От коремчето на мама,мартенче засмяно се задава!

  • 21 677
  • 265
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 575
Честито на Lara, да е жива и здрава малката принцеса!

Аз имам едно питане за болничния. От болницата ми дадоха един, сега следващ от личния лекар ли трябва да взема?

wiwi, как да я няма в аптечната мрежа  Shocked Чувала съм че трудно се намира, но все пак я има, защо не си я осигури преди раждането.

# 16
  • Мнения: 48
захващам се с всички изпитани методи за предизвикване на раждане. Стискайте палци.[/b][/color]

Ако откриеш правилния метод, казвай  Peace

# 17
Честито на мама Лара.  bouquet

# 18
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
честито на лара, много радостни моменти с малката кукла!

Били, Пролетна Фея пожелавам ви скорошно раждане, знам колко е гадно да чакаш!

Ането и аз не знам как е възможно да я няма, но е факт. Обърнахме всички аптеки, аптечки и складове. Освен това в болницата имаше доста момичета с отрицателен резус и всички останахме без имунизация ooooh!. Ако някой ме беше информирал, че трябва да си я осигуря предварително щях да я намеря все някъде, от чужбина да ми я пратят.

# 19
  • Мнения: 308
ЧЕСТИТО НА МАМА ЛАРА. СКОРО ДА СЕ ПРИБИРАТ В КЪЩИ С МАЛКАТА ПРИНЦЕСА.
 
ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА НА МАЛКИЯ ГОЛЯМ ЖОРИ.
    love001

   Марги, с нетърпение чакаме снимки на малката Дея. Да я цункаш от нас.

   Ние сменяме памперсите и се къпем винаги преди ядене, че тя така си повръща, камо ли ако смениме местата на процедурите.

   За последния болничен - издава се от личния лекар на детето. В този болничен се доизравняват и дните, ако не сте родили на термин.

   Виви, мисля, че няма значение кръвната група на бащата, а каква е кръвната група на бебето. От нея зависи дали ще се бие инжекция, за да няма проблем при следваща бременност.

   Аз да се оплача. Зърната ме болят страшно много и все едно имам отворени дупки върху тях. Първата минута като почне да суче малката, направо ми се реве. Има ли мами с такъв проблем. Като чета как кърмите по около час....... на мене почват да ме щипат зърната след 15 мин.  Мажа ги с кремчето на Авент за зърна, но пак си ме болят и ги усещам после около час след като съм кърмила. Днес за първи път ще се изцедя вечерта тъкмо ще видя колко кърма произвеждам.

   Аз и ще се похваля - днес ми донеса клина от Данет. Имам намерение да го нося денонощно и ако има резултати след седмица ще се похваля.

# 20
  • Мнения: 57
При някой от вас има ли несъвместимост на кръвните групи и поставиха ли ви гамаглобулин?
...Пишете ако знаете нещо по въпроса.
wiwi, и аз съм с отрицателен резус фактор. споко, нещата може и да не са толкова трагични. важно е да знаеш с каква кръвна група е бебето. ако е с отрицателен резус фактор като твоя, нямаш никакви проблеми. Янес е с моята кръвна група и не ми биха профилактичната инжекция след раждането (само в 7мия месец). ако е с положителен, тогава има опасност за бъдещи бременности, но отново само ако плодът е с положителен резус фактор. изследвай групата на бебето и провери до колко дни след раждането може да се направи профилактиката за теб. стискам палци да се успокоиш  Praynig.

# 21
  • София
  • Мнения: 211
Стамболиева, и мен ме болят зърната.. все още нямам рагади или такива дупки, но и аз си усещам зърната едни пулсиращи около час след хранене  #Crazy А докато засуче хубаво е голяма болка наистина  ooooh! Кремчето на Авент и аз мажа, но резултат май няма. Пробвай със силиконови зърна! Емили не може да засуче хубаво с тях, въпреки че съм си взела най-малкия номер на Авент! Като го налапа тва ми ти зърно- имам чувството, че й стига до гърлото  Shocked
Виви, дано скоро го намериш! Нали имаше мами фармацевти- ако може някой да ти даде съвет къде да го откриеш това...
Честито на Лара!!!

# 22
  • Мнения: 575
stambolieva, и мен ме боляха зърната, крема на Авент не ми помагаше и мъжа ми купи Гармастан, от него се оправих. Само трябва да се отмива преди кърмене. Момичето с което бяхме в болницата кърмеше с рев, и кръв и течеше от зърната, донесоха й силиконови и каза, че е значително по-добре, така че опитай и това, дано помогне.

