Трудно ли е да си хвърлим фаса в кошче за буклук?

  • 7 633
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Мили майки,как да възпитаме децата си да пазят и обичат природата,като израстват сред боклуци?Сред кучешки изпражнения ,собствениците на които са убедени че точно там напълно "дезинфекцираните "им любимци имат право да си вършат там работата?!Нека се замислим за личния пример който даваме,и да не мълчим наблюдавайки как някой си изхвърля кутията от цигарите където му падне.темата е без край...искам само да ви споделя ,че ми е мъчно децата ни да растат в голямото сметище ,създадено от безотговорното ни общество!

# 16
  • Мнения: 46 520
Възпитанието на българина е такова, далеч не са само фасовете, всякакви боклуци има, непушачите са също толкова зле, колкото и пушачите.

Другия проблем е липсата на кошчета, но това не е оправдание, носиш, докато се намери.

Преди няколко месеца в парка изпуших една цигара, угасих я и тъкмо тръгнах да я хвърлям в коша, дойде един служител от "Чистота" да събира боклуците от коша и ми се развика защо съм щяла да си хвърлям фаса в коша. Попитах го къде според него да го сложа, а той каза - хвърли го на земята. Естествено, не го направих, но останах безкрайно учудена от изказването му!

Противопожарна безопасност.

Аз ги гася с вода и тогава ги слагам в коша.

# 17
  • Мнения: 242
Че то останаха ли градинки и паркове в тая София  newsm78,ама да не се ограничаване само с нея ,всичко си е до възпитание,иначе си права  явно на тези,който си хвърлят безразборно фасовете и останалите боклуци не им е дошло до главата и затова,ама и манталитета на българина си е такъв ,че докато не се опари сам нищо не прави.За кошчета ,че няма няма,да не говорим за тоалетни,за това ,че всеки трябва да тича с лопатка и пликче  подир псенцето си-аз не мисля ,че това някога ще стане.То всеки гледа да вземе. Уф взех да се ядосвам  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 959
Какво да кажа... Confused

Постоянно виждам родители как хвърлят горящите си фасове на сантиметри от играещите им деца  Tired
 
Собственици на кучета водят любимците си на ДП за да се изходят  Sick

Онзи ден една майка заедно с сина си/на около 10г./ вървейки си хапваха по парче пица. В момента в който минаха на бърз ход покрай контейнера, майката с замах си хвърли картончето което, съответно не попадна по предназначение но, тя дори не се обърна да погледне къде точно попадна боклука и. Confused

Какво да добавя...Цялостното поведение ни е такова.... Sad

Мечтая, да живея в къща с двор, и да не ми се налага да обикалям по мръсните площадки и паркове.Тези разходки са натоварващи както за мен, така и за децата ми.
 

# 19
  • София
  • Мнения: 593
Какво да ти кажа жалко е направо.Когато Али беше бебе си носех на плота за родителя чашка с вода за да си събирам фасовете.Познай останалите майки с прохождащи деца точно ми се подсмихваха.За какво говорим просто... Tired

# 20
  • София
  • Мнения: 7 040
Пушач съм и когато пуша на детската площадка си събирам фасовете в чашката от кафето и след това в кофата. Моето дете също обичаше да събира фасове. Много по-неприятно ми става като видя градинката посипана с люспи от семки, опаковки от разни храни, шишенца от минерална вода. В пясъчник докато си играем с детето, ми се е случвало друга майка, седяща до мен да си зарови фаса вътре в пясъчника. Е побеснях, жената без да й пука ми обясни, че не съм си вкъщи и нямам право да й държа сметка какво да прави. Проблемът е в нас, в нашият начин на мислене: "Всички хвърлят в тая държава, аз за какво да пазя", в убежденията ни, че всички са ни длъжни, а ние сме перфектни и онеправдани. Глоби, огромни глоби и съд за рушащите вандали и техните родители.

# 21
  • Мнения: 8 999
Едни си хвърлят фасовете, други не си събират лайната на домашните любимци, трети си тупат гнусните китеници през балкона, четвърти направо от прозореца мятат торбичките с боклук, пети си почистват пепелниците от чисто новите и скъпи коли до бордюра, докато чакат да им светне зелено, шести ....
За да станем европейци, първо трябва няколко десетилетия да бъдем сингапурци - глобите за изхвърлена хартийка на земята са толкова яки, че ти държи влага цяла година!

# 22
  • Мнения: 145
Няма спор, че живеем в сметище. Аз лично не мисля, че е работа на майките с малки деца да чистят градинките! Не ми стига, че при цялото ми старание да си изхвърлям отпадъците на определените за това места, газя боклуци, на всичкото отгоре в нашия квартал плащаме огромни данъци и такси смет, защото било курортен район  Shocked, а сме потънали в боклуци и няма една детска площадка  Angry

# 23
  • Мнения: 574
При нас направиха нова детска площадка и положението е същото Close Само че още не са сложили кошчета наоколо, има няколко по-настрани. Чудя се как аз мога да си събера всички хартийки и чашки /не пуша/ и да ги хвърля като намеря кошче, често си ги нося и у дома, а някои мами не могат Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 2 211
В кварталния ни парк се почивства редовно и постоянно. Поддържат го хората, не мога да се оплача, но майките са голяма напаст! Спасение няма... Гасят си фасовете където сварят - хоп на земята, смачкват с крак отгоре и готово, свършена работата!
То не са люспи на семки, то не са използвани мокри кърпи, чашки от кафе.... Хората са постоянно с метлите и все си има боклуци!
Много съм съгласна с личния пример! Децата от малки трябва да се научат да пазят и да си хвърлят боклуците където им е мястото - в коша!
Майка ми мен така ме е учила от съвсем малка. Като няма къде да хвърля - слагам в джоба докато намеря кош.
Така уча и сина си. Та той честичко прави оборка на парка Simple Smile. Интересно му е да хвърля боклуците в коша и след това си пляска и си вика "браво".
Много често ми се е искало да направя забележка, но като знам, че може да прерасне в скандал пред очите на децата и се отказвам...

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз ги гася с вода и тогава ги слагам в коша.

И аз така!

# 26
  • Мнения: 931
Едни си хвърлят фасовете, други не си събират лайната на домашните любимци, трети си тупат гнусните китеници през балкона, четвърти направо от прозореца мятат торбичките с боклук, пети си почистват пепелниците от чисто новите и скъпи коли до бордюра, докато чакат да им светне зелено, шести ....
За да станем европейци, първо трябва няколко десетилетия да бъдем сингапурци - глобите за изхвърлена хартийка на земята са толкова яки, че ти държи влага цяла година!

споделям мнението  newsm10

# 27
  • Мнения: 78
В случая е лиспа на култура, но на мен ми се е случвало отчаяно да търся кошче за фаса си, което е вече кофти местно самоуправление. Често се прибирам вкъщи със сгънати в хартии фасове по джобовете или в чантата.

 newsm10
       Винаги съм се стремяла да не осавям фасове и всякакъв род болкуци извън определените за тях места, често съм правила и забележки на приятелите си когато хвърлят фасовете си по земята, но да си признаем, че не навсякъде има кошчета, даже и през 50 крачки  #Cussing out Аз примерно си нося мини пепелниче с мен когато се разхождам с малкия. Гледката на майка хвърлящи фасове на детската полощадка, където играят собствените им деца е за съжаление неизменна и в действителност отвратителна  #Cussing out #2gunfire

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Винаги си изхвърлям фасовете в коша (ако има такъв разбира си)
С мъжа ми на няколко пъти сме се карали по този повод - когато идем на гости у родителите ми (там не се пуши) и излезем да изпушим по една цигара на терасата и той накрая си хвърли фаса #2gunfire, при положение, че съм сложила пепелник. Е вече се научи....ама ми беше зор докато го превъзпитам.
Бе пушачите сме за  #2gunfire

# 29
  • Мнения: 506
Аз също се присъединявам към твоето възмущение.Лошото е че така се дава и лош пример на децата-като гледат че родителите им хвърлят на земята боклуци,и те ще започнат да го правят.
Моят юнак обикновено не пропуска фас от градинката,събира ги и ги слага в кошчето.Кошчетата не липсват,но пак е пълно с боклуци в градинките.
Няма да говоря за кучешките акита.Много се дразня!

Общи условия

Активация на акаунт