Как да изберем обувки-полезно инфо!

  • 5 159
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Цитат на: shazi
..........Бяхме при д-р Янакиев , който ме успокои , че проблем няма, необходима е само малко гимнастика.  Grinning Тогава му показах буйките  с надежда да ги одобри. За мое голямо съжаление той каза, че стават само за красота, независимо, че са ортопедични и има твърдо отзад на петата............


  Да, Янакиев е от тези ортопеди, които не признават буйките и препоръчват датето да ходи босо вкъщи, обуто с обувки вън. И понеже и аз ходих два пъти при него, та реших да го послушам и буйките ги пропуснахме.  Wink

# 16
  • Мнения: 768
Ние сме фенове на буйки Коко, по-добри не сме намерили от тях като качество и удобство. Каквото ще да говорят педиатрите.
Когато Валето прохождаше имаше краче 16 номер, но постепенно и порасна и сега носи 21. Ей много бьрзо почват да им растат краката като трьгнат.....
Не ги мия- почиствам ги леко с тоалетно мляко, не пропускат вода. много сьм доволна. Тук купихме няколко чифта от така наречните ортопедични обувки все маркови и уж суперкачествени (да не говорим че са адски скьпи), ами детето не може и не иска да ходи в тях. Единствените други в които ходи с радост са руски - ортопедични на фирма Котофей.http://www.kotofey.ru
Жалко че ги има само в Русия.
Тук харесах сравнително  само едни обувки в които детето не куцаше и струваха....120 евро. Е струва ми се безумно
 Sad  Sad

# 17
  • Мнения: 1 645
Добре де аз не виждам разлика между "босо вкъщи" и "обуто с буйки".Става въпрос за тези буйки които са от плат и нямат подметка ,(а отдолу имат малки пипончета за да не се лъзга )нямат подсилена пета или ортопедична стелка - в тях крачето е съвсем свободно.Дани много добре се предвижва с тях.А на вънка сме със гуменки на NIKE ,които също нямат ортопедична стелка или подсилена пета - и въпреки това детенце ходи доста добре със тях.

Даниел - 21.04.2004г.

# 18
Ама защо вкъщи трябва да е с обувки Rolling Eyes Нито в студено, нито мръсно Confused
Педиатрите даже препоръчват босо /за лятото/ и с чорапки ако е по-студено.
Аз вкъщи не ходя с обувки Crossing Arms не ми е удобно.

Навън слагам на Явор като ще го пускам по някоя пейка да ходи. Имаме едни високи на минимен изпратени ни от БГ и едни с цип /май са буйки не знам/.
Вземам едни сандали с мека подметка за през лятото и сме готови.

# 19
  • Мнения: 1 983
ние сме с буйки на КоКо и честно казано й се разшириха доста,а иначе имаме два-три чифта обувчици,без ортопедична подметка,с които ме е страх да я пускам да ходи,за ходенето вкъщи боса-честно казано ме е страх да я пускам,защото навсякъде е или паркет или плочки и като се засили не може да спре,имаме летни сандалки с ортопедични подметки,ще видим с тях как ще е...

# 20
  • Мнения: 532
Ами скоро четох ( май д-р Спок ако не се лъжа ) , че децата трябва да проходят съвсем сами и без нищо.Буйки и обувки само ако се излиза на опасни ( в смисъл улици , стъкла ако има....... ) места.В къщи даже и съвсем боси да ходят , за да им се оформи стъпалото. За кривенето: не само крачетата от глезените , но и от колената могат да се изкривят.Проблем е ако не се изправят след 2 - 2 1/2 години - тогава да се търси ортопед.Анатомични , обхващащи глезена и др.обувки били загуба на пари ( и често водели до проблеми ).Не знам колко е правилно , но още нямаме този проблем.И все още нямаме обувки ( буйки ) , въпреки , че ме карат да купуваме аз геройски удържам фронта.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 493
...защото навсякъде е или паркет или плочки и като се засили не може да спре...

Ами аз доколкото знам има чорапки с едни неща отдолу на ходилото точно против (както някой беше писал по-горе) "лизгане"...

# 22
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ама защо вкъщи трябва да е с обувки Rolling Eyes Нито в студено, нито мръсно Confused
Педиатрите даже препоръчват босо /за лятото/ и с чорапки ако е по-студено.

И аз съм на същото мнение. Но ние купихме буйки за навън. Иначе вкъщи щъка усилено по чорапи със силиконова подметка, защото се пързаля по паркета  Wink

# 23
  • Мнения: 2 807
Така като описваш какво прави млакта Принцеса - готова е за обувчици ;0
Препоръчвам ти буйките на Колев и Колев, но преди повече от година нй-малкия номер беше 18, може и да са й големи.
сега дори има не само бели, както тогава, а и розови, зелени, сини Simple Smile
Иначе най-близкият магазин на Колев и Колев е на пътеките в Младост Wink

# 24
  • Мнения: 1 391
Благодаря за препоръките!
Вече бебе се сдоби с цели 2 броя чифта обувки - едните от едните баба и дядо, другите от другите - за именния й ден.
Та значи едните са кожени сандалки, а другите - гуменки... 18 и 20 номер... Естествено й хлопат... но тя се кефи и потропва с тях. Явно ще си походи още малко вкъщи босичка, пък после ще се старае с обувките.
Ще ви пусна някоя снимка като имам време да ни видите новите крачка  Grinning. Иначе ги взех от пазара в Младост - има 2 магазина. Като нито в един от тях нямаше на Колев и Колев  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 863
Според мен не е време още за обувки - остави я да проходи боса. Времето е топло, няма да се притесняваш че ще и е студено на крачетата. Най-добре е да проходи максимално естествено и когато вече върви стабилно купете обувки.
Позволявам си да не  се съглася! Понеже много надлежно четях форума, когато дойде ред дъщеря ми да ходи, я оставих по чорапи. Въпреки, че съм изгледала едно дете, си казах, че практиките в отглеждането се менят и трябва да съм отворена към новите неща.  В резултат- тя започна да се изправя на пръстите си, че и оторе върху тях. Когато се посъветвах с мой прятел-ортопед в Пирогов- той само ме попита" извинявай, разбирам да не си гледала дете, ама кой ти каза детето да ходи по чорапи..." Дори и да има такива професионални препоръки от  мастити ортопеди, аз лично изпитах на гърба си вредата от тях. Купих и буйки на Колев и Колев, а после и техните зимни обувки. Просто залепна за пода , като и ги сложих и си тръгна сама по мебелите, без напъване да стъпва на пръсти ( то няма и как с тези обувки)
Не искам в никакъв случай някой да го изтълкува като заяждане , нито  да възбуждам  спорове "ЗА или Против " прохождането бос. Казвам само внимателно да прецениш как стъпва детето ти и ако не си уверена да потърсиш консултация. Лично аз мисля, че след като детето се изправя и иска да върви по мебелите- значи е време да му помгнеш с обувки.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Според мен не е време още за обувки - остави я да проходи боса. Времето е топло, няма да се притесняваш че ще и е студено на крачетата. Най-добре е да проходи максимално естествено и когато вече върви стабилно купете обувки.
Позволявам си да не  се съглася! Понеже много надлежно четях форума, когато дойде ред дъщеря ми да ходи, я оставих по чорапи. Въпреки, че съм изгледала едно дете, си казах, че практиките в отглеждането се менят и трябва да съм отворена към новите неща.  В резултат- тя започна да се изправя на пръстите си, че и оторе върху тях. Когато се посъветвах с мой прятел-ортопед в Пирогов- той само ме попита" извинявай, разбирам да не си гледала дете, ама кой ти каза детето да ходи по чорапи..." Дори и да има такива професионални препоръки от  мастити ортопеди, аз лично изпитах на гърба си вредата от тях.

 Също моля да не се приема като заяждане  Wink, но вероятно разбираш, че съветът за ходене бос не съм си измислила, а ми е даден от ортопед - не "мастит", но вдъхнал ми доверие. Винаги ми се е струвало глупаво да сравняваме на чий лекар съветите са по-добри, защото очевидно щом ги следваме, значи за нас те са достатъчни авторитети. Моят син ходи много правилно и от моя опит аз виждам само полза от ходенето бос. Съгласна съм, че ако имаше някакъв проблем, той сигурно би се коригирал с обувки, но при положение че няма такъв, намирам носенето на обувки, още повече универсално "ортопедични" за неправилно.

# 27
  • София
  • Мнения: 46
Цитат
Също моля да не се приема като заяждане  Wink, но вероятно разбираш, че съветът за ходене бос не съм си измислила, а ми е даден от ортопед - не "мастит", но вдъхнал ми доверие. Винаги ми се е струвало глупаво да сравняваме на чий лекар съветите са по-добри, защото очевидно щом ги следваме, значи за нас те са достатъчни авторитети. Моят син ходи много правилно и от моя опит аз виждам само полза от ходенето бос. Съгласна съм, че ако имаше някакъв проблем, той сигурно би се коригирал с обувки, но при положение че няма такъв, намирам носенето на обувки, още повече универсално "ортопедични" за неправилно.

линкове:

http://www.baptistonline.org/health/library/chil3064.asp

http://www.ccmckids.org/services/orthopaedics_flatfeet.asp

http://www.global-help.org/publications/whatparent-poster.pdf

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ето с какво проходи Мая - беше август и не бих помислила да й затварям крачето в буйки:

А в къщи основно боса ходеше.

# 29
  • Мнения: 426
аз смятам че колкото по близо до природата сме толкова по естествено е.аз за своето дете съм решила, в момента сме в проходки или бос.ходих специално при ортопед(Д-р Райков) и той  ми каза  да му обувам обувки само като сме навън.обувката да е без свод и с много мека подметка.така крачето се учи да бъде стабилно .относно така коментираният свод ми каза че крачето се формирало окончателно до 8-год.всеки сам решава кое е най- добре за детето му. Grinning относно сандалите с укрепена пета и мека подметка пак без свод.

Общи условия

Активация на акаунт