Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми. - втора тема

  • 96 695
  • 1 419
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 1 304
За протокола Кристиан не е с медицинско образование Peace

Снизхождението не те прави по-умен или начетен,а ти так и не ми отговори  на въпроса за сайта,който даде и лечението на инфекциозните заболявания, не на астма и невродермит Peace

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 11:35 от Ve$$elka

# 1 321
  • Мнения: 4 150
Веселка,Веселка...приемам всичко от теб.С поклон и сниzхождение кьм индивидуалността ти. Peace

# 1 322
  • Мнения: 85
Christinan, извърташ и отговаряш на въпроса с въпрос. Нали имаше МНОГО при това официални доказателства и беше лесно да се намерят. Помогни ми и покажи къде аджеба са тези неща за които говориш.

Това за образованието няма да го коментирам тъй и тъй няма нищо общо с конкретния спор. Предлагам да се отвори отделна дискусия относно моето образование ако толкова го вълнува някой. Също така и относно образованието на всички други спорещи в текущата тема и ще се радвам всички с не-медицинско образование да спрат да оспорват всичко в медицината без да имат кой знае колко представа от това.

Говориш за лекарствата все едно са домати и краставици на пазара, но добре знаеш през какви процедури се минава преди да може да се пусне. Имам наблюдения и над това какво е необходимо за узаконяването на едно здравно заведение в България. Недей да обясняваш всичко с корупция моля те - колкото и да я съществува тя, не може навсякъде и всичко да се обясни с нея.

# 1 323
  • Мнения: 4 392
djadomraz , именно ти беше този, който за първи път намеси въпроса за образованието. Не ми се връща назад да ровя, но имаше не едно изказване от твоя страна по този въпрос. Прясно ми е още, защото снощи няколко часа четох темата. Наби ми се в очите, как "отговаряш " на няколко души в "чаршафа" си, за "лека загрявка", а накрая за Кристиян уж щеше да използваш "тежката артилерия", защото е лекар. Аз тежка артилерия не видях, и то никаква, само огромни писаници с общи приказки.

Ако си лекар, докажи го. Не се страхувай, не хапем.  Wink
Не трябва въобще да ти отговарям, но държа да отбележа, че тоз спор е смехотворен просто.
Ти какво искаш да ти докажем всъщност?  Че традиционната медицина/ включая ваксините/ разболява повече, отколкото лекува ли? Ами че ние отдавна сме си го доказали, djadomraz ! Grinning Знаем го от личен опит. Какво ми пука за някакви си статистики, изсмукани от пръстите, за официални версии, като виждам фактите със собствените си очи?! ooooh!

Смях се искрено на наивните ви изказвания. Какво беше то: "секти", "ходещи на два крака потенциални гнезда на зарази"... ooooh! Вие сериозно ли си вярвате??!!!..

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 12:07 от .

# 1 324
  • Мнения: 2 652
Christinan, извърташ и отговаряш на въпроса с въпрос. Нали имаше МНОГО при това официални доказателства и беше лесно да се намерят. Помогни ми и покажи къде аджеба са тези неща за които говориш.


Ставаш вече досаден. Ти какво си мислиш, че някой университет, държавна организация, изследователски център, лаборатория, FDA, CDC, Merck, GSK, президентът на САЩ или индианският вожд ще направи  официално изявление, че определена или всички ваксини "не работят"?! Не ми отговаряй. Информацията, за която говори Christian, я има навсякъде, напълно официална, но просто трябва да можеш да я прочетеш, да навлезеш в материята. Да събереш 2 и 2 демек. Но явно на теб това не ти се удава или просто не искаш да го направиш.

И стига си мръкнал за пощенската кутия от Аляска. Това беше първото, което ми попадна в гугъла просто. Документът е напълно официален. Да си беше направил труда да го потърсиш на официалната страница, преди да го обявиш за апокрифен. Аз на теб нищо не смятам да ти доказвам, нито да давам линкове, нито пък да убеждавам когото и да е в каквото и да е. Най-малкото защото ти не си тук за градивен спор, нито пък в търсене на истината. Който се вълнува от темата да си направи толкова задълбочено проучване, колкото счита, че ще му помогне да вземе своето решение - “да” или “не” или нещо там посредата, така че да може да спи спокойно.

Пак те питам, защото явно на щекотливите въпроси не ти стиска да отговаряш  – дай ми едно научно доказателство, че масовите ваксинации са елиминирали която и да е болест. Дай ми научно доказателство, че дадена ваксина предпазва от съответната болест.  Точице, благодаря ти, че ми припомняш въпросите.

Забрави и въпросите на Christian, в частност за съотношението ПОЛЗИ/ВРЕДИ на която ваксина си избереш.

Как ще обясниш, че епидемиите от полиомиелит в Европа (а и в останалата част на света) през 40-те и 50-те години без да се прави масова имунизация, спират по същото време, в което  спират и в щатите, където се прилага масова имунизация с ваксината на Салк?

Как ще обясниш, че епидемиите от  дифтерия са почти приключили, когато започва да се прилага масова имунизация?

Защо всички графики за смъртността от дифтерия започват от 1940-та година (или около нея), когато е въведена ваксината, а не от 1900 г. например, или от още по-рано? Не ми отговаряй, този въпрос е отговор на горния.

Как ще обясниш, че независимо от масовите ваксинации, винаги има туберкулоза (в спад и подем) навсякъде, в страни с всякакъв стандарт на живот и сред хора с всякакъв стандарт на живот?

Защо все още има живачни съединения в някои ваксини, след като официално се призна, че водят до сериозни увреждания?

Преди да умре, Луи Пастьор инструктирал семейството си никога и на никого да не дава достъп до неговите записки. Неговият внук, обаче, ги дарил на библиотека и по-късно станали достояние на учени от Университета в Принстън. По-късно един от тях, Жералд Гейсън, пише книга и публикува голяма част от тях. Ако наистина се интересуваш и задаваш въпроси сам на себе си, намери си книгата или друг достоверен за теб източник и прочети за какво става въпрос.

И като цитираш Ланцет, защо не четеш и тези статии, които разследват безопасността и подлагат на съмнение ефективността на ваксините? Няма да ти ги линквам, намери си ги сам.

П.С. Джим Кери и приятелката му ги цитирах като пример дали могат да се нарекат сектанти, самоцитирам се
Цитат
Не че последните са кой знае какъв пример за каквото и да е...
Престани да изкривяваш думите ми и да вадиш от контекста избирателно.


Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 13:56 от Grace m

# 1 325
  • Мнения: 22 507
djadomraz, какво толкова се възмущаваш така и не разбрах. Знам как се става лекар, не се безпокой. Имам си и висше образование, даже 2, което всъщност не ти влиза в работата.
Дали мога да си застана зад твърденията за разболели се деца след ваксиниране - о, да, мога, могат да го направят и много други родители.


Като толкова размахвате "държавата", "обществото" и ред други хубави думички, замисли ли се някой от вас какво прави същата тази държава, когато деца се разболяват след ваксиниране и получават трайни увреждания?
Не прави нищо, точно нищо, освен да каже на родителите - амииии....то не е от ваксините.
Пак казвам, че тук почти всички си чешат езиците, но никой не си е направил труда да се срещне с родители на увредени деца от ваксини.
Никой, никого не спира да защитава убежденията си, но да се прави и с акъл в главата.
Аз знам какво искам за себе си и за децата си и никой не може да ми попречи да направя това, което смятам за редно и правилно.
Смисълът на тази тема беше съвсем друг, не разни екземпляри да се правят на велики, а да се информират хората и да получава информация.
Неваксиниран не означава прокажен!

# 1 326
  Дядомраз аз имам въпрос, против ли си това ваксините да са препоръчителни както е в повечето страни в ЕС? Тоест все пак родителя да има последната дума за това какво да се прави реално с неговото дете? Истината е, че дори и в страните където това е така, процента на неваксинираните е много малък, но хората реално имат избор?
  И втория ми въпрос е вече зададен. Ти и колко от възрастните хора реално които познаваш имат направена реимунизацията против дифтерия и тетанус на всеки десет години след 25-тата година. Аз вече споделих, че я пропуснах и определено личния ми лекар не ме е потърсил. От което заключвам, че ако лично не се интересуваш и не боледуваш и не ходиш на лекар може изобщо да не научиш за тази задължителна по БГ имунизационния календар реимунизация. И не прави ли също това сериозни дупки в имунизацията на населението.
   Защо се следи толкова стриктно имунизацията на децата в Бг, а при възрастните очевидно не. Защо имунизациите не се отложат поне след годинка на децата. Защо много често бг лекарите поставят имунизации на недоносени деца, както на връстниците им без да отчитат коригирана възраст или минимално тегло от 4 кг, както е по закон дори?
Да ама в повечето европейски страни хората са по-информирани, и вярват повече в системата си, а не на сульо и пульо в някакви форуми и ходят и си се ваксинират! Ами да ти кажа повечето от възрастните хора които познавам са си ваксинирани, това че твоя личен лекар е немарлив и ти нямаш навик за лична профилакитика си е твой проблем...
Цитат
Това имах пред вид като писах, че мъжът ми по принцип не ходи на лекар, защото е здрав. Но пак бях погрешно разбрана.
Отново българската селска логика, предполагам и на зъболекар ходиш само ако те заболи нещо иначе не... А да си чувала за профилактика, тя се прави с цел да се избегнат някой неща, а не по късно да се изправиш пред по-тежки проблеми!

# 1 327
  • Мнения: 112

Смисълът на тази тема беше съвсем друг, не разни екземпляри да се правят на велики, а да се информират хората и да получава информация.

Аз останах с впечатлението, че смисълът на тази тема е да се води дискусия за ползата и вредата от ваксините, а не да бъде трибуна за голословното им оплюване, в каквато се беше превърнала.

# 1 328
Christinan, извърташ и отговаряш на въпроса с въпрос. Нали имаше МНОГО при това официални доказателства и беше лесно да се намерят. Помогни ми и покажи къде аджеба са тези неща за които говориш.


Ставаш вече досаден. Ти какво си мислиш, че някой университет, държавна организация, изследователски център, лаборатория, FDA, CDC, Merck, GSK, президентът на САЩ или индианският вожд ще направи  официално изявление, че определена или всички ваксини "не работят"?! Не ми отговаряй. Информацията, за която говори Christian, я има навсякъде, напълно официална, но просто трябва да можеш да я прочетеш, да навлезеш в материята. Да събереш 2 и 2 демек. Но явно на теб това не ти се удава или просто не искаш да го направиш.




Нали човека имаше ПРИЗНАНИЯТА НА ДЪРЖАВНИ ГЛАВИ, какво взехте да се отмятате сега.... Като гледам обяснението май тази информация я има само за експерсти конспиратори...

# 1 329
  • София
  • Мнения: 2 296
Нали знаете,че"раздвоението на личността"е против Правилата в този форум,а и е лесно за доказване,стига на някой
модератор или администратор му се занимава.Тогава поне един от безсмислено заяждащите се ще "изхвърчи".

# 1 330
  • Мнения: 5 713
Отново българската селска логика, предполагам и на зъболекар ходиш само ако те заболи нещо иначе не... А да си чувала за профилактика, тя се прави с цел да се избегнат някой неща, а не по късно да се изправиш пред по-тежки проблеми!
Изобщо не мисля да ти отговарям и да влизам в махленски спорове!