Гамаглобулина трябва да се бие до 72 часа след раждане. А това, което казва myran е така. wiwi, ако детето е с твоя фактор няма проблем.
Дано всичко е наред Hug

П.С. Сега ме хвана яд, чудя се как може никой да не ти каже за тази инжекция по-рано. Нали гинеколога, който ти е следял бременността е знаел с какъв резус фактор си Close Как може такова безхаберие, за какво са тия лекари, като ние сами трябва да се интересуваме от всичко...

# 23
  • Мнения: 107
честито на мама Лара-нека малката принцеса много да ви радва....
честита месечинка и на Ева - да расте здрава весела и засмяна....
май проблема с разранени зърна ще е валиден при всички ни защото и аз го имам и се мажа със лансинох но ефект почти няма просто трябва да мине време и зърната да заякнат от само себе си...

# 24
  • Мнения: 308
   Ще си купя Гармастан. Дано има по-добър ефект от кремчето на Авент.

   Някой беше питал дали докато кърмим ще ни дойде цикъла. Е, моя дойде. Обадих се на гинеколожката си и тя ми каза, че не трябва да се притеснявам. При много жени цикъла си идва, независимо, че кърмят.

   Искам да питам по-информираните мами - може ли да се ядат яйца, ако се кърми.

# 25
  • София
  • Мнения: 565
Отчет от нас- след едночасово висене пред кабинета, доки каза да се приготвя за преносване. Ако искате ми вярвайте, това сега ме радва, нали сме болни. Предписа ми антибиотик- Панцеф. Той каза, че не е вреден за бебето, но на листовката пише, че не се препоръчва в първите 3 месеца и последните 6 седмици. Някой има ли информация по въпроса?

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
   Искам да питам по-информираните мами - може ли да се ядат яйца, ако се кърми.
На мен ми казаха, че може и аз ям.
Виви, направо съм втрещена от това, че никой не ти е казал за гамаглоболина.
До колкото знам има неин заместител, но цената му е към 150 лв., което според мен няма зачение. Пари се намират, но важно е да са те информирали.
За болничния - може и от личният лекар. Нашето педи не работи със ЗК и моя ще е от моята лична лекарка.
Аз от болницата имам за 42 дни.

# 27
  • Мнения: 83
Честито съкровище на мама Лара!
 smile3511аз вече нямам нервииии!Утре съм на тонове и това е.А за разкритие никой никога не ме е гледал NaughtyМисля да раждам в Шейново-мислите ли ,че трябва да отида там за консултация?!Нищо не знам ooooh!
А за това с отрицателния резус и липсата на лекарството съм направо изумена,не че в България се случват някакви нормални неща newsm78

# 28
  • Мнения: 240
Честито на мама Лара!!!
А за цикъла, незнам кога трябва да ми дойде, но на мен вече месец не ми е спряло кървенето от след раждането. Вие как сте с това, мислех, че е нормално, но не съм ходила още на преглед...
Имах ужасни болки от кърменето, имах и огромни рагади и когато бебчо повърна кръв в следствие на кърменето от разранените зарна започнах да се изцеждам. Лошото е, че когато използваш помпа и не слагаш бебче на гърда кърмата значително намалява количеството си. А иначе Гармастана наистина помага.

# 29
  • Мнения: 82
   Сядам да разкажа набързо за питката-беше толкова прекрасен празник,за детето и за мен,всичките ми приятелки тук в Хасково се събрахме.Много беше весело,свеки също дойде,поканих я накрая,че ми стана жал за нея.Майка ми направи страхотна питка,детето беше спокойно,въпреки че преди партито бяхме на имунизация и много плака миличката.Дойде и една приятелка с бебе,което е 1 ден по-голямо от нас.На двете дами им липсваше само кавалер,Станкова82 дойде сама и не доведе малкия мъж.Сигурно я беше страх да не се сбият двете госпожици за него Laughing
   Диди Heart Eyes,много ти благодаря за прекрасната рокля,не мога да й се нагледам!
   А сутринта бяхме и на църква!
   Честита принцеса на Лара!Да й е жива и здрава и много да я радва!
   Сега ще кача снимки в албумчето,да ни видите колко сме щастливи!

Общи условия

Активация на акаунт