Майка съм на Денис Белята - какво да правя?

  • 5 987
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • France/ София
  • Мнения: 82
Здравейте,
Аз мисля цхе идеята за събет с психолог или психотерапевт (психоаналитик) е добра, не става въпрос,   е той трябва да го кара да се променя. По-скоро стажа дума за това детето да говори спокоино за това което го тормози и може би да се успокои. Моят племенник, така има^$е проблеми  с у- ето, и след като запоµха да посеµтажа психотерапевт, доста се подобри. Това което в никакав слуµай не трябжа да се допуска са лекарства, за тожа и аз не бих препораµала психиатар. Само разговори за да може да излязат неµата и да му олекне, дори и да е само ревност.
Поздрави
Марина

# 16
Ох, мнго благодаря на всички, малко ми олекна, а като четох цитата от книгата направо се разплаках от облекчение (абе много се бях натоварила, та ми се стори, че ситуацията е по-нормална, отколкто съм си меислела) Благодаря Ели. Сега за наказанието в банята - ми в детската ги наказват на столче да седят и затова реших да го наказвам у дома по същия начин - седи там докато не му позволя да излезе, ако го наказвам в друга стая няма да има ефект, или ще играе, или ще гледа телевизия, а в банята знае, че ако понечи да буйства и да иска да излиза, ще го затвря и по тази причина не се и опитва. Може и да съм го разглезила, не знам. Именно затова не съм се отказала да го заведа на психолог, не защото психологът трябва да го успокоява, а за да ни даде на нас, родителите, напътствия - на какво да обърнем внимание и как да реагираме. За лекарства не съм си помисляла. Та да познавате някой добър детски психолог?

Общи условия

Активация на акаунт