# 1 331
  • София
  • Мнения: 12 279
Ами да ти кажа повечето от възрастните хора които познавам са си ваксинирани, това че твоя личен лекар е немарлив и ти нямаш навик за лична профилакитика си е твой проблем...
  Включих се веднъж с въпрос и изобщо невиждам защо започваш да обиждаш. Не съм споделила защо съм пропуснала имунизацията, но дори и с лекаря си съм го обсъдила и сме преценили, че засега ще я отложим. Просто оттогава не ме е потърсил и ми беше интересно дали и при други се е получило. А от моите проучвания повечето от възрастните хора напротив пропускат тези реимунизации. За джи-пито нямам никакво намерение да я защитавам или обиждам, надявам се да продължава все така да нямам никаква нужда от посещения при нея.
   Дядо Мраз за 4 кг явно не се изразих правилно, става въпрос за първата ДТК ваксина. И да официално е задължително, радвам се че не го знаеш при деца родени под 1,5 кг да се изчака до шест месеца коригирана възраст и поне 4 кг телесно тегло преди да се почне имунизацията.
   Моля ви пуснете нова тема, защото просто тази стана дълга, всеки може да се премести и да продължи спора отново в новата тема.

# 1 332
  • Мнения: 2 652
Christinan, извърташ и отговаряш на въпроса с въпрос. Нали имаше МНОГО при това официални доказателства и беше лесно да се намерят. Помогни ми и покажи къде аджеба са тези неща за които говориш.


Ставаш вече досаден. Ти какво си мислиш, че някой университет, държавна организация, изследователски център, лаборатория, FDA, CDC, Merck, GSK, президентът на САЩ или индианският вожд ще направи  официално изявление, че определена или всички ваксини "не работят"?! Не ми отговаряй. Информацията, за която говори Christian, я има навсякъде, напълно официална, но просто трябва да можеш да я прочетеш, да навлезеш в материята. Да събереш 2 и 2 демек. Но явно на теб това не ти се удава или просто не искаш да го направиш.




Нали човека имаше ПРИЗНАНИЯТА НА ДЪРЖАВНИ ГЛАВИ, какво взехте да се отмятате сега.... Като гледам обяснението май тази информация я има само за експерсти конспиратори...



А ти пък... ти къде се буташ като петле натопорчено? Айде да научим българския език и как да го ползваме правилно, преди да правим тези неподготвени изказвания. Или ти не намираш разлика между признания пред някого и официални изявления. Ти що не се регистрираш официално?

Повече с анонимки нямам работа, призовавам и другите да направят същото.

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 15:49 от Grace m

# 1 333
  • Мнения: 112
Christinan, извърташ и отговаряш на въпроса с въпрос. Нали имаше МНОГО при това официални доказателства и беше лесно да се намерят. Помогни ми и покажи къде аджеба са тези неща за които говориш.


Ставаш вече досаден. Ти какво си мислиш, че някой университет, държавна организация, изследователски център, лаборатория, FDA, CDC, Merck, GSK, президентът на САЩ или индианският вожд ще направи  официално изявление, че определена или всички ваксини "не работят"?! Не ми отговаряй. Информацията, за която говори Christian, я има навсякъде, напълно официална, но просто трябва да можеш да я прочетеш, да навлезеш в материята. Да събереш 2 и 2 демек. Но явно на теб това не ти се удава или просто не искаш да го направиш.




Нали човека имаше ПРИЗНАНИЯТА НА ДЪРЖАВНИ ГЛАВИ, какво взехте да се отмятате сега.... Като гледам обяснението май тази информация я има само за експерсти конспиратори...

А ти пък... ти къде се буташ като петле натопорчено? Айде да научим българския език и как да го ползваме правилно, преди да правим тези неподготвени изказвания. Или ти не намираш разлика между признания пред някого и официални изявления.

Ало, къде отиде цивилизования спор? Тонът ти не предполага такъв.

И само да доуточним, "разлика между признания пред някого и официални изявления" трябва ли да се разбира в смисъл, че държавните глави са си признали пред Кристиан?

# 1 334
  • София
  • Мнения: 505
Аз имам въпрос към привържениците на ваксините: Защо според вас се появяват материали, които отричат някоя ваксина или ваксините взети заедно? Кой би имал интерес да ги отрича и какъв точно е интересът му?

Общи условия

Активация на акаунт