Трябва ли да гласуват 16 годишните?

  • 1 594
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 993
 Laughing А на 50 вече ще са правилно политически ориентирани, а?

Мисля, че няма нищо лошо да гласуват на 16. Не всички само се бият и пушат на тия години. А тези, които го правят и след 18 не са от тези, които гласуват. Това, както и много други неща, също се изгражда в семейството. На тези години имат достатъчно информация, както и акъл да преценят. Лошото е, че по-лесно се влияят от всякакви националистически изблици...

# 16
  • Мнения: 46
Laughing А на 50 вече ще са правилно политически ориентирани, а?

Мисля, че няма нищо лошо да гласуват на 16. Не всички само се бият и пушат на тия години. А тези, които го правят и след 18 не са от тези, които гласуват. Това, както и много други неща, също се изгражда в семейството. На тези години имат достатъчно информация, както и акъл да преценят. Лошото е, че по-лесно се влияят от всякакви националистически изблици...

Определено на 50 ще бъдат политически ориентирани, а дали правилно.... Rolling Eyes
....Но поне зрелостта им няма да е под съмнение тогава.
И как по точно ще отделиш тези, които "се бият и пушат на тия години" от тези, които не го правят!?


Политическата ориентация (без коментар правилна или не) според мен, идва тогава, когато човекът стане икономически самостоятелен.  В тази връзка много бедните и неграмотните също са под съмнение.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
че то половината население на държавата е бедно, нищо че ходи на работа. С 300 лева заплата човек може ли да се смята за нещо различно от беден? Или пенсия от 100 лева? Като махнеш бедните, неграмотните, ще останат по-малко от милион да гласува.

# 18
  • Мнения: 6 993
Това за пушенето и биенето не го казах аз, някой друг отгоре го беше споменал, че на тая възраст само това правели.

# 19
  • Мнения: 1 424
Не, не е разумно според мен  Peace

# 20
  • Мнения: 46
Въпросът е не кой какво е казал, а че избирателните права не са с други ограничения, освен възрастови и няма как да се прави диференциация между индивидите на какъвто и да е принцип. Така че пуши ли, бие ли се, узрял и ли не, ако се приеме закон, 16 годишният ще гласува и това е! А то има и научно обяснение, защо НЕ трябва да гласуват :
http://ivoivo10.allhyper.com/modules.php?name=News&file=print&sid=646

# 21
  • Мнения: 6 167
Не, не съм съгласна. Дори мисля, че пълнолетието ( и правото на глас) трябва да е на 21г, а не на 18.
Мисля, че трябва да има и ограничителна възраст, след която  да не може да се гласува , напр. 70-75г.
Реално погледнато хората в продуктивна възраст са някъде в този диапазон  20-70г.
Освен това мисля, че трбява да се ограничи правото на глас на хора незавършили средно образование.
Но, да не летя в облаците....

# 22
  • Мнения: 4 585




Не е въпросът за политическата зрялост на младежите във възрастовата граница
16-18г.
Става дума за пари. Парите от бюджета за партиите ще се увеличат с около 5%.

# 23
  • Мнения: 3
 А 10 годишните? И те са на същият акъл. И те трябва да гласуват. Тея стават безочливи.

   Гледам че на 10 годишните напоследък им задават разни въпроси,
   които не задават и на възрастните при случайни интервюта по улиците.Незнам коя медия започна първа ,но се вбесявам като им
 пъхнат микрофона и почнат.."Ти какво мислиш за стачката...,10 лв.
много пари ли са"... и още , и още.. smile3512
 

# 24
  • Мнения: 1 470
Абе те 16 годишните са много по в час,от тези над 60...А като се има в предвид че логиката показва че тези над 16 тепърва ще живеят,защо да им определят как да го правят хора за които всеки ден е даром/имам в предвид тези над 80г/...В този ред на мисли,аз съм ЗА това младите да гласуват!!!

# 25
  • Мнения: 118
Не прочетох всичко ,та се извинявам ако повтарям някого ,но според мен право да гласуват трябва да имат само и единствено хора между 25 и 65 годишна възраст.

# 26
  • Мнения: 118
Да се обоснова-на 25 са работили поне една година и може би вече имат малко по- различно виждане за живота, а на 65 се пенсионират и почват да мислят ,че живота е свършил и да се задълбават в спомени .Разбира се , че има и изключения.

Общи условия

Активация на акаунт