Отбягвате ли контакти с различните в материално отношение?

  • 6 295
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
По-бедните ги шибам с камшик и ги карам да ми лъскат ботушите,когато ги срещна.А по-богатите мен ме шибат с камшик.

# 16
  • Мнения: 4 841
Не ги отбягвам съзнателно, просто съобразявам мястото за среща - ако не ми е по джоба, не отивам. Съответно ако хората, с които ще се видя, са по-зле материално от мен, гледам на тях да им е по джоба. Не се притеснявам от материалното си състояние, не се "изхвърлям", директно си казвам - "Там ми е твърде скъпо, дай да измислим нещо друго!".  Не си позволявам друг да ми плаща сметките, колкото и да сме близки; също така не бих предложила да платя чужда сметка.

Естествено, поради финансови причини не се виждам с доста хора, за които изведнъж се оказа, че е по-важно КЪДЕ се срещат, отколкото с КОГО. Но това означава, че просто от самото начало не си е струвало.

# 17
  • Мнения: 42
Ми просто не познавам такива хора. А и да познавах щях да ги отбягвам, защото не мога да излизам на заведение с човек, който оставя на вечер там една работна заплата. Една моя позната беше попаднала в такава ситуация, че няма и пет лева в джоба си, но си тръгва с охрана от заведението.

# 18
  • Мнения: 516
Богатите не проявяват интерес към мен.

# 19
  • Мнения: 9 865
Поддържам отношения с всякакви хора. Истина е, че тези "колкото" мен са преобладаваща част. Но имам ценни във всяко едно отношение приятелства с хора, които са много по-богати от мен и досега никой не ми е наранил самочувствието на тази тема. Но аз съм директна, ако ме покани в скъпо заведение, което не мога да си позволя - или е повод да почерпи, което е в реда на нещата м/у приятели или пък аз предлагам нещо по-елементарно и така. Но повечето богати хора не умрАт да си пръскат парите в скъпи заведения, това е приоритет на тези дето се стремят да изградят някаква фасадка.

# 20
  • Мнения: 757
да повечето казват неее не ги отбягваме,но истината е,че точно такива хора ги отбягват заради социалният им статус,те могат да си позволят повече лукс,и затова биват изолирани от хората които не могат да си го позволят.

# 21
  • Мнения: 2 448
Дори и да ме канят на заведения, за които се предполага, че не са по джоба ми, черпят ме.  Simple Smile
Да, но на мен би ми било унизително, примерно.
Не ми е унизително, щото това са Приятели, с които се познавам отдавна и не се знае утре кой как ще е.Един черпи днес , утре може да е друг.В живота нищо не е константа.

# 22
  • Мнения: 2 161
Обикновено този,който черпи си откарва така цял живот.И този,който го черпят и той така си откарва.Аз никога не бих допуснала да се чувствам като бедната роднина,обираща трохите от крайчеца на масата.

# 23
  • Мнения: 750
Е ако са ми приятели и са готини макар и по богати не ги отбягвам, като наближат рождените им дни малко ми идва нанагорно но....За по бедните - никога не бих.

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 14:46 от Deina

# 24
  • София
  • Мнения: 14 687
да повечето казват неее не ги отбягваме,но истината е,че точно такива хора ги отбягват заради социалният им статус,те могат да си позволят повече лукс,и затова биват изолирани от хората които не могат да си го позволят.
Зависи как се демонстрира този статус-защото парвенюто е страшно нещо.

# 25
  • Мнения: 2 448
Обикновено този,който черпи си откарва така цял живот.И този,който го черпят и той така си откарва.Аз никога не бих допуснала да се чувствам като бедната роднина,обираща трохите от крайчеца на масата.
В общи линии е така Шанел, но какво да се прави, по добре да съм бедната роднина на богат, отколкото бедната роднина на беден. Simple Smile
Разбира се това в рамките на шегата, аз нямам чак толкова богати приятели, че да е унизително за изляза с тях.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 176
Отдавна се каня да ви питам, отбягвате ли контактите с хора със соцален статус различен от вашия, когато към вас има проявен интерес от тяхна страна?
След като този някой /с различен социален статус от моя/ ме харесва, трябва да уважава причините, поради които не го отбягвам.
Ако не ги знае, ще го отбягвам.

# 27
  • Мнения: 2 161
 
Цитат
В общи линии е така Шанел, но какво да се прави, по добре да съм бедната роднина на богат, отколкото бедната роднина на беден.
Разбира се това в рамките на шегата, аз нямам чак толкова богати приятели, че да е унизително за изляза с тях.


Добре,аз не те съдя.Ясно е,че ако вечеряте с приятели и те решат импулсивно да поемат цялата сметка,няма да се биете през масата с тях.Случвало се е и на мен.Но следващият път,някак си естествено,ние поемаме сметката.Не сме ги канили специално,просто от само себе си,без да се обясняваме:Еее,ама нали вие платихте предния път.Просто плащаме.Ти не постъпваш ли така?И колко пъти човек може да яде за сметка на приятелите си?Един път.

# 28
  • Мнения: 4 733
Аз го прочетох преди редакцията Simple Smile
За такъв тип хора си има конкретни определния, които не ми се иска да употребявам. Подобен пример, познат...опънал се е на едно от лъскавите кафета, пуши Марлборо-червено, играя си с кутийката случайно отварям и мяркам как вътре са наредени цигари Средец Sick

# 29
  • Мнения: 750
Аз го прочетох преди редакцията Simple Smile
За такъв тип хора си има конкретни определния, които не ми се иска да употребявам. Подобен пример, познат...опънал се е на едно от лъскавите кафета, пуши Марлборо-червено, играя си с кутийката случайно отварям и мяркам как вътре са наредени цигари Средец Sick

Извинявам се, реших че не му е тук мястото, иначе аз искрено бях шокирана и обидена.  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт