнения: 4 392
djadomraz , какво ти пречи заглавието?
Едната тема се казва: Ваксини и ваксинационни програми, което не предполага никакво съмнение  в ползата на ваксините. Смятам за справедливо, да има едни 50 % съмнения в друга /тази / тема.

Тези , които са ЗА ваксините са добре дошли, но моля, отговаряйте на въпросите!

Не видях, да е отговорено на въпросите н а Grace примерно, въпреки, че бяха изложени подобаващо. Какъв е проблемът пощенската кутия да е в Аляска? newsm78 Може би има причини човекът, да я регистрира там....
 djadomraz, ти лекар ли си?


Съжалявам, че влязох преди малко в темата със спам.

# 1 309
  • Мнения: 85
Не видях, да е отговорено на въпросите н а Grace примерно, въпреки, че бяха изложени подобаващо. Какъв е проблемът пощенската кутия да е в Аляска? newsm78 Може би има причини човекът, да я регистрира там....

Tatti като администратор на този форум би могъл да обясни, аз всъщност също го направих, но явно поради прилично дългите ми постинги (стараейки се да отговоря на всичките въпроси на всеки) си пропуснала да прочетеш. Ето отново въпросното обяснение:

Адрес - пощенска кутия в Аляска е повече от несериозно. Никоя сериозна организация няма да направи главният си офис там. Това е анонимна пощенска кутия а името на човека може да е също толкова фиктивно. Според теб защо някому би било нужно да се крие след като става дума за сериозни изследвания и организации?

Както неведнъж казах - всеки може да си регистрира име на web site за има-няма $10, а поддържането на най елементарен web site струва около $5 на месец - www.godaddy.com Като ако се плати се по-дълъг период има отстъпки а може и регистрацията да е безплатна. Т.е. срещу има-няма $50 на година всеки може да си регистрира сайт с каквото си иска име (стига то да е свободно) и да напише вътре всичко което пожелае.

Това че дадедна информация може да се намери в интернет разбира се не означава непременно че тя е вярна и че изобщо има нещо общо с истината.

Затова и толкова настоятелно моля Christian да ми даде поне някакви доказателства за подкрепяната от него теория а не да продължава да ми обяснява че има информация колкото искам само трябвало да я потърся и т.н. общи приказки. Информацията докато не е публикувана на сериозен сайт е със същата тежест като слуховете които могат да се чуят във всеки квартален магазин.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 02:53 от djadomraz

# 1 310
  • Мнения: 4 392
djadomraz , доколкото те разбирам за теб официално значи  правилно, а неофициално- неправилно/ шарлатания/.
Ако е така, смятам да приключа с това.  Grinning
Знаем, колко струва да си регнеш сайт, нямаше нужда да обясняваш, но благодаря!  bouquet


П.П. Едва вчера гледах филма "Теория на конспирацията". Нали все ни обвинява,  викам си : Я, дай да го изгледам, че да съм подготвена.. Joy

П.П. 2 Вече го писах днес, но хайде пак: Знаем, че Земята е кръгла и това е правилно. Но тя е била "плоска" и това също е било "правилно".  Sunglasses

Грейс, благодаря! Hug
 Хрумна ми, как да откажа, ако ме извикат за реваксинация. Абортирани фетуси не ща в  тялото си. Веган съм все пак. Grinning /Идеята може да послужи и на други./

Самоцитирам се:
Цитат
djadomraz, ти лекар ли си?


Според теб защо някому би било нужно да се крие след като става дума за сериозни изследвания и организации?

Може би точно заради това се крие, не мислиш ли? Сериозни изследвания, сериозни организации, много пари, много власт..Чакай, чакай, искаш пак да чуеш една думичка! Wink Какво се правиш, че не загряваш?






Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 03:11 от .

# 1 311
  • Мнения: 1 199


Хич не ми се спори с вас - то е като да се биеш с вятърни мелници. Вие за мен сте секта. Но всеки е свободен да вярва в каквото иска.

Кюбит, ако съфорумниците хвърлящи съмнение върху ваксините са сектанти, за семейството педиатри Сиърс чувала ли си? Можеш да провериш колко книги са издали и с какъв тираж. Можеш да поразпиташ познати майки на бебета, почти съм сигурна че поне част от тях ще са чели тяхната The Baby Book, гледали са ги в шоуто на Лари Кинг или на д-р Фил. Та направи си труда да погледнеш какво са написали по въпроса за ваксините и евентуалните предизвикани от тях болести:
http://www.askdrsears.com/thevaccinebook/labels/Vaccines%20and%20Autism.asp

Гледай да не пропуснеш последните две информации. В предпоследната ще научиш как миналата година за пръв път американски съд призна че детето на жалващо се семейство е получило аутизъм вследствие на ваксиниране. Можеш да направиш и допълнително търсене в Интернет, защото това имаше широк медиен отзвук. Можеш да си купиш и книгата им The Vaccine Book, където освен за ползите от ваксинирането педиатрите цитират и резюмират научни изследвания, доказващи връзката между ваксини и последвали тежки болести. След като си позволяваш да обиждаш на сектанти, направи си труда поне малко да си отвориш очите за аргументите на опонента ти. И накрая - можеш ли да питаш мъжът ти (лекар, както си споменвала), не се ли е случвало в медицината официалното мнение за нещо  да се обърне на 180 градуса?

# 1 312
  • Мнения: 85
djadomraz , доколкото те разбирам за теб официално значи  правилно, а неофициално- неправилно/ шарлатания/.

A как ще ми препоръчаш да отсея едното от другото след като за всевъзможни теми има всевъзможни мнения? След като не е признато от нито една научна организация мислиш ли че ние пък тука сме най-умните и най-некорумпираните и т.н. за да оборим мнението на многобройните научни институти занимаващи се със дейността?

Преди някоколко поста попитах - ако всичко това е толкова революционно и вярно, смяташ ли че след като в медицинските университети се учи обратното следва да се закрият болниците и медицинските учебни заведения?

Забележи че теорията на Christian за ваксините не включва само тях а и инфекциозните болести като цяло и той отрича съществуването на имунна система в човешкия организъм! 



Ако е така, смятам да приключа с това.  Grinning
Знаем, колко струва да си регнеш сайт, нямаше нужда да обясняваш, но благодаря!  bouquet

Не се имам за по-умен от хилядите учени в областта а след като все още не се е променила теорията нито се чува да има изгледи смятам да се придържам към общоприетото. Нови недоказани теории и разбирания има за всичко, но нямам намерение да рискувам живота на детето си като се доверявам на всичко което ми хареса как звучи и изглежда достоверно. 


П.П. Едва вчера гледах филма "Теория на конспирацията". Нали все ни обвинява,  викам си : Я, дай да го изгледам, че да съм подготвена.. Joy

Всъщност говоря от край време за книгата "Световната конспирация" а не за този филм.



П.П. 2 Вече го писах днес, но хайде пак: Знаем, че Земята е кръгла и това е правилно. Но тя е била "плоска" и това също е било "правилно".  Sunglasses

Това е така, но забележи разликата - в момента се провеждат изследвания доказващи или отхвърлящи дадени странични ефекти от дадена ваксина. Забележи че все още се проверяват и не е особено ясно кое и доколко дава описаните странични ефекти и дали изобщо ги има. А не нацяло да се отхвърлят ваксините като напълно погрешен метод.

А теорията че човешка имунна система не съществува и не вирусите са причинители на инфекциозните заболявания а други фактори е нещо което нямам намерение да коментирам, но ако смяате че това е вярно по-добре изобщо не ходете на лекари по какъвто и да е повод защото всичко което те са учили почива на грешни основи явно. То по-добре човек да се обади на онези телевизионните врачки в такъв случай...




Според теб защо някому би било нужно да се крие след като става дума за сериозни изследвания и организации?

Може би точно заради това се крие, не мислиш ли? Сериозни изследвания, сериозни организации, много пари, много власт..Чакай, чакай, искаш пак да чуеш една думичка! Wink Какво се правиш, че не загряваш?

Е хайде сега - сериозна организация а се притеснява че корумпираното правителство и агентите убийци на фармацевтичните компании ще ги преследват за да не им пречат да си правят пачките на гърба на целокупното население на планетата (което те се опитват да редуциат!?). Нещо определено не се връзва и е съвсем в стила на филма... чак пък толкова.



Хич не ми се спори с вас - то е като да се биеш с вятърни мелници. Вие за мен сте секта. Но всеки е свободен да вярва в каквото иска.

Кюбит, ако съфорумниците хвърлящи съмнение върху ваксините са сектанти,

Не, сектанти са хора вярващи безрезервно на дадена доктрина без да са им нужни доказателства и отхвърлящ всичко несъвпадащо с доктрината като неистина по една или друга причина. Дотука най-ревностните привърженици на идеята че абсолютно всички ваксини са вредни, отхвърлят всичко доказващо обратното (при това от официални източници) именно с обяснения за корупция и подобни.



за семейството педиатри Сиърс чувала ли си? Можеш да провериш колко книги са издали и с какъв тираж. Можеш да поразпиташ познати майки на бебета, почти съм сигурна че поне част от тях ще са чели тяхната The Baby Book, гледали са ги в шоуто на Лари Кинг или на д-р Фил. Та направи си труда да погледнеш какво са написали по въпроса за ваксините и евентуалните предизвикани от тях болести:
http://www.askdrsears.com/thevaccinebook/labels/Vaccines%20and%20Autism.asp

Ето отново - това че някой е учавствал в телевизионно шоу (и за моя изненада този път не се крие) и е продал книга в милионен тираж отново не прави защитаваната от него/нея теза вярна. Книгата "Световната конспирация" също се радва на голям успех - ти доколко си съгласна че няколко човека държат правителствата по цял свят като марионетки и организират тук и там войни просто за собствено забавление и разбира се за да стават още по-богати?



Гледай да не пропуснеш последните две информации. В предпоследната ще научиш как миналата година за пръв път американски съд призна че детето на жалващо се семейство е получило аутизъм вследствие на ваксиниране.

Това трябва да го има официално публикувано на www.usdoj.gov или подобна но не го намерих, дали можеш да ми покажеш къде е информацията за въпросното дело защото на мен ми се струва че е имагинерно...



След като си позволяваш да обиждаш на сектанти, направи си труда поне малко да си отвориш очите за аргументите на опонента ти.

Обяснението защо е малко по-горе, а аргументите на опонентите аз поне съм готов да приема при първата сериозна статия по въпроса от научна организация. Обаче го няма нито на cdc.gov нито на who.int нито на nih.gov а единствено на сайтове които аз ги наричам "апокрифни" и обясних по-горе защо нямам намерение да се доверявам на подобни. Christian от няколко дни повтаря че информация има само трябвало да си я потърся но за нещо конкретно продължава да ми отговаря с такива общи приказки.


И накрая - можеш ли да питаш мъжът ти (лекар, както си споменвала), не се ли е случвало в медицината официалното мнение за нещо  да се обърне на 180 градуса?

Случвало се е но това за което говорите е цялостното обръщане на ВСИЧКО в медицината на 180 градуса.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 09:58 от djadomraz

# 1 313
  • Мнения: 4 753
А не нацяло да се отхвърлят ваксините като напълно погрешен метод за лечение.

Толкова локуми разтегна, а не си наясно с елементарни неща... Ваксините се използват за профилактика, а не за лечение... За теб естествено, може да няма разлика между двете понятия...

# 1 314
  • Мнения: 4 392
Не съм се и съмнявала, че ще вляза в "чаршафите ти" , Дед Мороз, но май си прекалил с цитатите от моя милост. Не съм писала чак толкова, колкото си цитирал.


Цитат
A как ще ми препоръчаш да отсея едното от другото след като за всевъзможни теми има всевъзможни мнения? След като не е признато от нито една научна организация мислиш ли че ние пък тука сме най-умните и най-некорумпираните и т.н. за да оборим мнението на многобройните научни институти занимаващи се със дейността?

Преди някоколко поста попитах - ако всичко това е толкова революционно и вярно, смяташ ли че след като в медицинските университети се учи обратното следва да се закрият болниците и медицинските учебни заведения?

Забележи че теорията на Christian за ваксините не включва само тях а и инфекциозните болести като цяло и той отрича съществуването на имунна система в човешкия организъм! 


Въпросите ти са риторични.  Mr. Green
Между другото, смятам се за умна и некорумпирана, разбира се, но не смятам да оборвам нечия дейност. Прекалено голяма лъжица е за моята уста. Това не ми пречи да имам собствено мнение. Чета, наблюдавам, правя си изводи, не чакам да ги поема готови и сдъвкани от телевизията например или от учебниците


Цитат
Случвало се е но това за което говорите е цялостното обръщане на ВСИЧКО в медицината на 180 градуса.

Логично е, след като медицината се основава на хипотези, да и се наложи да се раздрусва постоянно. Когато си съградил нещо от пясък, а не от тухли, трябва да се притесняваш. Wink

djadomraz , още не знаем, ти лекар ли си и ако да, каква ти е специалността?

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 09:48 от .

# 1 315
  • Мнения: 85
А не нацяло да се отхвърлят ваксините като напълно погрешен метод за лечение.

Толкова локуми разтегна, а не си наясно с елементарни неща... Ваксините се използват за профилактика, а не за лечение... За теб естествено, може да няма разлика между двете понятия...

Приемам критиката за правописната грешка - коригирах го - така става като пише, поправя и дописва човек - чат пак остават глупости колкото и да се старая.

Ще се радвам да коментираш и другите неща които писах ако си ги прочела...



Не съм се и съмнявала, че ще вляза в "чаршафите ти" , Дед Мороз, но май си прекалил с цитатите от моя милост. Не съм писала чак толкова, колкото си цитирал.

Погледнах специално не вижда да съм объркал цитатите и да сам сложил чужди думи като написани от теб - поправи ме ако е така.


Въпросите ти са риторични.  Mr. Green
Между другото, смятам се за умна и некорумпирана, разбира се, но не смятам да оборвам нечия дейност. Прекалено голяма лъжица е за моята уста. Това не ми пречи да имам собствено мнение. Чета, наблюдавам, правя си изводи, не чакам да ги поема готови и сдъвкани от телевизията например или от учебниците.

Не са риторични, питах те какво смяташ и дали описаните от мен неща относно твоите възгледи са верни.

Освен това си противоречиш - казваш че оборването на нечия дейност не е по силите ти а в същия момент "четеш и разсъждаваш" (позволи ми да вметна върху статии със съмнителна научна стойност) и не се съгласяваш с хората чиято дейност не можеш да обориш. Звучи ми като ирационално отричане - "това не мисля за вярно защото аз казах че е така". Да не стигнем пак до сектите с тази логика на сляпата вяра? След като имаш мнение следва да можеш да го защитиш и да обориш доводите на опонентите.

# 1 316
  • Мнения: 4 392
Цитат
Погледнах специално не вижда да съм объркал цитатите и да сам сложил чужди думи като написани от теб - поправи ме ако е така.
Знам, че медицината не е точна наука, но все пак, да не объркаме сърцето с белия дроб.  WinkПогледни пак, последните 4 цитата от чаршафа не са мои.
На другото ще отговоря, когато отговориш на въпроса ми по- горе. Няма да го пиша за 4. път. Peace

# 1 317
  • Мнения: 4 753
Ще се радвам да коментираш и другите неща които писах ако си ги прочела...

Прочела съм ти всичките безсмислици, но чат пат се появява Tatti, та се налага и него да чета... Ти естествено не разбираш, той какво пише, все пак си от вчера във форума, но на мен ми е пределно ясно какво и защо е написал...

# 1 318
  • Мнения: 85
Цитат
Погледнах специално не вижда да съм объркал цитатите и да сам сложил чужди думи като написани от теб - поправи ме ако е така.
Знам, че медицината не е точна наука, но все пак, да не объркаме сърцето с белия дроб.  WinkПогледни пак, последните 4 цитата от чаршафа не са мои.
На другото ще отговоря, когато отговориш на въпроса ми по- горе. Няма да го пиша за 4. път. Peace

Поправих се за цитатите, приеми моите извинения.

Не мисля за нужно да отговарям на въпроса ти след като отговора ми ще следва да го приемеш на доверие, а определено не ми се влиза в дискусия за подобно доказване размахване на дипломи и т.н. 

Освен това нека те попитам нещо - държиш да разбереш дали съм лекар за да поставиш под въпрос компетентността ми или с друга цел? Но разбира се това че някой няма медицинско образование не го е спряло да дава мнение в настоящата тема.


Ще се радвам да коментираш и другите неща които писах ако си ги прочела...

Прочела съм ти всичките безсмислици, но чат пат се появява Tatti, та се налага и него да чета... Ти естествено не разбираш, той какво пише, все пак си от вчера във форума, но на мен ми е пределно ясно какво и защо е написал...

stelt77 това беше поредния спам конкретно от теб. Аз "естествено не разбирам" защото съм от скоро във форума а тука се пише на патагонски - език който аз не говоря. Ако ти беше пределно ясно какво е написал нямаше да съществува последното ти мнение във темата.

И след като пиша безсмислици дали би била така добра да уточниш кое смяташ за безсмислица и защо. Хайде аргументирай се малко стига с тези общи приказки.





Цитат
Случвало се е но това за което говорите е цялостното обръщане на ВСИЧКО в медицината на 180 градуса.

Логично е, след като медицината се основава на хипотези, да и се наложи да се раздрусва постоянно. Когато си съградил нещо от пясък, а не от тухли, трябва да се притесняваш. Wink

Интересно мнение за медицината беше това. Да, има революционни открития, но тука говорим за отричане на по-голяма част от медицината, просто защото абсолютно всичко няма как. Относно хипотезите - ти разбира се си абсолютно наясно защото си завършила медицина, нали? Или просто си чувала че е така от приятелки и статиите оборващи медицинските теории от разните апокрифни сайтове. Аз не знам за нито една сериозна наука която да се гради върху непроверени и недоказуеми факти.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 10:24 от djadomraz

# 1 319
  • Мнения: 4 150
Цитат
Не, сектанти са хора вярващи безрезервно на дадена доктрина без да са им нужни доказателства и отхвърлящ всичко несъвпадащо с доктрината като неистина по една или друга причина. Дотука най-ревностните привърженици на идеята че абсолютно всички ваксини са вредни, отхвърлят всичко доказващо обратното (при това от официални източници) именно с обяснения за корупция и подобни.

Я да погледнем кьм вас и кьм официалната медицина с това определение по горе...
Виждам да покрива всички точки и условия.

Дядо Мраz,
когато ми докажеШ,че ваксините са ефективни,предпаzват от zаболявания и са беzвредни Ще ти отговоря на всеки вьпрос.
Ти си дльжен да ме убедиШ,не аz.
Поzициите са сьвсем раzлични и реда е такьв.
Който рекламира дадено лекарство е дльжен да докаже действието му.
Статистиката не е наука,...zа да не стане обьркване при аргументите ти.
За дипломата...който се интересува.Човекьт не е с медицинско обраzование.

Общи условия

Активация на акаунт