Алергичен ринит има ли някои запазнат

  • 51 665
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8
Значи за Сталорал, не може да се посочи сума годишно, защото всеки го приема по различна схема, назначена от алерголога. На мен ми излиза доста повече от посочената по-горе сума, защото една опаковка/ от две шишенца/ свършва за 1 месец , т. е. от октомври до края на юни всеки месец давам 130 лв., но дано помогне. Струва ми се по - добре тази година детето!

# 46
  • Мнения: 99
пишете за добър алерголог в Пловдив  newsm17

# 47
  • Мнения: 228
От няколко месеца започна хомеопатично лечение и е много доволен.
При кой лекар се лекува с хомеопатия?

# 48
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
От няколко месеца започна хомеопатично лечение и е много доволен.
При кой лекар се лекува с хомеопатия?
Д-р Красимира Вълчева - поликлиниката на "Възраждане" (мисля че се води 4-та поликлиника)

# 49
# 50
Здравейте, темата ме заинтригува, алергична съм към полени от близо 20 год. От 15г. използвам Кларитин за около 6 седмици, тази година фармацевта ми даде Риналержи, засега съм горе долу доволна, но не е като кларитина, той повече ми действа.
Интересува ме Хипосенсибилизацията, преди 2 дни ми говориха за нея и била предписана на жена на 52 год., но от този форум разбирам, че явно има горна граница на възрастта - каква е тя..

# 51
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Интересува ме Хипосенсибилизацията, преди 2 дни ми говориха за нея и била предписана на жена на 52 год., но от този форум разбирам, че явно има горна граница на възрастта - каква е тя..

Според нашата алерголожка - 50 годишна възраст е наистина горна за приключване на лечение, т.е. до към 46-47 г. възраст най-късно може да се започне хипосенсибилизация (курсът на лечение е 3-годишен обикновено). След 50-те г. вече организмът по-трудно се адаптира.

# 52
Моят опит показва, че от противоалергичните лекарства най-добре се повлияваме от Ксизал. Алерголог ми го препоръча за детето (на 3 години) преди време като най-модерното средство в момента. Ксизал капки се пият два пъти дневно по 5 капки.

# 53
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
Моят опит показва, че от противоалергичните лекарства най-добре се повлияваме от Ксизал. Алерголог ми го препоръча за детето (на 3 години) преди време като най-модерното средство в момента. Ксизал капки се пият два пъти дневно по 5 капки.

Да - най-вероятно облекчава симптомите, но не лекува ринита.

# 54
  • София
  • Мнения: 1 058
Здравейте мами, имам съмнение, че и голямият ми син - 10 г е с това заболяване. Мъжът ми е от малък със сенна хрема и доста други алергии. Смятам да водя детето на алерголог, но се притеснявам дали тези тестове, с които се определя към какво е алергичен не усилват по някакъв начин алергията. Все пак се вкарва в организма дразнител. Може ли някой да даде повече информация за това?

# 55
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Mimi75, не се притеснявай от тестовете, нищо не влиза в организма на детето. Драсват се чертички на ръцете от вътрешната страна между свивката и китката и се мери степента на зачервяване, ако има такова. След няколко часа, ако не и по-скоро, петънцата си изчезват. Условието е детето да не е вземало 10-тина дни преди това противоалергични лекарства, за да не изкривят картинката. Моята дъщеря я тестваха за първи път на 7 години и то по време на тежка алергична реакция от антибиотик (диагнозната беше "гигантска ортикария", чак краката й бяха отекли и не можеше да стъпва), и тестовете само уточниха диагнозата. Сега периодично я тестваме за алергичния ринит, за да следим хода на лечението и никога не сме имали проблем от тестерите.

# 56
  • София
  • Мнения: 1 058
Благодаря ти, Дидранад за отговора!  Hug

# 57
  • Мнения: 425
тези дето използвале хомеопатични лекарства за ринит нека пишат кои са те!  bouquet

РИНИТАЛ = RHINITAL (DHU) !!! Peace

# 58
  • В центъра на мръсотията
  • Мнения: 605
тези дето използвале хомеопатични лекарства за ринит нека пишат кои са те!  bouquet

РИНИТАЛ = RHINITAL (DHU) !!! Peace

При дъщеря ми подейства много добре!  Peace

# 59
  • Мнения: 99
тези дето използвале хомеопатични лекарства за ринит нека пишат кои са те!  bouquet

РИНИТАЛ = RHINITAL (DHU) !!! Peace

tnx, ще пробвам  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт