МНОГОДЕТНИ МАМИ 34

  • 15 900
  • 327
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 744
Здравейте момичета!
Нашият Дени засега е добре. Вчера му правиха скенер в Токуда и в понеделник ще чакаме резултатите. Надали лъже, защото мъжа ми на другия ден се видя с приятелите , с които е бил и те са му разказали какво точно е станало. Аз само се чудя как травмотолога в Пирогов не е разбрал, че е ударен в главата. Да се надяваме, че не е нещо сериозно.

За Феята имам предчувствие - защото снощи сънувах , че помагам на приятелка да роди бебето си. Hug

Днес сме на рожден ден на едно наборче на малките, и се радвам , че ще се видя с другите майчета , с които бутахме количките заедно.

Джулка ,жалко за ателието, дано намерите на друго място! Peace

Весел и слънчев ден на всички! Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 197
Здравейте!Благодаря за топлото посрещане.Незнам какво да ви кажа за мен освен,че съм меко казано изнервена.По цял ден съм сама с тримата и направо откачам.Аре стига съм се оплаквала.Искам да помоля ако някой има информация за болеста ТРИХОФАГИЯ да ми напише нещо(описала съм подробно нещата в 'близнаци'-единият яде косми....)На моменти си мисля,че само моите деца правят странни работи....Големият-Мартин бие средния-Антон,а най-малкия пасе косми и не иска да ходи.При нас е весело!А за белите коси-сигурно в скоро време няма да имам нужда да се изрусявам до бяло-ще бъда естествено бяла.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 13:32 от elito-3

# 77
  • Мнения: 2 641
момичета страхотни постинги пишете, супер весели и забавни  Grinning Hug  голяма отмора ми е да ги чета  Grinning днес се напънах и изчистих къщата и най вече един мухъл който стана зимата на стената  Shocked а сме на юг.
да ви кажа бая се приреснявам за тези удари в главата. Ема на няколко пъти пада и ставаха едни огромни цицини на челото. ама това дете все от място падаше - седи си на едно стъпало навежда се да вземе нещо и бам на главата си на асфалта  ooooh! ooooh! направо се побърках, да не говорим че на 5-6 месеца падна от леглото върху плочките но за щастие никъде не видяха нещо ударено в Пирогов. само я пазя и вече откачам. как падне все връз главата си  Thinking
за косата ми преди време хич не изглеждаше така. но от 10 години слагам истинска къна, не това което продават в БГ и резултата е страхотен. така или иначе нямам избор защото се оказах с алергия към боите.
после незнам дали не сте забелязали но и моят мъж е президент - седмият -  иначе не бих си губила времето във форума  Joy Joy

# 78
  • Мнения: 3 479
Дивна ми пешеходке, нямам дял в козметична фирма, обаче ходенето на фризьор влияе благоприятно на фасона и на нервната система. Е, на семейният бюджет не влияе толкова благотворно, обаче като не пием, не пушим и по мъже не ходим излизаме така или иначе много евтино и едно посещение при фризьора не прави дупка в бюджета Wink
А с Криско си намерихме групичка за бебешки игри и забави и ако искаш може да се присъединиш някой ден Laughing Събитието е всеки вторник от 11ч в кв. Белите брези. Кажи като искаш да дойдеш и ще те запиша, защото децата трябва да са максимум 10.
За колата не ме питай, обаче не ме и мисли. Не съм катастрофирала или нещо друго лошо. Само дето малко се попрекарах, но ... това са подробности. Като се моторизирам отново ще се похваля и ще почерпя  Flutter

# 79
  • Мнения: 184
Късно е, либе, за китка. Laughing
Утре моят благоверен има рожден ден и реших да му направя подарък - посетих фризьорката си. Ми, така де, човека има право на Убава жена, от време на време. Laughing
Пешеходке, гледам не са ти отговорили какъв ден е бил вчера, та аз да си кажа - на 28 март Българската Православна Църква почита мъченик Боян - първият български мъченик за Христовата вяра. Боян (Енравота) е бил син на хан Омуртаг и престолонаследник. Приел християнството и когато го разкрили, доколкото знам, му предложили да се откаже от вярата си или да умре. Той приел смъртта и бил посечен. Когато нарекох голямата си дъщеря Бояна, се поразрових да ́и открия имен ден. После я кръстихме на този ден. Но защо празнуват на този ден и Албените - не знам. И що ми приказваш на мен да си оставам нормална, пък ти се ошашкала, че големият ти син станал отличник?  Grinning Веднага ти връщам съвета - радвай се всичко! А,  и да подчертая дебело, че моята философия не е "много хубаво, не е на хубаво", а "колкото по-хубаво, толкова по-хубаво".  Grinning В момента все едно се намирам в оазис сред суровата действителност, ама нали знаете, че те, оазисите, понякога са илюзии. Не знам дали имам ченгеджийска природа, обаче съм склонна да се съмнявам и да дебна. 
КТВ, някои психолози говорят не за синдром на средното дете, а за комплекси, породени от броя или поредността на децата в семейството. Но броят или поредността на детето в семейството не са задължителни условия, за да се развият комплески - те са само фактори, наред с всички други останали фактори. Едва ли детето ти е успяло за това време да развие комплекс на средното дете. Във връзка с възрастта на дъщеричката ти, бих могла да предположа по-скоро, че става въпрос за възрастова криза - кризата на седмата година.
СкъпоЦенна, сподели с пишман-шофьорите като как си се попрекарала?
Анаис, и аз много се притеснявах като си удареше главата голямата ми щерка - на удареното място направо ́и хлътваше главичката, но лекарят ме успокои, че ́и е по-мека главата и не е опасно. Ама и тя никога не била от кротките, все се катереше колкото може по- нависоко. ooooh!  После с близнаците, като че ли бях попретръпнала - и те се катереха и скачаха най-безобразно и безогледно от всякакви възможни положения. Като дойдеха приятели на гости все изтръпваха като им гледаха акробатичните изпълнения и казваха, че ще си счупят главите, а мъжът ми се шегуваше - "на главите им нищо им няма, обаче ще ни пукнат теракота". Grinning
Поздрави на  всички!

# 80
  • Мнения: 3 326
МеТаморфоза, скъпа и ценна, искам, обаче не мога да вдигам нищо тежко все още, та може ли след няколко седмици да го направим? Щото в 10 часа няма кой да ми свали по стълбите количката, камо ли да ме покатери на скапания тролей! О, като стана дума да ви се оплача - количката ми не влиза в багажника на такситата и вече два пъти ми отказват да ме возят!? Тя се сгъва не като чадър, а по другия начин (предполагам се сещате) и смотаните таксита им е много тясна дупката на багажника и нещат на предната седалка да я качват, щото щяла да изцапа... Ама го обясних като първия човек! Къде е това в Белите брези? И такива малки като Диването приемат ли, щото тя рядко включва какво се иска от нея и още по малко се подчинява... По тоя повод - не знам дали ви казах, водя я на социализация в двора на Перкиното училище (личното ́и), там се събират майки с такива фърфалаци като нея. Та, мойто Диво дете се социализира, висейки на панталона или на ръцете ми и с огромен интерес наблюдава как играят децата...обаче да се присъедини и дума да не става! Да се чудиш, начи - аз ли го родих това дете!?!? newsm78

Блещулке, тоя линк го пуснах да погледнем и другата страна на медала, така да се каже... Откраднах го от отчетната ми тема, там повечето майки са първескини и сега стои въпроса- кой ще поведе хорото за второ. Лично аз, макар да карам много тежки бремености, никога не се бях замисляла за подобни неща... и ако ми беше останала поне половин тръбица, вероятно щях отново да се подложа на подобна "мъка".
Мерси за просветата, не следя църковния календар - много ви моля, подсещайте ме за тези празници, щот да не се излагам. За биг брадър се шашкам, щото подобни обрати на 180 градуса, вещаят какви ли не бедствия и аварии, което ме навежда на мисълта да се запасявам с вода и храна и да барикадирам къщата...дано помогне!

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 17:13 от Дива ирландска пешеходка

# 81
  • Мнения: 2 641
абе момичета аз ли не виждам или не сте си сложили снимки тука Simple Smile много искам да видя снимки коя коя е ама нещо не ги намирам Simple Smile има ли такива ? Simple Smile

# 82
  • Мнения: 2 641
момичета случайно видях днес и другата ви тема за клуба на многодетните мами. успях да прочета само последните 2 страници. та в този ред на мисли ми хрумна че лятото срещнахме един българин който е женен за германка и живее там. имат 2 деца. самите родители са с много сериозни професии, жена му е прокурор а той е в сферата на рекламата на ръководна длъжност. нямат баби. та ги питахме как успявате да си гледате децата и да работите, а той ни каза че в Германия ако се съберат 6 деца може да се направи група и да се наеме учителка. явно всичко е измислено само трябва някой управляващ да  го приложи. написах това заради идеята ви за дневен клуб което ще е доста ангажиращо занимание за този който го поеме да го стопанисва, а и софия е доста голяма та едва ли ще е удобно за всички квартали. но пък точно срещу нас откриха клуб за деца с увреждания. родителите са кандидатствали сами, като идеята е да има персонал който да им гледа децата докато работят. направиха го много приятно местенце. но в този случай много ясно е формулирано за какво е клуба и как и кой ще го ползва. едва ли ще се финансира сам в последствие защото няма как. явно издръжката му е предвидена от някой. та каквото и да решите ви пожелавам успех  Peace

# 83
  • Мнения: 11 607
Само за сега ще кажа едно.....

В другата тема Председателката пише,че не всички сме си платили членския внос...Тук пишат повече мами...

Затова.....

Ти плати ли си членския внос? Стана ли член на Клуб Пълна къща? Ако не си - Направи го! Това е нашия Клуб и трябва да се грижим за него ако искаме да постигнем нещо! Преди да получиш - трябва да дадеш! Чл. внос е 20 лв........Сметката е на първа страница на другата тема...Пращам  и аз, и Председателката молби за членство.......

# 84
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Embarassed Аз съм едната дето не съм си платила вноската,но ще го направя другият месец,за съжаление в момента сме в дълбока дупка  ooooh!
На Теди момчето-Пепи  smile3501  е чудесен,вече съм му клиентка и голяма фенка,вижте какво анимирано банерче ми направи  newsm10

# 85
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Дидка,много е хубаво е банерчето,а за Пепи съм си казала отдавна мнениети Peace

Пешеходке що така Дивнето,миналия път чудесно си игра в клубчето,не ми направи впечатление да не се е социализирало Thinking

Цоции,платих го,слава богу на предната среща,че и мене като ме завее вятъра нанякъде,сигурно още щях да се размотавам.
Много ме е яд,че не успях да стигна този път навреме за срещата поради неосведоменост,много моля другия път за едно СМС-че,като пусна компютъра гледам и в двете темички,но има дни в които не успявам и пропускам важни неща Rolling Eyes

Анаис,на аватара съм си аз(засега),а на първа страница в темичката,на въртящата се снимка на която можеш да видиш една малка част от нас Hug

Ето това правих днес след обяд и вече е изядено,черпя и вас виртуално Mr. Green



# 86
  • Мнения: 1 470
Мами,как качвахте снимки?!

# 87
  • Мнения: 183

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 22:51 от Касандра

# 88
  • Мнения: 183
Хип хип ураааа...Успях!!!Ето това са тримата мъже от моето сърце!!!

# 89
  • Мнения: 3 479
Пешеходке, групата е за деца до 3г и Дивнето си е баш от контингента й. Белите брези се намира от другата страна на бул. България, т.е. Стрелбище е от едната страна, а пък Белите брези от другата, преди Красно село. Няма проблем за включването. Може и след месец. Може да се посещава еднократно или пък постоянно, т.е. както ти харесва.

Общи условия

Активация на акаунт